Coinler

Waves Coin Nedir?

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Waves.. nedir.. neyi hedeflemektedir? Projenin kripto alanındaki önemi nedir; bu sorularımı merak ediyorsunuz. Haydi başlayalım..

Öncelikle proje zaten CMC’de incelendiğinde görülecek harika bir hacme sahip.. Yazının yazıldığı esnada 430 milyon dolardan fazla ticaret hacmi mevcut. 50 den fazla borsada listeli olup oldukça değerli ve eski ATH ye rahatlıkla ulaşabilecek projeler arasındadır. Özellikle Türklerin çok sevdiği ve hacim sıralamasında PARİBU BORSASININ DA Proje adına önemli al-sata açık olduğu bilinen bir gerçektir. Huobi Okex Binance Kucoin Upbit gibi birçok önemli borsada listeli olan proje gelecek vaad ediyor.

Waves (WAVES), Scorex çerçevesinin üzerine inşa edilmiş, Rusya merkezli, merkezi olmayan ve geniş kapsamlı bir borsa platformu. Platform, kullanıcılarına varlıkların ve özel tokenlerin oluşturulması, yayınlanması ve aktarılması için basit araçlar sağlar.

Waves projelerin kitlesel fonlamalarına olanak sağlayabilen ve isteyen herkesin kendi token’ını yaratabileceği bir Blockchain platformudur.

Waves Platform’un misyonu, merkezi sistemlerden merkezi olmayan sistemlere geçişi hızlandırmayı ve bireyin kendi fonları ve varlıkları, kişisel verileri ve mahremiyet üzerindeki kontrolüne vurgu yapmayı amaçlayan bir ekosistem oluşturmaktır. Waves Platform, dApp’leri geliştirme ve çalıştırma sürecini kolay ve erişilebilir kılmak için bir dizi amaca yönelik tasarlanmış araçla, kendisini Web 3.0 uygulamaları ve özel merkezi olmayan çözümler için açık bir ağ olarak tanımlamaktadır. 2016’da piyasaya sürülen Waves, o zamandan beri birkaç blok zinciri tabanlı çözüm yayınladı. Waves teknolojisi, güvenlik, denetlenebilirlik, doğrulanabilirlik ve işlemlerin ve iş mantığının güvenilir bir şekilde yürütülmesi dahil olmak üzere blockchain sistemlerinin özelliklerinden yararlanmak isteyen geliştiricilerin ve şirketlerin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.

Waves Platform, Web 3.0 hizmetlerinin arka ucunu desteklemek için gereken her şeyi sağladığını iddia ediyor. 2017 yılında Waves, ana ağını LPoS, merkezi olmayan değişim DEX ve daha sonra Waves-NG protokolü ile başlattı. 2018’de Waves geliştirme ekibi, akıllı sözleşmelerin ilk uygulamasını gerçekleştirdi. Bunu, 2019’da RIDE programlama dili olan Strightforward, Predictible and Failproof dili programlama mantığı için piyasaya sürüldü. Haziran 2019’da, küresel bir özel blok zinciri çözümü olan Waves Enterprise’ın ana ağı başlatıldı. Tüm bunlar geniş bir altyapı ile tamamlanmaktadır: kullanışlı ve kolay entegrasyonlar için korumalı alan geliştirme, araçlar, SDK’lar, kitaplıklar, çerçeveler ve protokoller için bir IDE.

Waves Platformu üç temel katmandan oluşur:

Protokol katmanı: LPoS, Waves-NG, sabit ücretler, kolay madencilik başlatma, çeşitli işlem modelleri

Altyapı katmanı: Özel anahtar yönetimi için tutucu, korumalı alan geliştirme için IDE, akıllı sözleşmeler programlama dili RIDE ve dApp geliştirme, API’ler, kitaplıklar, araçlar ve çerçeveler için diğer araçlar.

Uygulama katmanı: temel temel açık kaynaklı uygulamalar (merkezi olmayan değişim, mobil uygulamalar ve oylama) ve ağ üzerinde çalışan çeşitli dApp’ler.

Waves
Waves Dex

2016 yılından beri aktif olan Waves sistemi, Bitcoin, çeşitli kripto paralar, gerçek paralar gibi kullanıcıların her türlü menkul varlığını düzenlemek üzerine çalışan bir sistemdir.

Waves sistemi, deneyimli deneyimsiz tüm kullanıcılar için basit bir arayüz ve pratik bir cüzdan oluşumuna sahiptir.

Waves, merkezi olmayan bir borsaya da sahiptir. Waves Dex adı verilen borsa hem çok hızlı, hem de herhangi bir güvenlik problemi yaşatmayacak şekilde kurulmuştur.

Böylece geniş bir ağ üzerinden tüm para birimlerinin transferini sağlamak mümkündür. Kullanıcılar, istedikleri coini borsadaki başka coinler ile değiştirilebilir. Waveslerin kullanıcılar tarafından kiraya verilmesi şeklinde platform gelirinden pay elde etmek de mümkün.

Waves sisteminin en büyük özelliği, transferlerin çok kısa sürede, birkaç dakika içinde gerçekleşiyor olmasıdır. Bu kısa transfer süresi, Wavess sisteminin tercih edilmesini sağlıyor.

Waves Nasıl Satın Alınır?

Waves, kullanıcılar arasında oldukça popüler bir sistem olduğu için şu anda pek çok coin borsasından bu coini satın almak mümkün. Seçeceğiniz bir borsa ağı üzerinden bu coini satın alabilirsiniz. Biz Binance’ı öneriyoruz.

Binance borsasının aktif olarak 5 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunmaktadır. Fazlasıyla yüksek işlem hacmine sahip olan bu borsaya kesinlikle güvenebilirsiniz. Waves Coin’i de bu borsa sayesinde satın alabilir, alım satım yaparak kar elde edebilir ya da uzun vadeli yatırım için satın alıp bekletebilirsiniz.

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu