Coinler

Hedget HGET Coin Nedir?

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Hedget HGET Coin Nedir bu yazımızda ele alacağımız konu. Haydi başlayalım. Hedget yakın zamanlı oldukça ses getiren ve önemli projeler arasında gösterilen bir proje. Aynı zamanda Hedget adına, gerek supply, gerek yatırımcıları, gerekse işlevsellik adına bir takım önemli olgular ön plana çıkmaktaki bunlar Hedgeti yatırım mantığında gem olarak nitelendirmeye aday gösteriyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Hedget (HGET), FTX’te gerçekleşen IEO ile hayat bulmuştu. Haydi yavaştan Hedget nedir amacı nedir gibi soruların cevaplarını bulmaya çalışalım.

Hedget, bir DeFi opsiyon ticaret platformu olarak tasarlanmıştır. Ethereum ve Chromia üzerine inşa edilmiştir. Chromia, blockchain formatında ilişkisel bir veritabanıdır, bu nedenle geleneksel finansta görebileceğiniz her türlü karmaşık işlemlere izin verirken, yine de merkezi olmayan ve tamamen şeffaftır. Varlıkları protokole yatırarak, kullanıcıların kripto tutma ve alım satım pozisyonlarının risklerinden korunmak için opsiyon ürünleri yaratabilecekleri iddia ediliyor. Hedget ayrıca tamamen gözaltına alınmadığını iddia ediyor. Kilit akıllı sözleşmesi, fonların yalnızca hesap sahibinin rızası ile taşınabileceği şekilde tasarlanmıştır. Bu, kullanıcılara, kilitli fonlarının güvenliğinin hiçbir tarafa veya tarafa bağlı olmadığına dair bir güvence verir.

Projenin Alameda Research, Orion Protocol ve AKG Venture yatırımcıları arasında gösteriliyor.

Hedget

Bildiğimiz üzere kripto para piyasaları oldukça volatil piyasalar olarak tanımlanıyor. Hedget ise merkezsiz bir “fiyat hedge”i sunarak kullanıcıların kripto para yatırımlarını korumayı hedeflemekte. Bu özellikle birlikte kulanıcıların pozisyonlarının “likide” olmasını önüne geçilmesi amaçlanıyor. Aynı zamanda Hedget kripto para borsalarına ve kripto para platformlarına da entegre edilebiliyor. Bunu HEDGET kendi websitesinde şöyle açıklıyor; ”Geleceğin ekonomisi kripto para birimleri üzerine inşa edilecek, ancak bunlar çok değişken ve riskli yatırımlar olabilir. Hedget, merkezi olmayan seçenekler sunar – pozisyonlarınızı beklenmedik fiyat hareketlerine karşı korumak için mümkün olan en küçük primi ödersiniz.”

Ve websitede şu cümle ekleniyor: ” Opsiyonlar ve diğer türevler merkezi olmayan bir şekilde denendi, ancak yerleşimdeki gecikme ve blockchain ile gelen diğer teknolojik sınırlamalar nedeniyle mücadele etti. Dijital finansal araçlar, gelişmiş sorgulama gerektiren karmaşık iş mantığı nedeniyle ilişkisel veritabanlarına büyük ölçüde güveniyor, bu, blok zincirlerinin yapamayacağı bir şey – yani Hedget gelene kadar.”

Hedget, merkezi olmayan finans (DeFi) projelerinin henüz tam olarak keşfedemediği bir alanı – opsiyon ticaretini ele geçiriyor. DeFi henüz emekleme aşamasında ve hala sözleşme güvenliği, tasfiye riskleri ve işlemlerin hızı ve maliyeti ile ilgili sorunları çözmek için inşa edilebilecek çok sayıda altyapı var. Proje, NEO blockchain için eski bir Araştırma ve Geliştirme Müdürü olan Malcolm Lerider tarafından yönetiliyor.

Hedget, kullanıcıları dijital para birimlerinin dalgalı fiyatlarından korumaya odaklanan, opsiyon ticaretine odaklanan blockchain tabanlı bir platformdur. Opsiyonlar, tüccarların temel varlık ile onlara sahip olmadan arayüz oluşturmalarına izin verdikleri için benzersiz bir ticaret alanıdır.

Alım satım, önceden belirlenmiş bir gelecek tarih ve fiyatta varlıkları alıp satmayı içerir. Seçenekler, arama veya yerleştirme olabilir. Alım seçenekleri, satış yapma hakkı verirken kullanıcının alım yapmasını sağlar. Opsiyon tüccarları, fiyatın yükselip alçalacağına bahse girebilirler. 

Bahisler, her biri farklı fiyatlara sahip olan ve genellikle grev olarak bilinen belirli bir süreye yayılabilir.

Bir opsiyon oluştururken üç şeye ihtiyaç vardır: (1) izlenmekte olan varlık; (2) seçenek türü; ve (3) vade / son kullanma tarihi. Platformdaki seçeneklerin vade tarihi her Cuma 8:00 UTC + 5’tir. Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, sistemin Avrupa opsiyon kurallarını uygulamasıdır. Bu kurallarla, bir opsiyonun uzlaştırılması, fiyatın uygun olup olmadığına bakılmaksızın, grevler arasında değil, ancak süresi dolduğunda yapılabilir.

Hedget Protokol, Ethereum akıllı sözleşmeleri, Chromia tabanlı merkezi olmayan uygulamalar (dapps) ve istemci tarafı cüzdanlarla çalışır.

Hedget seçenekleri protokolü

Hedget protokolünün diğer yönleri arasında teminat ve yerleşim (uzlaştırma) modu bulunur.

Teminat

Burada, kullanıcıların hem arama hem de satım seçenekleri için tam teminatı sağlaması gerekir. Örneğin, 20 ETH için bir arama seçeneği oluşturanların teminat olarak 20 ETH sağlamaları gerekirken, bir satım seçeneği sunanların eşdeğer miktarda USDC (USD Coin) veya desteklenen başka herhangi bir sabit madeni para sağlaması gerekecektir.

Yerleşim modu

Ağ, nakit veya fiziksel seçeneklerin ödenmesini destekler. Fiziksel uzlaştırma için, dayanak varlık, örneğin ETH, vade tarihinde fiat eşdeğerine dönüştürülür. Bir ETH çağrısı seçeneğinde, yazar, tutucudan USDC için ETH’yi değiştirir.

Nakit ödemeler, yazarın karı hesaplamasına ve sahibine aktarmasına izin verir. Nakit ödeme, işlem ücretlerinden tasarruf sağladığından avantajlıdır.

Hedget kullanım durumları

Hedget ağı, opsiyon tüccarlarını dalgalı kripto para fiyatlarına karşı korumaktan, hem müşteriler hem de işletmeler için sermaye verimliliğini artırmaya ve borç verme risklerinden korunmaya kadar, DeFi dünyasına mükemmel bir ektir.

Ayrıca platform şu durumlarda kullanılabilir:

Merkezileştirilmemiş bir fiyat koruması olarak

Burada kullanıcılar, merkezi olmayan bir şekilde sanal para varlıklarına karşı koruma sağlamak için ağı kullanabilir. Bunu, temel varlık fiyatlarını düşürmeye karşı koruyan bir satım opsiyonu satın alarak yapabilirler.

Borç verme platformlarında koruma olarak

Hedget, kullanıcılar tarafından pozisyon tasfiyesine karşı güvenlik sağlamak için diğer borç verme ağları tarafından kullanılmak üzere hazırlanmıştır. DeFi platformları, meydana gelmeleri durumunda kayıpları karşılamak için aşırı teminatlı kredi verme konusunda öncüdür.

Hedget ($ HGET)

HGET, Hedget’in yönetişim ve fayda için kullanılan bir ERC-20 belirtecidir. Bir yönetim belirteci olarak, işlem ücretlerini ve fonun varlık rezervlerini ve genel işlevleri belirler. Ayrıca, sipariş spam’i yoluyla sipariş defteri manipülasyonunu önlemek için kullanılır. Ancak bu, HGET tokenlerinin stake edilmesini gerektirir.

HGET token’ları toplam 10 milyon token arzına sahiptir. Bu belirteçlerin kullanımı, Hedget DAO (Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon) tarafından kontrol edilir. Görüş olarak; Hedget ( HGET’in ) Binance’da listeleneceğini, mcap olarak oldukça makul olduğunu, yatırım mantığında 4 dolarlık şimdiki fiyatların oldukça uygun olduğunu belirtebiliriz. (BTC 10800 ler ve yukarısı düşünüldüğünde)

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu