Funding Fee Nedir ?

Funding Fee Nedir ?

Funding Fee Nedir: Fonlama oranları, sürekli sözleşme piyasaları ile spot fiyatlar arasındaki farka bağlı olarak uzun veya kısa pozisyonda olan yatırımcılara yapılan düzenli ödemelerdir.

Piyasa yükselişteyken, fonlama oranı pozitiftir ve uzun pozisyondaki yatırımcılar kısa pozisyondaki yatırımcılara ödeme yapar. Piyasa düşüşteyken, fonlama oranı negatiftir ve kısa pozisyondaki yatırımcılar uzun pozisyondaki yatırımcılara ödeme yapar.

Binance, Fonlama Oranı transferleri için ücret almaz; bu işlem doğrudan yatırımcılar arasında gerçekleşir.
Binance Vadeli İşlemlerde, fonlama her 8 saatte bir, 00:00 (UTC); 08:00 (UTC) ve 16:00’da (UTC) gerçekleşir. Yatırımcılar, önceden belirlenmiş fonlama zamanlarında açık pozisyonları olması durumunda ödemeleri her iki yönde finanse etmekle yükümlüdür.
Yatırımcılar pozisyonları yoksa, herhangi bir fondansorumlu değildir. Fon değişiminden önce pozisyonunuzu kapatırsanız, fon ödemez veya almazsınız.


Önemli Not: Fonlama ücretinin gerçek ücretlendirme süresinde 15 saniye kadar gecikme vardır. Örneğin, A Kullanıcısı 08:00:05’te (UTC) bir pozisyon açtığında, A Kullanıcısı fonlama ücretinden (fonlama ücretini öder ya da alır) sorumludur.

Binance Vadeli İşlemler platformunda, fonlama oranları (kırmızı ile vurgulanmıştır) ve bir sonraki fonlamaya geri sayım ( beyaz ile vurgulanmıştır) şu şekilde görüntülenir:

Funding Fee Nedir Referanslar

Funding Fee’ ler de İndirimli Referanslar

?✔️ Binance Borsasına %20 Komisyon İndirimli Kayıt Linki

? ✔️ Bitmax Borsasında BTMX almak için Link

? ✔️ Huobi Borsasında HT almak için Link

? ✔️ Kucoin Borsasında KCS almak için Link

? ✔️ OKEX Borsasında OKB almak için Link

? ✔️ Gate Borsasında GT almak için Link

? ✔️ Crypto com Borsasında CRO almak için Link

? ✔️ Coinex Borsasında CET almak için Link

? ✔️ MXC Borsasında MX almak için Link