Golem (GNT) Coin İnceleme

Golem, ağına bağlı her bir makinenin bilgi işlem gücünü birleştirebilen bir süper bilgisayardır. Sistem, herhangi bir karmaşık bilgi işlem görevine yardımcı olabilir, işi kolayca ve minimum maliyetlerle çözebilir. Golem GNT coinin, e makine öğrenimi, blockchain, renderleme vb. Gibi birçok kullanım alanı vardır. Bilgi işlem gücü kiralamak isteyen kişiler için Golem, bilgisayarınızın veya dizüstü bilgisayarınızın çözmede zorluk çekeceği görevleri hızlandırabilir.

Süper bilgisayar kurmak çok masraflı, çünkü en başta satın alınması gereken çok fazla yazılım var. Dahası mühendisler bu parçaları bir arada tutabilecek ve onları bir ünitede işletebilecek bir işletim sistemi oluşturmalılar.

İşte burada Golem devreye giriyor. Belirli bir yerleşkede bulunan yeni bir süper bilgisayar üretmek yerine Golem, evrensel ve açık kaynaklı merkezi olmayan bir süper bilgisayar ağı tasarladı. Dünyadaki herkes, tamamlamak istedikleri görevler için bu bilgisayar kaynaklarına erişebilecek. Bu çok farklı bir yaklaşım fakat merkezi olmayan rotayı ele geçirmenin çok fazla yararı var.

İçerik

GNT nedir?

GNT, Golem Network Token anlamına gelir. Bilgi işlem gücü kiralamak için kullanabileceğiniz bir tokendir. Golem bize bu bilgi işlem gücünü dünyanın herhangi bir yerinden kullanma olanağını sağlıyor. Golem ağı, ağ yardımı olmadan tamamlanması oldukça pahalı olan kullanım durumlarında karmaşık bilgi işlem görevlerini gerçekleştirmeye yardımcı olur. Herkes Golem’e bağlanabilir. Tek ihtiyacınız olan bir dizüstü bilgisayar, PC veya herhangi bir temel bilgisayardır. Golem’in ERC20 uyumu yoktur.

Golem Factory GmbH şirketinin CEO’su ve Kurucusu Julian Zawistowski’dir. 10 Kasım 2016’da Golem 8 milyon dolarlık başarılı bir ICO düzenledi. Bir buçuk yıl sonra Golem’in “Brass” beta sürümü Ethereum blockchain ana ağında kullanıma sunuldu. Golem’in teknik tarafı hakkında daha fazla bilgi github’da bulabilirsiniz.

GNT Nereden Alınır?

GNT satın alabileceğiniz birçok borsa var. GNT ayrıca Binance, Bittrex ve Huobi’de de mevcuttur.

Belirli bir yerde herhangi bir donanım bulunmadığından, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar Golem’in bilgi işlem kapasitesine katkıda bulanabilirler. Projenin ana hedefi, tüm dünyada kullanılmayan CPU-GPU gücünü bir ağda birleştirmek ve yüksek hesaplama gerektiren işleri çok hızlı bir şekilde yapabilecek bir süper bilgisayar geliştirmek.

Golem projesini belirli amaçlar için kullanma kabiliyeti, vurgulanması gereken bir diğer önemli unsurdur. Projenin merkezi olmayan doğası ,birinin düşünebileceğinden çok daha farklı bir şekilde çalışıyor. Sistem zaten CGI oluşturma ve makine öğrenimi gibi çok çeşitli görevleri tamamlayabiliyor. Bu tür kullanım durumlarının bu proje için özel olarak geliştirilip geliştirilmeyeceği tamamen farklı bir konu.

Golem GNT Fiyatı