Coinler

Qtum (QTUM) Nedir?

QTUM, temeli Bitcoin’in blok zincirinde bulunan ve Ethereum’un EVM (Ethereum’un Sanal Makinesi) ile birlikte gelişmiş bir blockchain teknolojisidir. Başka bir deyişle, QTUM her iki dünyanın da en iyisine sahip bir ağ üretmek için iki teknoloji arasındaki boşluğu doldurdu. Örneğin, Ethereum’un EMV’si QTUM’a istikrarlı bir dApp ortamı sağlarken, Bitcoin kapsamlı güvenlik sağlar. İki teknolojinin entegrasyonu, “Hesap Özeti Katmanı” olarak bilinen üçüncü bir katmanın tanıtılmasıyla gerçekleşir. Daha sonra, POW’un (İş Kanıtı) büyük enerji gereksinimlerini karşılamak için bir POS (Kanıt Kanıtı) konsensüsüne tamamlar.

Bu nedenle, QTUM akıllı sözleşmeleri daha güvenli hale getirirken Bitcoin ve Ethereum arasında birlikte çalışabilirlik sağlar. Bu nedenle, QTUM her iki teknolojideki gelişmelerden yararlanmaya hazırdır. Ayrıca, Ethereum üzerine inşa edilen akıllı sözleşmeler kolaylıkla QTUM’a kolayca taşınabilir. Bunu yaparak, özellikle kurumsal ve ticari amaçlar için akıllı sözleşme uygulamalarının çeşitliliğini artırmayı umuyor. Çok çeşitli araçlar, şablonlar ve tak ve çalıştır seçenekleri sunarak işletmelerin akıllı sözleşmeler oluşturmasını ve yürütmesini kolaylaştırır. Ayrıca yerel bir cüzdan, zincir dışı verilerin kullanılmasına izin veren oracles ve akıllı bir sözleşme yönetimi uygulaması sunuyor.

QTUM Nasıl Mine Edilir?

QTUM kazanmanın yollarından biri madenciliktir. Madencilik, bu durumda, QTUM ağını güvence altına alırken aynı zamanda ağdaki toplam QTUM arzını arttırır. Ayrıca, QTUM POS konsensüs mekanizmasını kullanır. Bu, QTUM’u staking yaparak üretebileceğiniz anlamına gelir. ASIC gibi çok pahalı madencilik yazılımlarına ihtiyacınız yoktur. Büyük miktarda enerjiye de ihtiyacınız yok. QTUM POS madenciliği çevre dostudur ve daha fazla kişiyi paylaştırmaya teşvik eden rastgele seçim ilkesi üzerinde çalışır.

Üretmek için, QTUM kripto parasını 500 blokluk bir adreste, yaklaşık 17 saatte saklamanız ve ardından tam düğüm yazılımlarını QTUM ağına 7/24 bağlı kalan bir bilgisayarda çalıştırmanız gerekir. Sistem rasgele seçim prensibi ile çalıştığı için POS bir piyango kazanmak gibidir. Bununla birlikte, her bir doğrulamada büyük bir pay sahibi olarak seçilme şansınızı artırabilirsiniz. Stake miktarı ne kadar yüksek olursa, blok doğrulaması olasılığı ve QTUM POS ödülünün toplanması o kadar artar.

QTUM Nereden Satın Alınır?

QTUM, CoinMarketCap’e göre en iyi 50 kripto para birimi arasında yer alıyor. Popülerliği göz önüne alındığında, QTUM satın almak o kadar zor değil. Başta Binance, Huobi, Bittrex, Kucoin gibi birçok çevrimiçi kripto borsası bunu satıyor.

En İyi QTUM Cüzdanı Hangisidir?

Ledger Nano S, Paralarını çevrimdışı, meraklı gözlerden uzakta saklamayı tercih edenler için Ledger Nano S mükemmeldir. Bu QTUM ERC20 uyumlu cüzdan, özel anahtarlarınızı kişisel PIN ve 2FA ile korunan güvenli bir öğede sakladığı için esas olarak güvenliğe odaklanır. Bilgisayarınıza USB üzerinden bağlanır ve kurulumu ve kullanımı oldukça kolaydır. Ayrıca düğmeleri ve işlemleri manuel olarak doğrulamak için kullanabileceğiniz bir OLED ekran vardır.

QTUM Core (Mobil ve Masaüstü Cüzdan), QTUM core Qtum için resmi çevrimiçi cüzdanlardır. Diğer cüzdanlara aşina değilseniz veya Ledger Nano S cüzdanını karşılayamıyorsanız başlamak için iyi bir yerdir. Doğrudan Qtum web sitesinden indirilebilir. Kurulumu oldukça basittir ve cüzdanın kullanımı çok kolaydır. Qtum Core’a şu platformlardan erişilebilir: Android akıllı telefonlar – Windows 64 bit, Windows 32 bit, Linux

Qtum Electrum, Qtum Electrum’a ayrıca Qtum resmi web sitesinden erişilebilir ve indirilebilir. M-cüzdan, hem Windows hem de Mac işletim sistemleri için kullanılabilir. Hız ve basitliğe odaklanır. Ayrıca, mutisig için destek sunar ve bir donanım cüzdanı ile entegre edilebilir. Kripto para birimi sahnesinde yeniyseniz, bu cüzdan kullanım için biraz gelişmiş olabilir. Diğer basit ve kullanımı kolay cüzdanlarda rahatlık bulabilirsiniz.

Qtum Web Cüzdanı, Bu cüzdanı kurmak veya çalıştırmak için bir dahi veya teknoloji uzmanı olmanıza gerek yoktur. Qtum cüzdanınızın çevrimiçi olmasını istiyorsanız, bu en iyi yoldur. Bu cüzdan, her şey minimum çaba ile ele alınabileceğinden, sadeliğe çok önem veriyor. Tüm önemli bilgiler verimli ve net bir şekilde görüntülenir. Kullanıcı arayüzü basittir ve bu nedenle yeni başlayanların hızlı bir şekilde kurup kullanmasına izin verir.

Qtum
Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.