CoinlerKripto Borsalarından Haberler
Trend

GT Coin Nedir? Gate.io Borsası Nasıl kullanılır?

Merhaba bu yazımızda gate borsasını ve coinini inceliycez dilerseniz yazımıza geçelim.

İçerik

GT Coin Nedir?

Gate.io’da çevrimiçi olarak bulunan GTCoin, Game Tester’daki ekip tarafından oluşturulan dijital bir tokendir.

Jetonun amacı, oyuncuların oyun başlıkları, donanım ve oyun içi içerik satın almalarına izin vermektir. Oyuncular, GameTester.co üzerinden oyunları test ederek GTCoin kazanabilirler.

GTCoin, daha iyi oyunlar yapmak için oyuncuları ve geliştiricileri bir araya getirmek istiyor. GameTester.co, kripto para biriminin oyun pazarında devrim yaratması için bir fırsat görüyor : oyun satışları dünya çapında gerçekleşiyor ve sürtünmesiz bir dijital para birimi, sektör genelinde maliyetleri düşürebilir.

Game Tester beta, Temmuz 2016’da piyasaya sürüldü. Ağustos’a kadar 15.000 oyuncu platforma kaydolmuştu. Eylül ayında Game Tester, GTCoin için beta testi başlattı.

GTCoin Özellikleri:

 • Güvenli ve Güvenli: Tüm Game Tester verileri 256 bit şifreleme ile korunmaktadır.
 • Her Yerden Erişilebilir: Game Tester’a telefonunuz, tabletiniz veya masaüstü bilgisayarınız dahil olmak üzere nerede olursanız olun erişebilirsiniz. Game Tester, şimdiye kadar PC, Mac, iOS, Android, Nintendo, Playstation ve Xbox için destek verdiğini duyurdu.
 • Ödüller Kazanın: Test oyunları karşılığında ödüller kazanın.
 • Oyun Geliştiricilerini Destekleyin: Oyun geliştiricilerini desteklerken jeton tabanlı ödüller kazanabilir ve genel olarak daha sağlıklı bir oyun ekosistemi elde edebilirsiniz.
 • Ölçeklenebilir: Game Tester, milyonlarca kullanıcı için bir platform oluşturmayı hedefliyor. 2023 yılına kadar 100 milyon kullanıcıyı hedefliyorlar. Platform, ölçeklenebilir kod kullanılarak ölçeklenebilirlik düşünülerek geliştirildi.

GT Coin Faydaları

GTCoin, oyunculara, geliştiricilere ve donanım üreticilerine çok önemli faydalar sağlamayı amaçlamaktadır. Resmi web sitesine göre platform, “oyuncuları dijital oyunların geliştirme sürecine katkılarından dolayı ödüllendirme ihtiyacına hitap ediyor.” Ayrıca, oyuncuların para sorunu olmadan oyun ve oyun donanımı satın alabilecekleri bir araç paketi sunar.

Üç tarafın her birinin GTCoin’den nasıl yararlandığı aşağıda açıklanmıştır:

Oyuncular için

 • Oyunları test ederek parasal ödüller kazanın
 • Oyuncular, oyun ve donanım gibi gerçekten istedikleri şeyler için jeton harcayabilir
 • Oyuncular yeni oyunlara erken erişim elde eder
 • Oyun endüstrisini ileriye taşımak için geliştiricilere geri bildirim verme fırsatı
 • Normal kullanıcılar için ödüller ve ödüller
 • Küresel etkinliklere özel erişim
 • GT Universal Login, oyuncuların statü ödülleri kazanmalarına ve oyun kullanımlarını izlemelerine olanak tanır

Geliştiriciler için

 • Geliştiriciler, oyun kullanımını uygun maliyetli bir şekilde hızla ölçeklendirebilir
 • Geliştiriciler, piyasaya sürüldükten sonra hazır bir oyuncu kitlesiyle oyunları doldurabilir
 • Sürekli geri bildirimler, güncellemelere ve genişletmelere rehberlik ederek geliştiricilerin ürünlerinde zaman içinde ince ayar yapmasına yardımcı olur
 • Hangi oyuncuların bir oyunla en çok etkileşimde bulunduğunu (cinsiyet, bölge, yaş ve diğer demografik veriler dahil) keşfedin ve mikro düzeyde oyun pazarlamasını ve testini hedefleyin

Donanım Üreticileri için

 • Yeni sürümlerle ilgili geri bildirim alın
 • En çok hangi ürünlerin arzu edildiğini anlayın
 • Küresel kitlelere ürün satın
 • Oyun testçileri tüm nakliye ve satış vergilerini yönetir
 • Donanım için hedeflenen promosyonları çalıştırın – örneğin Vancouver’daki 19 yaşındaki öğrenciler veya Singapur’daki 45 yaşındaki Android kullanıcıları için

GT Coin Nasıl Alınır?

GT Coin ait olduğu yerden yani Gate.io Borsasından güvenle alınabilir. Gate.io Kayıt

Gate.io Borsası Nasıl kullanılır?

Gate.io, marj ödünç verme ve borçlanma gibi çok sayıda gelişmiş ticaret işlevselliği ile kripto-kripto borsası işleterek kripto para piyasasında niş bir alan kaplar, ancak fiat parayı entegre etmez ve kısıtlayıcı doğrulama gereksinimleri getirmez. kullanıcıları. Bu gerçeklik ve düzenleme eksikliği göz önüne alındığında, Gate.io bu nedenle kripto para tüccarlarına daha yüksek risk ve ödül sunuyor ve 2013’teki kuruluşundan bu yana bunu yapıyor.

Hesap Açmak

Bir Gate.io hesabı açmak için ilk adım, tarayıcınıza gate.io yazıp siteye göz atmaktır. Sayfanın üst kısmında yer alan bir giriş formu ile oldukça basit bir düzen bulacaksınız. Tam adınızı girmeniz, bir kullanıcı adı ve parola seçmeniz, e-postanızı vermeniz, para yatırmak için başka bir parola seçmeniz gereken Gate.io’nun ilk kez kullanıcı sayfasına getirilmek için giriş formunun altındaki Kaydol bağlantısını tıklayın (a benzersiz konsept) ve ardından Hesap Oluştur’a tıklayın. Ayrıca, size davet gönderdiği için onu ödüllendirmek için bir arkadaşınızın referans kimliğini de girebilirsiniz. Borsa kayıt linki hemen aşşağıda

GATE.İO KAYIT

Binance gibi diğer bazı borsalar gibi, Gate.io’da da kullanıcıların oturum açmadan önce bir “yapboz parçasını” yerine kaydırmasını sağlayan bir CAPTCHA sistemi var. CAPTCHA’yı geçtikten sonra, kaydolduğunuz hesaba bir onay bağlantısı içeren bir e-posta gönderilecektir. Yeni bir kullanıcı olarak tekrar giriş yapacağınız ve kontrol panelini görüntüleyeceğiniz Gate.io’ya yeniden yönlendirilmek için tıklayın, ancak bu kez daha önce giriş formu olan alanı kaplayan kendi kullanıcı adınız ve hesap istatistiklerinizle.

Para Yatırma

E-postanızı onayladıktan ve Gate.io’da oturum açabildiğinizde, kontrol panelinin altında iki mesaj olduğunu fark edeceksiniz. Bir mesajda “Lütfen devam etmeden önce gerçek adı kaydedin” ve diğerinde “Tek kullanımlık şifreyi (TOTP) etkinleştirmeli veya telefon numaranızı eklemelisiniz” der. Kullanıcılar, 2FA veya daha fazla doğrulama olmadan Gate.io cüzdanlarına kripto para yatırabileceklerinden, bunların hiçbiri doğru değil.

Ancak, herhangi bir borsayı kullanırken hesabınızın güvenliğini sağlamanız önemlidir. 2FA’yı kurmak için herhangi bir Gate.io sayfasının üstündeki Cüzdanlar’a tıklayın. Ayrıca kontrol panelinizin kullanıcı panelindeki Para Yatırma düğmesine de tıklayabilirsiniz. Cüzdanlar sayfasının sol tarafı, daha fazla hesap doğrulama ve 2FA ayarları dahil olmak üzere, Gate.io kullanıcıları için mevcut olan tüm hesap yapılandırma seçeneklerini sunar.

Gelişmiş kimlik doğrulamasından geçtiyseniz, 2FA kurduysanız veya bu yönlerden hiçbiriyle ilgilenmediyseniz, kripto para yatırmak basit bir süreçtir. Gate.io tarafından kullanılan kademeli hesap sistemi için, kullanıcıların doğrulama yoluyla değil, sadece ticaret hacmi yoluyla ilerledikleri unutulmamalıdır. Ayrıca, doğrulamanın kişinin para yatırma yeteneği, para yatırma limiti (sınırsız) veya para çekme limiti (günlük 100.000 $) üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

 1. Gate.io sayfasının üst kısmındaki Cüzdanlar bağlantısına veya temel kullanıcı bilgilerinizi görüntüleyen kontrol paneli panelindeki Para Yatırma bağlantısına tıklayın.
 2. Gate.io’da listelenen para birimleriyle ilişkili her bir cüzdanı listeleyen Fonlar sayfasını göreceksiniz.
 3. Kesinlikle bir kripto-kripto değişimi olarak, fiat ağ geçidi yoktur, yani para eklemenin tek yolu, ilgili kripto para biriminin yanındaki Para Yatır’a tıklamaktır.
 4. Gate.io sizi, yatırmak istediğiniz her jeton için bir para yatırma adresi oluşturan bir sayfaya yönlendirecektir.
 5. Bu adresi kopyalayın ve para çektiğiniz cüzdana yapıştırın ve ardından blok zincirinin işlemi onaylamasını ve paraları Gate.io cüzdanına göndermesini bekleyin.

Kripto Para Satın Alma

Gate.io’da listelenen kripto para birimlerinden herhangi birini satın almak için, Gate.io değişim cüzdanına önceden yatırılmış ve burada tutulan kripto para birimini kullanmanız gerekir. Bir kripto para birimini başka bir kripto para birimiyle takas etmek kolaydır ve biri pozisyonundan çıkıp nakit benzeri eşdeğerlere geçmek istediğinde Tether (USDT), TrueUSD (TUSD) veya USDCoin (USDC), yani tüm “stabilcoin” kripto para birimlerini kullanabilirler. ABD dolarına sabitlenmiştir.

2. Doğru simgeye tıkladıktan sonra, ilgili kripto para birimi çiftine karşılık gelen Exchange sayfasına yönlendirilirsiniz.

3. XRP için bir limit emri oluşturmak için önce istediğiniz XRP miktarını ve satın almak istediğiniz fiyatı BTC’ye gireceksiniz. Araç, sipariş tamamlandıktan sonra hesabınızdan alınacak toplam BTC (veya seçtiğiniz karşı para birimi) cinsinden toplam maliyeti size söyleyecektir.

4. Yeni bakiyeniz Cüzdanlar sayfanızdaki uygun cüzdana yansıtılacaktır.

Kripto Para Satmak

Gate IO değişimi için fiat entegrasyonu yoktur, bu nedenle bir pozisyondan çıkmak veya dalgalanmayı önlemek için kripto para biriminizi başka bir para birimine satarsınız veya borsada listelenen birçok stabilcoin’den birini satın alırsınız.

 1. XRP’nizi BTC için satmak, önceki bölümde listelenen adımların aynısını gerektirir, ancak XRP için BTC satmak yerine XRP ile BTC satın alıyorsunuz.
 2. Bunun yerine XRP’nizi USDT karşılığında satmak için, Piyasalara gitmeniz ve USDT Piyasaları’na tıklamanız, ardından XRP’yi bulmanız gerekir.

Grafiğin altındaki “XRP Sat” panelini bulun ve tercihlerinize göre USDT için bir limit emri oluşturun. USD’ye bir sabitleme ile, USDT için takas ettiğiniz kripto para birimi, kripto piyasasında olup bitenlerden bağımsız olarak göreceli fiat değerini koruyacaktır.

Kripto Para Çekmek

Gate.io’dan kripto para çekme işlemi, para yatırmak için kullandığınız Cüzdanlar sayfasının aynısı aracılığıyla gerçekleştirilir.

 1. Herhangi bir Gate.io sayfasının üst kısmındaki Cüzdanlar sekmesine tıklayın.
 2. Arama yaparak veya kaydırarak çekmek istediğiniz para biriminin cüzdanını bulun.
 3. Cüzdanın yanındaki Para Çek düğmesine tıklayın.
 1. Bir para yatırma adresi oluşturmak yerine, çektiğiniz paralar için hedef olarak kullanmak istediğiniz borsa veya cüzdanda bunu yapacaksınız. Bu cüzdanın adresini Gate.io’nun size sunduğu alana yapıştırın ve ardından fon şifrenizi girin.
 2. Blockchain’in para çekme işleminizi işlemeye başlaması için “İstek gönder” i tıklayın. Kısa süre sonra doğru cüzdanda görünecektir.

Kripto Para Alım-Satım Geçmişi

Yatırımcılar, diğer Gate.io seçeneklerinin yanı sıra Cüzdanlar sayfasının sol tarafında bulunan Ticaret Geçmişi sayfasında ticaret ve sipariş geçmişlerinin kapsamlı bir dökümünü ve görselleştirmesini bulacaktır.

Bu sayfada, Gate.io’da açtığınız ve kapattığınız tüm işlemleri görüntüleyebilir veya piyasaya (karşı para birimi) veya madeni paraya, aynı zamanda tarihe göre filtreleyebilirsiniz. Örneğin, bir kişi tüm hesabının işlem geçmişini veya yalnızca özel bir süre içinde yapılan BTC işlemlerini görebilir.

Gate.io Avantajları

Geniş Para Birimi Seçimi : Çoğu borsa bir veya iki tane seçerken, bir avuç stablecoin listelemenin yanı sıra, Gate.io ayrıca Ethereum, Bitcoin, Qtum, EOS ve 200’den fazla kripto para birimi gibi en popüler kripto para birimlerine sahiptir.

Birçok Ticaret Türü : Limitli emirlerin olması güzeldir ancak Gate.io’nun ayrıca Fiyat Durumu ve Zaman Durumu gibi benzersiz emir türleri vardır. Fiyat koşulu, bir varlığın fiyatına göre işleyen ve belirli bir gün sayısı boyunca açık (“geçerli”) tutacak emirleri bir kez belirlemeye izin verir. Zaman koşulu, belirli büyüklükteki satın alımları düzenli aralıklarla ayarlamanıza olanak tanır.

Bir yazımızınn daha sonuna geldik buraya kadar benimle olduğunuz için teşekkür ederim. :)

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.