STEEM HARD-FORK

steemit
STEEM MERKEZİYETSİZ PLATFORMDU. JUSTIN EL ATTI; TEKEL MODA BÜRÜNDÜ. DİĞER GRUP HARD FORK İLAN ETMEK ZORUNDA KALDI.

Justin SUN’ı TÜRK KRİPTOSEVERLERE tanımlayın deseler Kurnaz, Tilki, Üçkağıtçı, ponzi ürünlerin sahibi; diğer taraftan girişimci, çalışkan, işini bilen, gibi bir sürü etiketler göreceğiz.

Birkaç ay önce Tron’un CEO’su  JUSTIN SUN Steem’i satın aldı. İlk bakışta bu durum oldukça olumlu algılandı; hatta Steem %25-30 arası artış gösterdi. Lakin sonrasında topluluğun oy oranı JUSTIN SUN tam aksiyon filmi içerecek şekilde bir tuzak ve hamle ile Binance ve Huobi üzerinden bir takım hamlelerle oy oranının çoğunluğunu kendi üzerine geçirdi. Merkeziyetsiz bir platform adeta TEKİL MODA BÜRÜNDÜ. CZ bile bu durumu sonradan hata olarak niteledi.

Steemit, DAN LAMİER tarafından kurulan, Steem olarak bilinen bir blok zincir (blockchain) veritabanının üstünde merkeziyetsiz bir blog ve sosyal ağ sitesi çalıştıran sosyal bir haber servisidir. merkezsiz bir ağın üstünde çalışır. Bitcoin gibi Steem de aktarılabilir tokenleri ya da koinleri olan bir blok zinciridir. Koinleri bir yerden başka yere taşımanın yanı sıra Steem, uygulamaların veya web sitelerinin bağlanabileceği bir metin içeriği ve metadata veritabanıdır. Bu uygulamalar sayesinde Steem kullanıcıları Steem veritabanı ile işlem gerçekleştirebilir ve etkileşimde bulunabilirler.

Justın SUN steem’, satın aldıktan sonra süreç olumsuza büründü. Steem kullanıcıları Sun’ı Steem ağını ele geçirmeye çalışmakla suçluyorlardı. Ki öyle de oldu haklılardı. Ve ekip bugün bir açıklama yayınladı steem yaklaşık %40’a kadar artış gösterdi.

Steem ağını kullanmak istemeyen esas ekip ve kullanıcılar yeni bir hard fork düzenlemeden bahsettiler.

20 Mart TSİ 17:00’da düzenlenecek olan bu hard forkun sonucunda Hive adlı yeni bir platform açılacak. İŞTE STEEM EKİBİNİN DUYURUSU:

Steem’in temelinde yatan düşüncenin, merkeziyetsizliğin nihai emeli hep tekil otorite figürünü ortadan kaldırıp yola bir topluluk olarak devam etmek olmuştur.Projemizin gelişim sürecini hızlandırmak için yine kendi ekosistemimizdeki yetenekli isimlere güveniyoruz. Her daim daha merkeziyetsiz olma hedefimizden hiç caymadık ve Hive’a bu yüzden ihtiyaç var.  (jUSTIN SUN’a DEFOL ÖNÜMÜZDEN ÇEKİL DİYORLAR :))