Kripto Para Haberleri

Konya , Kendi Kripto Para Birimi “Şehir Coin”i Piyasaya çıkarmak için çalışıyor !

Konya Şehir Coin’i tanıttı. Kripto para birimi devriminin çok hızlı yayıldığı Türkiye’den bu konuda yeni bir atılım daha geldi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, belediye iştirakindeki şirketlerin alım satımlarını gerçekleştirebilecekleri ve vergi tahsilatının yapılabileceği “şehir coin ” üzerinde çalıştıklarını söyledi. Cumhurbaşkanlığı himayesinde ATO Congresium’da düzenlenen Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi’nde konuştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “şehir coin” uygulaması üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sosyal yardımların yapılabileceği, belediye iştirakindeki şirketlerin alım satımlarını gerçekleştirebilecekleri ve vergi tahsilatının yapılabileceği “şehir coin (kripto para)” uygulaması üzerinde çalıştıklarını söyledi.  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, konu hakkında yaptığı bir açıklamada kendi ekosistemlerini kuracaklarını ve bunu bir kripto para ile gerçekleştireceklerini belirtti. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cumhurbaşkanlığı himayesinde ATO Congresium’da düzenlenen Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi’nde konuştu.

Belediyelerin ve başkanların en önemli görevinin “para bulmak” olduğunu belirten Altay, şöyle devam etti: 

“Block hain üzerinde bir çalışma yürütüyoruz. Biz acaba bir ‘şehir coin’ üretebilir miyiz diye çalışıyoruz. Kendi parasını basan ilk belediye olabilir miyiz bilmiyorum. Bu konuda iş birliğine hazırız. Özellikle sosyal yardımlarımızı acaba bununla vererek bir ekosistem oluşturabilir miyiz? ya da belediye iştirakindeki şirketlerin alım satımlarını bununla yapabilir miyiz diye çalışıyoruz. Belki ileride yasal düzenlemeyle belediyenin aldığı vergileri de eğer bu coinlerle alabilirsek kendi ekosistemimizi oluşturabiliriz.

Ayrıca Konya Bilim Merkezi BlockChain Eğitimi BootCamp ile akademik çalışmalarda eksik kalmıyor. Blockchain hayatımıza gireceği kaçınılmaz olması bu eğitimlerin önemini bizlere gösteriyor. Projenin başında Blockchain dünyasında bilindik bir isim olan Konya Necmettin Erbakan Eniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Ali Osman Çıbıkdiken bulunuyor.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.