Kripto Para Haberleri

ETHEREUM 2.0

Ethereum 1.0 Sorunları

  1. Ölçeklenebilirlik . Ethereum’un finansal işlemleri gerçekleştiren ve akıllı sözleşmeleri ve DApp’leri barındıran, alışılmadık derecede yavaş olmadan bir dünya bilgisayarı olma yeteneği. Şu anda bu bir problem. Yukarıdaki çözümlerin tümü, kanıt kanıtı olanları bir yana bırakır. <—- ölçeklenebilirlik şu anda Ethereum’un 1 numaralı yapışma noktasıdır.
  2. Zorluk . Geliştiricileri zorluğu arttırarak madencilik ödüllerini yavaşlatarak zaman içinde iş kanıtı madenciliğinden kazık kanıtı kanıtına geçmeye zorlayan yerleşik bir kural vardır. Çözüm eksikliği Ethereum’un başına asılı duruyor.
  3. Güvenlik . Güvenlik, Ethereum ile ilgili temel sorun değildir, ancak güvenliğin iyileştirilmesi gereken yönleri ve üzerinde çalışılan konulardan biri vardır.

Peki Ethereum.2 ile neler gelişecek: YUKARDAKİ EKSİKLER ORTADAN KALKACAK :))))

  • Beacon ve Casper gibi ******Stake- Proke (PoS) çözümleri , Ethereum’un madencilik yöntemini değiştirmeyi ifade eder. Bu, sistemin nasıl güvenli hale getirildiğini ve yeni paraların nasıl oluşturulduğunu ele alır.
  • Kırma işlemi genel olarak daha küçük daha yönetilebilir parçalar, Ethereum ağ için aynı genel kavram bölmeyi büyük bir veritabanı olduğunu. Bu, ölçeklenebilirlik ve işlem hızı sorunlarını giderir ve bir uygulamanın ağı yavaşlatmasını önler.
  • eWASM , kodun diğer şeyler arasında daha hızlı yürütülmesini sağlar. Ethereum Sanal Makinesi için kodlama seçeneklerini ve yeteneklerini genişletir.
  • Plazma , büyük miktarlarda işlem yapabilen ağın tepesinde bulunan fazladan bir katmandır. Bitcoin’in Aydınlatma Ağı’nın Ethereum sürümüdür.
  • Raiden , Plazma gibi zincir dışı bir ölçeklendirme çözümüdür. Dolayısıyla, bu aynı zamanda Aydınlatma Ağı’na bir Ethereum cevabıdır.
  • Serenity , yukarıdaki fikirlerin birçoğunu (PoS, eSWASM, parçalama, vb.) Mevcut Proof-of ile birlikte çalışacak ve mevcut Proof-of ile tam uyumlu olacak yeni bir zincire birleştiren bir Prova-of-Stake zinciri oluşturan yaklaşan büyük bir yükseltmedir. -İş zinciri. Bu ölçeklendirme ve madencilik çözümü, Ethereum’un madencilik yöntemini sadece kısmen değiştirmeyecek, aynı zamanda teoride daha hızlı işlemlere izin verecektir (ve böylece akıllı sözleşmeler ve DApp’ler için daha iyi bir ortam yaratacaktır). Teorik olarak, Serenity  ölçeklenebilirliği 1000 kat kadar artırabilir (umarım) .
  • … Zk-snarks ( zcash için oluşturulan “sıfır bilgi kanıtı” teknolojisi) bu arada geçici bir ölçeklendirme çözümü olarak da kullanılabilir.

Dünyanın en büyük borsası olan Binance dan Ethereum almak çok kolay. Türkçe dil seçeneği de mevcut. Kaydolmak isterseniz buyrun link;

https://accounts.binance.com/tr/register?ref=36460744

Bu yazı Al – Sat – Tut – Başvur -Kaydol tavsiyesi içermez… Bu Yazı yukarda yer verilen ETHEREUM:2 KONUSUNU yazarın kendi dünyasında anladığı ölçüde tanıtma uğraşı ve cevap verme çabasıdır. RİSKTEN – KAR ya da ZARARDAN YAZARLAR SORUMLU TUTULMAZ.. Sorumluluk kabul edilmez.. Herkes kendi iradesinden, daha detaylı araştırma yapmaktan sorumludur.

”’Detay araştırmak isteyen iradesiyle daha fazla bilgi edinebilir. YAZIDA EKSİKLİK— YANLIŞLIK OLABİLİR.. LÜTFEN VARSA BİLDİRİN.. Sadece buraya bağlı kalmayabilirsiniz.” Bol kazançlar

Binance Kayıt binance kayıt

Bir Yorum

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.