Kripto Para Haberleri

CoinList’teki Mina token satışına toplam 400 bin katılım

Blockchain projelerinin token satışıyla fonlandığı CoinList platformunda bugün gerçekleşen Mina token satışına büyük talep vardı tıpkı casperda ki gibi :)

ABD merkezli CoinList’in açıkladığı rakamlara göre, Mina için 350 binden fazla kullanıcı kayıt yaptırdı. Bu rakam, CoinList için bir rekor tazeleme oldu.

Mina Protocol toplam 75 milyon token’ı satışa sundu. Her bir token için 0.25 dolarlık bir sabit fiyat belirlendi. Bir kişi en fazla 500 dolarlık alım var. Matematiksel hesap yaptığımızda en az 37 bin kişi alım yapabilecek bu da şans unsurunu baya arttırıyor. CoinList’in trafiğinin yaklaşık yüzde 20’si Türkiye’den geliyor. Bu, platformda Türk kullanıcı payının büyük olduğunu gösteriyor.

Ne bu Mina ?

Mina Protocol, gerçek dünya ile kripto arasında gizliliği koruyan bir ağ geçitidir ve hepimizin hak ettiği güvenli, demokratik gelecek için temel altyapıyı inşa etme vizyonunu taşıyor.

 Mina blockchain’in tamamı yaklaşık 22kb‘dir, yani kısaca birkaç tweet büyüklüğündedir. Böylece katılımcılar ağı hızlı bir şekilde senkronize ederek doğrulayabilir. Yani kısaca Dünyanın en hafifi.

Mina’nın en önemli ve farklılaşan özellikleri:

  • Dünyanın en hafif,22 kb sabit boyutlu blok zinciri – ölçeği büyüse bile
  • Her kullanıcının tam düğüm olarak çalışmasını ve fikir birliğine katılmasını destekler
  • 000’den fazla sosyal medya ve topluluk katılımcısı, 2.000’den fazla Testnet katılımcısı, 100’ün üzerinde ve 15’ten fazla dil konuşulan ülkeden katılımcıları ile, son iki yılda başlatılan birinci seviye blok zincir protokolleri arasındaki en büyük ve en aktif topluluklarından biri
  • 650’den fazla Genesis Kurucu üyesi. Tamamıartık  mainnet üzerinde düğümleri çalıştırıyor ve güçlü merkeziyetsiz yapıyı destekliyor
  • DSRV Labs, Figment Networks, Chainsafe ve BitCat dahil olmak üzere, geliştiricilere ve topluluk üyelerine 40’tan fazla token hibe programı
  • Gauntlet’ in araştırma raporuna göre en güvenli hisse kanıtı (Proof-of-Stake) blok zincirlerinden biri

Özetle Yeni Bir Çağın Başlangıcı

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.