HOPR Nedir? Nasıl Çalışır?

HOPR, herkes için gizli ve güvenli internet inşa eden bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Bu proje, hedefini gerçekleştirirken sektördeki açıkları kapayacağını söylüyor. Ayrıca, projenin HOPR Coin adında belirteci de bulunuyor. Böylelikle proje yönetişim gibi eksikliklerini gideriyor. Bu yazımızı okuduktan sonra HOPR Coin nedir gibi sorularınıza yanıt bulacaksınız. Haydi, başlayalım.

HOPR’a göre, dijital hizmetlerdeki merkeziyet gizliliği kısıtlıyor. Bunun yanı sıra, aktarım düzeyinde gizlilik HOPR’ın dikkat ettiği bir diğer husus oluyor. Çünkü HOPR’a göre aktarım düzeyinde gizlilik iyi tutulmazsa, Web3 Web2.0’dan daha az gizli oluyor.

İçerik

HOPR’ın Çözüm Yolu

Merkeziyetsizlik HOPR’ın en dikkat ettiği şeylerden biri oluyor. Buna ek olarak, HOPR mixnet’i IP adresleri de dahil tüm meta verileri gizli tutuyor. Böylelikle güvenli ve gizli bir internet ortamı kullanıcıları bekliyor.

HOPR’ın Kullanım Alanları

Kripto:

Sektördeki merkeziyetsiz finans ve kripto hizmetleri hiçbir işlem yapılmasa bile kullanıcı verileri topluyor. Bu veriler zaman zaman sızdırılabiliyor veya kötü niyetli kullanılabiliyor. HOPR projesi bunun önüne geçeceğini ve kullanıcıların güvenliğini üst düzeyde tutacağını söylüyor.

Merkeziyetsiz Enerji:

Merkezi olmayan enerji piyasalarında bolca fiyat manipülasyonu dönüyor. HOPR bunu güvenli ağı ile engelleyebileceğini iddia ediyor. Şirketler doğru miktarda enerjinin, doğru fiyata satıldığına emin olmak için HOPR’ın güvenli ağını tercih edebilecek.

Medikal Teknoloji:

Hasta gizliliği ve hassas tıbbi veriler güvenli tutulması gereken başka iki alan oluyor. Bu yüzden HOPR tüm verileri ve meta verileri ayırt edilemez hale getirerek koruyor. Böylelikle tıp çalışanlarını daha güvenli bir deneyim bekliyor.

HOPR Token Nedir?

HOPR belirteci projenin yönetişiminde ve diğer çeşitli alanlarda kullanılan token olarak karşımıza çıkıyor. Yazımızın bu kısmında HOPR coin ile ilgili tüm bilgileri öğreneceksiniz. Ayrıca HOPR Coin yorum kısmına değinecek olursak, projenin belirteci çeşitli alanlarda kullanıldığı için olumlu dönütler alınıyor.

HOPR Coin Bilgileri:

Coin Adı: HOPR
Ticket: HOPR
Ağ: Ethereum, Gnosis Chain
Kontrat Adresleri:
ETH: 0xf5581dfefd8fb0e4aec526be659cfab1f8c781da
Gnosis: 0xD057604A14982FE8D88c5fC25Aac3267eA142a08
Coin Tipi: Yönetişim ve yardım
Dolaşımdaki Arz: 341,173,813 HOPR
Toplam Arz: 394,545,361 HOPR
Maksimum Arz: 1,000,000,000 HOPR

HOPR Nedir?

HOPR Coin Dağılımı:

Halka Arz: %8.50
Trafik Koruması: %25.00
Ödüller: %6
Ön Satış: %16.50
Takım ve Destekçiler: %18.50
Hazine: %25.50

HOPR Coin Kullanım Alanları:

Oy Kullanma: HOPR Coin tutucuları topluluk oylamalarına katılım sağlayabiliyor.
Veri Gönderimi: Veri gönderimi sağlayan kullanıcılar fee ücretlerini HOPR Coin ile ödeyebiliyor.
Node Kurucuları: Kullanıcılar Node kurduğu takdirde ödüllendirmeler ve diğer işlemler HOPR Coin ile yapılabiliyor.
Stake: Kullanıcılar HOPR Coin’lerini stake ederek gelir sağlayabiliyor.

Ekip

HOPR projesinin takımında pek çok kişi bulunuyor. Sitelerinin bu kısmında takım bilgisi görülüyor. Ayrıca biz sizler için önemli çalışanların LinkedIn sayfalarını da buraya bırakacağız. Başlıca takımın önemli isimlerine şöyle değinebiliriz:

Başkan: Dr. Sebastian Bürgel
Kurucu Ortak: Rik Krieger

Yol Haritası

HOPR, kendi sitesinde veya başka bir yerde yol haritası yayınlamamış olarak gözüküyor. Fakat biz sizler için sitelerini, bloglarını ve whitepaper’larını buraya bırakıyoruz.

Partnerler ve Yatırımcılar

Sitesinde bulunan bilgilere göre HOPR projesinin partnerlerini şöyle sıralayabiliriz; Avado, MLL Legal, DappNode, Sedimentum, MultiversX, Healt Tech CH, Gnosis Chain, Swiss Medtech, Swiss Healthcare Startups, Blockark, Rockstar Recruiting, Ankr, USK, Metamask, BlockWallet, The Graph, Consensys.

HOPR Coin Fiyat

HOPR Coin Binance üzerinde listeli mi? HOPR Coingecko verileri ve HOPR fiyat gibi sorularınız için HOPR CMC verilerini buraya ekliyoruz:

HOPR Coin’i Nereden Alabilirim?

BINANCE
BINANCE TR
COINEX
PHEMEX
MEXC
KUCOIN
OKX
BYBIT
GATE.IO
HUOBI
BITGET