Coinler

ICON (ICX) Nedir?

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy


ICON Güney Kore merkezli bir blockchain şirketidir. 2017 yılında Güney Kore’de bir fintech devi olan DAYLI Finans Grubu tarafından kuruldu. DAYLI finans grubu, 30’dan fazla farklı ürünün piyasaya sürülmesiyle hizmet sunma konusunda iyi bir şekilde kurulmuştur. Ayrıca Coinone adı verilen yaklaşık 4 milyar dolar değerinde büyük bir borsaya sahipler.

ICON, toplulukları bireysel blok zincirleri aracılığıyla birleştirmeyi amaçlayan merkezi olmayan bir kripto para ağıdır. Sloganları, gezegendeki en büyük blok zincirini yaratarak “hyper connect the world-dünyayı hiper bağlayabilmektir”. Fikir, ICON “Republic” Cumhuriyeti’ni oluşturmak için bireysel toplulukların bağlantı kurmasını sağlamaktır. Her topluluk kendi başına bir düğüm olarak hareket edecek ve herkesin birbirine bağlı ve birlikte çalışmasını sağlayarak ICON Republic’e katkıda bulunacaktır.

Hepimizin bildiği gibi, platformlarına ve ağlarına güç vermek için blockchain’i kullanan şirketler bir token veya coin kullanıyor. ICX ICON, akıllı sözleşmeler yapma, ödeme mekanizmaları, platformda yeni paralar oluşturma ve P-Rep’lere oy verme gibi çoklu kullanım durumlarına sahiptir. ICON ICX’in Samsung ile de bir ortaklığı vardır. ICX ICON Samsung ortaklığı, Kore ICON kripto jetonu için büyük bir adımdır.

ICON Blockchain Nasıl Çalışır?

ICON ICX blok zinciri herkesi akıllı sözleşmelerle birbirine bağlar. Herkesin gelip ağda bir blockchain işi kurması ve diğer işletmelere bağlanması mümkündür. Yapılan yeni işletmeler veya varlıklar, bir topluluk oluşturmak için diğer işletmeler veya varlıklar ile bağlantı kurabilecek. Her topluluk daha sonra bir C-rep kullanarak diğer topluluklarla bağlantı kurabilir. C-rep topluluk temsilcileri için kısadır ve topluluklarını ICON blok zincirindeki diğer bireysel topluluklara bağlamaktan sorumludur. Toplulukları birbirine bağlamak, her şeyi bir arada tutan genel blok zinciri olan NEXUS’ta gerçekleştirilir. Tüm ICON bloğunun nasıl çalıştığını anlamak aşağıdaki resimde görülebilir.

Staking ICX Coins

ICX kripto paralarının istiflenmesi, alternatif bir madencilik yöntemidir. Süreç, bireylerin ICX madeni para kriptolarının bir kısmını paylaştıracakları ve stake miktarlarıyla orantılı olarak bir ödül yüzdesi alacakları staking kanıtı olarak bilinir. Şu anda ödüller% 6 – 36 arasındadır ve ICX’lerini stake eden bireylerin sayısına bağlı olarak değişir. ICX paraları istiflendikten sonra 5 – 20 günlük bir süre boyunca kilitlenirler. Bahis süresi ağda istiflenen ICX sayısına bağlıdır. ICX miktarı arttıkça, kilitlenme süresi kısalır ve bunun tersi de geçerlidir.

ICX Nereden Satın Alınır?

ICX satın almak için birçok kripto borsası vardır. İşte ICX satın almak için en iyi borsaların bir listesi;

En iyi ICX Cüzdanları Nelerdir?

ICX paralarını saklamak için kullanabileceğiniz birkaç ICX kripto cüzdanı vardır. En iyileri ICONex cüzdanı ve Nano Ledger S. Her iki cüzdan da kullanışlı ve tüm ERC20 tokenleri ile uyumludur. Bu Ethereum’u da bu cüzdanlarda da saklayabileceğiniz anlamına gelir.

ICONex, hem Android hem de iOS cihazlar için kullanılabilir. Ayrıca, ICX madeni paralarını saklamak bilgisayarlarda kullanabilir bir Google Chrome uzantısına sahiptir. Cüzdan ilk olarak 2018’de geliştirildi ve ICX depolamak için çok popüler oldu.

Nano Ledger S, birçok kişinin ERC20 tokenlerini sakladığı çok popüler bir donanım cüzdanıdır. Jetonları çevrimdışı olarak depolar, bu nedenle birisinin tokenlerinizi internetten çalması neredeyse imkansızdır. Ledger Nano S, Ledger Nano X’in bir Ledger Nano ICX uyumlu güncelleme sürümüdür.

 

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu