Coinler

IRISnet (IRIS) Nedir ? IRIS Coin

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy
iris coin

Binance’da listelenmeye aday olan İRİS NETWORK’e bu yazımızda yer vereceğiz.

IRISnet, yeni nesil DApp’lerin temelidir. Cosmos-SDK ile üretilen IRIS Hub, DeFi’yi destekleyen modüller sağlarken zincirler arası birlikte çalışabilirlik sağlar. Hedef olarak; Dağıtılmış iş uygulamalarının yapımını kolaylaştıran bir teknoloji temeli oluşturmayı amaçlamaktadır.

Bir başka deyişle Güvenilir ve dağıtılmış iş uygulamaları oluşturmak için zincirler arası hizmet altyapısı ve protokolü denilebilir.

IRIS adı nerden geliyor denildiğide whitepaper’da şu bilgi yer alır: IRIS gökkuşağının kişileştirilmesi ve cennet ile insanlık arasındaki sadık haberci olduğu söylenen Yunan tanrıçası’nın adıdır. Yine whitepaper üzerinden gittiğimizde en detaylı bilgiyi buradan alacağımız için şu bilgilere ulaşabiliriz:

IRIS ağı, dağıtılmış iş uygulamalarının yapımını kolaylaştıran teknoloji temeli oluşturmayı amaçlamaktadır. Esas olarak dijitalleştirilmiş varlıklar için olan günümüzün blockchain sistemlerinin ötesine geçiyor.

IRIS ağı üzerinden ele alınan amaçların temel zorlukları iki yönlüdür:

  • Zincir dışı bilgi işlem ve kaynakların dağıtılmış bir deftere entegrasyonu ve işbirliği;
  • Heterojen zincirlerde hizmetlerin birlikte çalışabilirliği.

Bu zorluklar Cosmos / Tendermint’e hizmet odaklı bir altyapı dahil edilerek çözülmeye çalışılır.

IRIS ağında, yüksek performanslı bir konsensüs motoru olarak Tendermint protokolü kullanılır. 

IRIS ağı yoluyla, zincir dışı işlem işleme ve zincir dışı veri işleme ve iş mantığı yürütme işlemlerini yürütmek ve koordine etmek için hizmet altyapısını sağlamak amaçlanır. Geliştirilmiş özellikleriyle bu ağ; gerektiğinde zincir dışı işlemenin çapraz zincir çağrılmasını sağlar. IRIS ağı, halihazırda öngörüldüğü gibi, zincirler arası çok varlıklı depolamayı mümkün kılan akıllı bir cüzdan da dahil olmak üzere istemci tarafı araçları içerecek ve iServices’i kullanımı sağlayacaktır.

COİNMARKETCUP verilerine göre şuan da 7.5 milyon dolar değerinde olan IRIS COİN adı altında listelenen IRISNET; IRIS adı altında kendi blok zincirine sahip bir kripto para birimine sahip olup 8 borsada (HUOBİ BİTHUMB BİBOX gibi önde gelen borsalarda) listelidir.

Sonuca bağlayacak olursak yukarda da ifade edildiği üzere IRISNET; Güvenilir ve dağıtılmış iş uygulamaları oluşturmak için zincirler arası hizmet altyapısı ve protokolü ******yeni nesil DApp’lerin temelidir**** denilebilir.

IRIS Coin Nereden Alınır?

IRIS coin binance den satın alabilirsiniz. Buraya tıklayarak kayıt olduktan sonra satın alabilirsiniz. Şuan fiyatı grafiği aşağıda verdim. Yatırım tavsiyesi değildir fiyatın ne olacağı belli olmaz. Her zaman üzmeyecek yatırımlar yapılması gerekiyor.

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu