Coinler

Injective Protocol (INJ) Coin Nedir? Nasıl Aınır?

Injective Protocol (INJ) Coin Nedir?

Injective Protocol (INJ), kripto para sektörünün ilk 2. katman merkezsiz kripto para alım stım platformudur. Ekip tarafından yapılan gerekli açıklamada bunun Cosmos SDK modülünü kullandığı ve aynı zamanda Cosmos ağının sunduğu avantajı kullanarak Ethereum Sanal Makinesinin (EVM) avantajlarından faydalandığı dile geetiriliyor. Yani söz konusu merkezsiz kripto para borsası hem Cosmos hem de Ethereum ağında kullanılabilmektedir. Bu da borsaya ciddi anlamda kullanıcı potansiyeli sağlıyor.

Injective Protocol (INJ) Coin Genel Bakış

Kripto tüccarlarının ve yatırımcılarının farklı blok zincirler arasında ticaret yapmasına izin veren merkezi olmayan değişim protokolleri bir süredir geliştirilmektedir. Şimdi önemli bir yeni gelişme, Injective Protokolünden “Testnet” in piyasaya sürülmesiyle birlikte geliyor . Injective, kripto dünyasının en büyük merkezi borsalarından biri olan Binance tarafından destekleniyor.

Injective Protocol, zincirler arası türev ticareti için ilk evrensel “DeFi” (Merkezi Olmayan Finans) protokollerinden biridir, bu nedenle Testnet’in piyasaya sürülmesi önemli bir kilometre taşıdır. Injective’in ana rakipleri (merkezi ve merkezi olmayan borsalar) arasında CME Group, BitMEX, LedgerX ve OKEx bulunur.

Injective Protocol, Binance Labs tarafından kuluçkaya yatırılmasının yanı sıra, tanınmış blok zinciri yatırımcıları Pantera, Hashed ve diğerlerinden 3 milyon dolarlık fonla da destekleniyor. Pantera’nın Kik, Bitstamp ve Blockfolio gibi bazı başarılı çıkışları oldu.

Pantera Capital’in ortağı Paul Veradittakit yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Injective Protocol son teknoloji ürünü bir türev borsası gibi ticaret yapıyor , ancak aslında tamamen merkezi olmayan bir altyapı tarafından destekleniyor. 1 saniyelik blok süresi, anında kesinlik ve tam EVM desteği ile Injective’in bir sonraki adımı merkeziyetçi türev ticareti dalgasına öncülük edeceğinden eminim ”.

Injective’in ekibi Stanford Üniversitesi‘nden çıktı ve platformunu 2018’den beri özel olarak inşa ediyor ve test ediyor, aynı zamanda birkaç büyük fon, piyasa yapıcı ve kurumsal tüccar ile onaylıyor. Injective’den önce, CEO ve kurucu Eric Chen, hedge fonlarında çalışıyordu ve blok zinciri odaklı bir fonda kriptografik araştırmada çalışıyordu.

Injective, bir ana ağ için çalışıyor ve Elrond, Ramp DeFi, Findora ve Frontier gibi en iyi blockchain şirketleriyle ortaklıklarını duyurdu. Katman-2 merkezi olmayan değişim protokolü, yatırımcıların zincirler arası türev ticaretini kolaylaştırmak için Tendermint tabanlı Proof-of-Stake (PoS) kullanarak Ethereum, Cosmos ve diğerleri arasında ticaret yapmasına olanak tanır.

Merkezileştirilmiş borsalar, önden çalıştırma, çıkış dolandırıcılıkları ve takas korsanları gibi operasyonel arızalarla bilinir. Aynı zamanda, mevcut DEX’ler hala yüksek işlem ücretleri, düşük likidite, elverişsiz UI / UX ve yavaş hızlar gibi sorunlarla karşı karşıyadır. Ancak, merkezi olmayan borsaların ticaret hacminin 2020’nin ortasında% 70 arttığı ve 1.52 milyar $ ‘lık rekor seviyeye ulaştığı bildirildi. Yani bu yaklaşım için açıkça bir iştah var.

Injective tarafından kullanılan yaklaşımın avantajı, merkezi olmayan borsaların avantajlarını birleştiriyor: önden çalışmaya, dolandırıcılığa ve korsanlığa karşı direnç, hız, düşük işlem ücretleri ve daha önce yalnızca merkezi platformlarda mevcut olan gaz ücreti yok. Geliştiriciler ayrıca ticaret için kendi türevlerini ve pazarlarını oluşturabilirler.

Injective Protocol (INJ) Coin Nasıl Alınır?

Dünyanın en güvenilir kripto para borsası olan Binance aracılığı ile INJ/BTC,INJ/USDT,INJ/BUSD,INJ/BNB paritelerinde işlem yaparak gönül rahatlığıyla INJ coin alınabilir.Binance Kayıt

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.