Coinler

IOST (IOST) Nedir?

IOST, platformun yerel jetonu olan ‘İnternet Servis Jetonu’ anlamına gelen bir kısaltmadır. IoT’nin (Nesnelerin İnterneti) istikrarlı büyümesiyle, IOST’un arkasındaki ekip, çevrimiçi hizmet sağlayıcıların hizmetlerini nakit karşılığında sunabilecekleri bir altyapının ilk sağlayıcıları arasında olmak istemiştir. IOST ekibine göre, mevcut blockchain mimarisi ve kapasitesi boğuluyor ve fahiş ücretler, yavaş işlem süreleri ve zayıf çıktı ile karakterize ediliyor. IOST blockchain, blockchain’in gerçek dünya kullanımını geliştirmeyi planlıyor.

Şu anda, proje Ethereum platformu üzerine inşa edilmiş ve henüz IOST Ledger tanıtımı yapılmadı. Bununla birlikte, proje başarılı bir şekilde özel kurumsal yatırımcılar ile özel bir ios token ICO’da fon toplamayı başardı. IOST jetonun özel satış veya açık satışını çevreleyen bir hype olmadığından, ios token ICO fiyatını belirtmek oldukça zordur. Buna rağmen IOST, PoW ve PoS mekanizmalarından daha verimli olan PoB (Proof-of-Believability) olarak bilinen yeni bir konsensüs mekanizması sunar. Teknik raporlarına göre bu IOST’un “gerçekten çalışan güvenli, ölçeklenebilir blok zinciri” olmasına yol açan bir gelişmedir.

İçerik

IOST Nasıl Mine Edilir?

Ne yazık ki, iostoken mine edilemez. Daha önce belirtildiği gibi, bir İspat Edilebilirlik Belgesi (PoB) konsensüs mekanizması kullanır. PoB ile, bir düğüm geçmiş davranışlarına ve katkılarına bağlı olarak onaylanır. Yaratıcılara göre, “Bir düğümün inanılırlığı, katkılar ve davranışlar temel alınarak hesaplanır; bu arada, adalet algoritmik rastgelelik ile sağlanır. ” Bu “adillik” algoritması verileri rastgele olarak bir dizi düğüme dağıtır ve blok zincirinin adillik ve tam merkezsizleşmesini sağlar. Hem PoW hem de PoS konsensüs mekanizmaları, blockchain’deki blok zincirinin yeteneklerini azaltan verimsizlikleri artırıyor. PoB mekanizması, hem PoW hem de PoS mekanizmalarını birleştirerek, IOS (Internet of Services) için artan talebi karşılayan akıllı bir blok zinciri oluşturur.

IOST’un ana satış noktası sağladığı ölçeklenebilirliktir. IOST’un arkasındaki ekip, platformun saniyede milyonlarca işlemi gerçekleştirme yeteneğini vurgulamaya devam ediyor, bu da diğer platformların zar zor yapabileceği bir şey. Ekip bunu şöyle anlatıyor: “PoB mekanizmasını, daha geniş kullanım için blok zinciri ölçeklendirmesine engel teşkil eden enerjiye aç bir PoW protokolüne olan ihtiyacı ortadan kaldırmak için tasarladık.” Aynı zamanda, IOST, ağı dinamik olarak eşzamanlı olarak çalışmak için farklı düğümleri rastgele atanan alt alanlara ayıran Verimli Dağıtılmış Parçalama teknolojisinden yararlanır.

IOST Nereden Satın Alınır?

IOST satın almak için birçok kripto borsası vardır. İşte IOST satın almak için en iyi borsaların bir listesi;

En İyi IOST Cüzdanları Nelerdir?

IWallet Chrome, Bu, IOST ana ağ sürümünü destekleyen bir IOST masaüstü cüzdandır. Üç basit adımda IOST cüzdanı oluşturabilirsiniz. İlk olarak, ücretsiz bir IOST ana ağ hesabı oluşturun. İkinci olarak, Chrome tarayıcınıza IOST Chrome iWallet eklentisini yükleyin.


Huobi Wallet, Bu IOST Huobi cüzdanı, mükemmel dijital varlık yönetimi hizmetlerine sahiptir. Güvenlidir ve yükseltilmiş sürüm profesyonel görünümlü bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. M-cüzdan ile, hızlı ödeme transferleri ve özel anahtarlarınızın tam kontrolü garanti edilir. Kullanıcı bilgileri gizli kalır ve veri şifreleme ile daha da güvenli hale gelir. Cüzdan mobil uyumludur ve hem Android hem de IOS cihazları için indirilebilir.

TokenPocket Wallet, Bu TokenPocket IOST cüzdan, kolay bir cüzdan olduğu için mobil kullanıcılar için en uygun olanıdır. Güvenlik, kullanım kolaylığı ve sağlam bir dApp tarayıcısı gibi inanılmaz özelliklerle birlikte gelir. Ayrıca, başlangıç ​​dostu ve diğer ERC 20 jetonlarını destekliyor.

Cobo Wallet, Cobo ekibi Pekin’de. Bu nedenle, arkasındaki ekip güvenlik ve güvenilirliğe vurgu yapıyor. Ayrıca Cobo’yu depolama ve ödemeler için tek elden bir çözüm haline getirmeyi de hedefliyorlar. Cobo cüzdanı, mobil cüzdan bile olsa en iyi IOST cüzdanlarından biridir.

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.