Coinler

Gnosis (GNO) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Gnosis, Ethereum ağında merkezi olmayan bir uygulama (dapp) olarak oluşturulmuş bir tahmin pazarı platformudur . Platform, bir multisig cüzdanın yanı sıra bir Hollanda Borsası içerir, ancak bu kılavuz için sadece amiral gemisi ürünü olan tahmin pazarına odaklanacağız. Sadece bir tahmin pazarı oluşturmaktan daha fazlası olan Gnosis, kendi tahmin pazarı uygulamanızı oluşturmak için kullanabileceğiniz eksiksiz bir altyapı katmanı oluşturuyor.

Gnosis (GNO) Coin Nasıl Çalışır?

Gnosis’in nasıl çalıştığını açıklamak için, öncelikle bir tahmin piyasasının tam olarak ne olduğunu ve neden değerli olduklarını ana hatlarıyla belirtmemiz gerekiyor.

Bir tahmin pazarı, gelecekteki olaylar hakkında bilgi toplamak için kullanıcı tahminlerinden yararlanır. Belirli bir olayın sonucunu temsil eden piyasa ticaret belirteçlerindeki kullanıcılar. Bazı sonuçların diğerlerinden daha olası olması nedeniyle, bu tokenler açık piyasada farklı değerlere sahip olur.

Zaman geçtikçe veya ilgili olaylar ortaya çıktıkça, bazı belirteç sonuçlarının gerçekleşmesi daha olası hale gelebilir ve bu da değerlerini artırabilir. Olay gerçekleştiğinde, nihai sonucu temsil eden jetonlar tam değer alırken jetonların geri kalanı hiçbir değere sahip olmaz.

shiny copper GNOSIS cryptocurrency coin on blurry motherboard background token

Bir örnek deneyelim:

Bir kullanıcı tahmin pazarına bir olay sorusu kaydeder, “Amazon yeni merkezini nerede bulacak?” Cevap seçeneklerini içerir: Chicago, Atlanta, Austin, New York ve Diğer. Diğer bütün cevapların ihtimali yüzde 100 kadar ekler sağlamak için dahil edilmelidir. O içermiyordu ise diğer , cevaplardan hiçbiri doğru olarak sona olasılığı vardır olurdu.

Piyasa açıldığında, Diğer belirteçler muhtemelen en yüksek fiyatı alıyor çünkü diğer yüzlerce şehirden birinin dört özel seçenek üzerinden teklif alması inanılmaz derecede muhtemel. Ancak şehirler ortadan kalktıkça tahmin piyasa fiyatları da buna göre ayarlanacaktır.

Diyelim ki Amazon son dört şehir seçimini duyurdu: Chicago, Atlanta, Los Angeles ve Boston. İnsanlar değersiz jetonlarını satmak için acele ettikçe Austin ve New York jetonlarının fiyatları hemen sıfıra düşecek. Haber iyi biliniyorsa, çoğu sahip alıcı bile bulamaz.

Şimdi fiyatlar, duyuru haberini yansıtmak için bile dışarı çıktı. Diğer jetonun fiyatı , Chicago ve Atlanta jetonlarının yaklaşık iki katı olmalıdır. Ancak durum bu olmayabilir. Topluluk, duyuruya rağmen Chicago’nun seçilme şansının açık ara en yüksek olduğuna inanabilir. Bu nedenle, Chicago jetonunun, ikiye karşı bir şehir olmasına rağmen Diğer jetondan daha yüksek bir fiyatı olabilir .

Sonunda Amazon, Chicago’da mağaza açacağını duyurdu. Tahmin piyasası kapanır ve Chicago token sahipleri ödüllerini talep edebilir.

Tahmin piyasasında para kazanmanın iki yolu vardır. Açık olan yol, olayların sonucunu doğru bir şekilde tahmin etmektir. Daha az açık bir şekilde, piyasa koşulları değiştikçe kar elde etmek için sonuç belirteçlerini takas edebilirsiniz.

GNO ve OWL Jetonları Nedir?

Gnosis iki tür belirteç içerir: Gnosis (GNO) ve OWL. GNO , ekibin ICO’ları sırasında sattığı ERC20 tokenlarıdır . 10 milyon GNO token oluşturdular ve başka bir tane basmıyorlar. Bunlar, açık piyasada işlem gördüğünüz belirteçlerdir.

GNO’yu stake ederek, OWL tokenleri alırsınız . Bunu yapmak için, GNO’nuzu aktarılamaz hale getiren akıllı bir sözleşmeye kilitlemelisiniz. Aldığınız OWL miktarı, kilit sürenizin uzunluğuna ve piyasadaki toplam OWL token arzına bağlıdır. Ekip, önceki 3 aydaki ortalama aylık OWL kullanım miktarından 20 kat daha fazla toplam OWL elde etmeyi hedefliyor.

Platformdaki ücretleri ödemek için OWL jetonlarını kullanırsınız ve 1 OWL her zaman 1 USD’ye eşittir . Gnosis jeton ücretlerini toplamaz, bunun yerine onları yakarak tedavülden kaldırır. Ücretinizi başka herhangi bir ERC20 tokeni ile de ödeyebilirsiniz. Bu seçeneği seçtiğinizde, Gnosis sizin ücretlerinizle GNO satın alır ve GNO’yu yakar.

İdeal olarak, bu yakma ve istifleme mekanizması GNO arzını sınırlayarak değerini artıracaktır. Öte yandan, Gnosis, OWL dağılımını her zaman bir dolarda olmasını sağlayacak şekilde ayarlayacaktır.

Gnosis Ekibi ve İlerleme

Gnosis ekibi, Martin Köppelmann (CEO), Stefan George (CTO) ve Dr. Friederike Ernst (COO) tarafından yönetilmektedir. Köppelmann ve George, Ocak 2015’te ilk ConsenSys ortaklarından biri olarak platform üzerinde çalışmaya başladı . Aynı yılın Ağustos ayında, alfa ürününü Ethereum’daki ilk büyük DApp olarak piyasaya sürdüler.

Nisan 2017’de, proje biraz tartışmalı bir İlk Para Teklifi (ICO) düzenledi. Hollandalı bir açık artırma yöntemi kullanarak, ekip , tokenlerin yüzde 95’ini elinde tutarken on dakika içinde 12,5 milyon dolarlık sabit kapağına ulaştı . Ekip, tepkilerin ortasında tokenleri bir kasaya kilitledi ve bunları piyasaya sürmemeye söz verdi. Herhangi bir token satmadan önce en az üç ay uyarı verecekler.

Aralık 2017, Olympia platformunun lansmanını gördü. Ve ekip, DutchX’i 2018’in ikinci çeyreğinde piyasaya sürdü. Daha önce de belirtildiği gibi, Apollo’yu 2018’de de piyasaya sürdüler. Şu anda Gnosis Safe’i geliştiriyorlar. Android ve Google Chrome için sürümler mevcuttur ve bir iOS ürünü hala çalışmaktadır.

Ekip, Joseph Lubin (Ethereum kurucu ortağı ve ConsenSys kurucusu) ve Vitalik Buterin (Ethereum kurucusu ve baş bilim adamı) dahil olmak üzere oldukça saygın danışmanların bir listesini içeriyor. Ancak web sitesi artık bu danışmanları listelemiyor.

Gnosis (GNO) Coin Nasıl Alınır?

Gno şu anda Kraken,Uniswap,Hotbit.Bittrex gibi hacimli kripto para alım satım platformlarından alınabilir.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.