Binance Kripto Para Borsasına Giriş

Binance, 2017 yılında Çin’de faaliyete başlayan dünyanın önde gelen kripto borsalarından biridir. Borsanın kurucusu ve CEO’su, kripto çevrelerinde CZ olarak bilinen Changpeng Zhao’dur. Binance, büyük kripto para birimi teklifi ile bilinir. Kripto para borsasında Bitcoin ticaretinin yanı sıra, kullanıcıların ticaret yapabileceği 200’den fazla kripto para birimi var.

Borsaya kripto paraya Binance Coin (BNB) denir. Binance’de işlem yapmak standart bir yapımcı modeline göre yapılır. Her ticaret % 0.02 -% 0.1 arasında bir ücret taşır. İşlem ücretlerini ödemek için BNB’yi kullanarak, kullanıcılar ücretlerden% 25 ek tasarruf edebilir. Komisyon oranı değişebilir.

Binance Komisyon düşürme makalemizi okumalısınız. Tüm komisyon oranları detaylı olarak verildi ve nasıl komisyon düşürülür açıklandı.

Güvenlik nedeniyle Binance, fonlarının çoğunu borsa dışında soğuk depoda tutar (cold wallet olabilecek hacklenmelerden zarar görmemek adına .). Varlıklarının sadece küçük bir kısmı sıcak cüzdanlarda bulunur. profesyonel bir güvenlik departmanına sahipler ve güvenlik sorunlarını ve kesinti ile ilgili sorunları zamanında ele aldıkları biliniyor.

Çevrimiçi platformun yanı sıra Binance, Android ve iOS kullanıcıları için mobil uygulamalar da mevcut rahat kullanım için indirebilirsiniz.

Binance borsa platformundan daha fazlasıdır. Kullanıcıların kripto para birimlerinin ve blockchain teknolojisinin temellerini öğrenebilecekleri Binance Akademisi var.

İçerik

Binance Nasıl Çalışır?


Ticarete başlamadan önce, kullanıcının hesap oluşturması gereklidir. 2 BTC hacime kadar para çekme limiti bulunan Seviye 1 için kimlik doğrulaması KYC gerekli değildir. Seviye 2’ye yükseltilmek için bir KYC doğrulama işlemi gereklidir. Seviye 2, günde 100 BTC’ye kadar para çekme işlemlerine izin verir.

Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra kullanıcılar artık hesaplarına para transfer edebilir ve işlem yapmaya başlayabilir. Bunu yapmak için, sayfanın üst kısmındaki “Para”> “Para Yatırma / Para Çekme” düğmesini tıklayın ve para yatırmak istediğiniz para birimini bulun. Bitcoin yatırmak istiyorsanız, Bitcoin cüzdan Binance adresiniz sizden sonra görüntülenecektir “Para Yatırma” düğmesine tıklayın.

Farklı para birimlerinin hesabınızda görünmesi farklı zamanlar alır. Çoğunlukla kullanılan işlem ücretleri ve borsada gereken onay sayısı ile ilgilidir. Para yatırma işleminiz bittikten sonra, işlem yapmaya hazırsınız. Binance, farklı farklı çok fazla coin projesi vardır, bu yüzden akıllıca ve iyi projeleri yatırım yapmak için seçin.

Site iki ticaret modu sunuyor: Temel ve Gelişmiş. Temel olan çoğu kullanıcı için yeterli olmalıdır, ancak daha deneyimli yatırımcılar Gelişmiş moddan yararlanabilir. Gelişmiş mod daha ayrıntılı gösterir. Örneğin, gelişmiş Binance IOTA grafiğine bir göz atalım.

Ortadaki büyük grafiği görüyoruz. Alış ve satış emirleri, ilgili işlem geçmişinin yanında sağ tarafında bulunur. Alış ve satış kutuları doğrudan altındadır.

Binance’den Nasıl Alınır ve Satılır


Binance Temel veya Gelişmiş Borsa(Al-Sat) tıklamak sizi genel işlem penceresine getirecektir. Basitlik adına, Temel modu kullanarak bir işlemin nasıl yapılacağını açıklayacağım. Binance’daki ana ticaret çiftleri Bitcoin, Ethereum, Binance Coin ve Tether’dir. Ekranın sağ üst tarafında, daha önce yatırdığınız ve işlem yapmak istediğiniz para birimini seçin ve satın almak istediğiniz Coin-Token sembolünü yazın.

Şunu sorabilirsiniz: Ripple Binance’den satın alabilir miyim? Tabi ki yapabilirsin. BTC Binance ile XRP satın almak istiyorsanız, arama alanına “XRP” girin. Doğru çifti tıklayın, seçilen verileri göstereceksiniz. Sol üstteki kırmızı rakamlar satış emirleri ve altlarındaki yeşil rakamlar yatırımcıların satın almak istediği fiyatlardır. Ortadaki büyük sayı son satış fiyatını gösterir.

Bitcoin’i Binance’de Ripple ile değiştirmek için XRP için bir satın alma siparişi vermeniz gerekiyor. Bunu, ana grafiğin hemen altındaki yeşil Satın Alma Kutusunda ödemek istediğiniz fiyatı girerek yaparsınız. Fiyatı manuel olarak girebilirsiniz, ancak soldaki satış siparişlerinden uygun bir sayıya tıklamanız önerilir.

Binance, dünyadaki en hızlı ve en sık kullanılan kripto borsalarından biridir. Binance zamanla gelişmeye ve gelişmeye devam ediyor.Borsanın kendi para birimi BNB Coin, yatırımcılara avantajlar sunuyor. Binance, kârının bir kısmını Binance Coini piyasadan geri almak için kullanıyor.

Binance Kripto Para Gönderme Binance Eğitim

https://youtu.be/1O8-lh0vAaE