Coinler

FIO Protocol (FIO Coin)

FIO.. Son günleri çok konuşulan bu projesi nedir; neyi amaçlamaktadır ve bunun yanında projeye yatırım yapan şirketler kimlerdir, FIO protocol kripto alanında ön plana çıkabilecek mi? bu gibi soruların cevapları bu yazımızda sizler..

FIO Protocol Nedir?

FIO Protocol, Kripto Para Birimi İşlemleri için Merkezi Olmayan Kullanılabilirlik Katmanı. Daha türkçesi; Proje, internete getirilen ve bunu kripto cüzdanı alanına uygulayan dot com alan adlarının aynı rasyonalite ve kullanım kolaylığını sağlamanın bir yolu olarak tasarlandı. Tıpkı bir altyapıdır. Tıpkı DNS’de olduğu gibi, son kullanıcıların onunla doğrudan etkileşime girmesi gerekmez. Birçok popüler cüzdan FIO kullanabilir, böylece uygulamalar hatırlanması kolay takma adlar kullanarak işlemleri etkinleştirebilir. 

FIO Protokolünün üst düzey hedefi, HTTP’nin İnternet için sağladığını tüm blok zinciri ekosistemi için sağlamaktır – YANİ kullanılabilirlik...

Proje, tüm blok zinciri ekosistemi için merkezi olmayan bir hizmet katmanıdır. Diğer blok zincirlerindeki işlemlere yol açan iş akışı, veriler ve onaylar sağlar (altta yatan herhangi bir blok zinciri mekanizmasına asla müdahale etmez).

Proje, başka herhangi bir blok zinciriyle entegre olmaz veya doğrudan etkileşime girmez, bunun yerine cüzdanlar borsalar ve kripto ödeme işlemcileri gibi “kripto uç noktaları” ile entegre olur . FIO Protokolü, diğer blok zincirlerine işlem yapmaz; kullanıcılar ve bilgisayarlar bunu normalde yaptıkları gibi yapmaya devam ederler – bu işlemleri kendi zincirleri için özel anahtarlarıyla imzalarlar.

FIO Protokolü, ağı güvence altına alan blok üreticilerine yeterli ekonomik teşvikler sağlarken yüksek ölçeklenebilirlik sağlamak için tasarlanmış Temsilci Teminat Kanıtı (DPoS) blok zinciridir. Açık bir akıllı sözleşme veya dApp platformu değildir. Aksine, amaca yöneliktir – yeni özellikler (belirli akıllı sözleşmeler gibi) yalnızca blok üreten düğümlerin onayı ile etkinleştirilebilir.


özetleyelim;

  • FIO Protokolü (FIO), madeni para ve jeton gönderip almak için daha iyi bir yol sağlamayı amaçlayan merkezi olmayan bir blok zinciri protokolüdür.
  • FIO belirteç projenin blockchain altyapısının belirteci yerli aracıdır FIO Zinciri ve işlem gazı ücretleri için ve yönetişim onchain kullanılır.
  • FIO Chain, FIO Protokolünün yüksek veri yazma ihtiyaçlarını yönetmek için tasarlanmış bir Temsilci Teminat Kanıtı (DPoS) blok zinciridir. Blok Üreticileri (BP), blok ödülleri toplamaz veya herhangi bir token arz enflasyonuna yol açmaz. Bunun yerine, BP’ler yalnızca işlem ücretlerinden ödül alır.

Projede; Toplam FIO token arzının% 16.02’si hisse senedi yatırımcılarına dağıtılırken, toplam FIO token arzının% 1.41’i özel token satışları yoluyla satıldı. FIO protokolü, hisse senedi ve özel token satışlarından toplam 6,27 milyon USD topladı.

FİO Protocolün Faydaları

FIO Adresleri: Kullanıcının karmaşık bir genel adresi görmesi gerekliliğini ortadan kaldıran çapraz zincir insan tarafından okunabilir cüzdan adresleri.

FIO Talebi: Faturalar, sipariş arabaları gibi ödemeler için merkezi olmayan talepler veya diğer tüm blok zincirlerinde aynı şekilde çalışan kira payları için oda arkadaşınıza bir not.

FIO Verileri: Herhangi bir jeton / madeni para için aynı şekilde çalışan sipariş arabaları, faturalar ve notlar gibi çapraz zincir homojen meta veriler.

Gelecekte protokol, yinelenen ödemeler, ücret bölme, çoklu imza taleplerinin güvenli yönlendirilmesi ve hatta Seyahat Kuralı gibi belirli düzenlemelerle potansiyel olarak uyumluluk gibi yetenekleri destekleyebilir.

FIO Coin Nereden Alabilirim?

Proje; HTTP’nin İnternet için yaptığını blockchain için yapacak – kullanımı kolaylaştıracak. Cüzdanlar, borsalar, kripto ödeme işlemcileri ve diğer kripto kullanıcı uygulamaları işleme iş akışı, veriler ve diğer blok zincirlerindeki işlemlerle ilgili onaylar arasında standart olarak yer alan bir kullanılabilirlik protokolü olarak hizmet veren delege edilmiş bir blok zinciri kanıtıdır.

Proje bu denli çekici iken Binance da projenin yatırımcıları arasında yer alırken; elbette projeyi Binance’dan satın alabilirsiniz. Binance kaydınız yoksa buyrun binance kayıt linki; aşağıda…

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.