BinanceCoinlerKripto Para Analiz

Cosmos ( ATOM ) Nedir ?

Bağımsız, ölçeklenebilir ve birlikte çalışabilir blok zincirlerinin merkezi olmayan ağı Blockchain’ler arası bağlantı sağlamayı amaçlayan platform Cosmos

Proje temel olarak ölçeklenebilen ve büyüyebilen farklı blockchain ağlarının birbiri ile iş birliği kurabildiği bir ekosistem oluşturmayı planlamaktadır. Cosmos projesinin detaylarında, geliştiricilerin asıl ulaşmak istedikleri bir tür Blockhain ağlarından oluşan internet kurmak ve birbiri ile merkeziyetsiz yapılarını koruyarak etkileşime giren blockchain ağları oluşturmak.

Cosmos ekibi bu sayede işlemlerin çok daha hızlı yapılacağını ve birden çok farklı kullanım alanı için yeni yollar aralanabileceği görüşünde. Tendermint Core olarak bilinen alt yapı ise özellikle geliştiriciler için ”binlerce saatlik geliştirme ve kod yazma sürecini” ortadan kaldırarak daha hızlı bir gelişim için imkan tanımakta.

Cosmos Nisan 2017’de düzenlediği ICO’sunda yaklaşık 17 milyon dolar toplamıştı. 0.10 $ dan satıldı . Kamu Para Toplama satışı, toplam token arzının% 67.86’sı için ATOM başına ~ 0.10 $ ‘dan ~ 16 MM USD değerinde toplam ETH artışı için Nisan 2017’de gerçekleştirildi.

Cosmos (ATOM) Nasıl Çalışır?

Cosmos Network, blockchain çözümlerinin ölçeklenebilirliğine ve kullanılabilirliğine odaklanan bir ekosistemdir. Temel ürünleri Tendermint konsensüsü, Cosmos SDK ve Interblockchain İletişimi’dir (IBC).
Bağlı bir Kanıt Kanıtı mekanizmasına sahip olan Cosmos, zincirler arası işlemlerin gerçekleşmesini sağlamak için bir “Hub-ve-Zone” modeli kullanır.

Ana ağın başlatılmasının ardından geliştiriciler şu anda ağ üzerinde diledikleri merkezsiz uygulamayı çalıştırabiliyor. PoW sisteminin ölçeklendirme sorunlarını taşımayan BFT PoS konsensüsü sayesinde oyunlar, sosyal medya uygulamaları ve finansal uygulamalar için gerçekleştirilen işlemler dakikalardan saniyelere kadar kısalıyor. BFT bilgisayar bilimcileri tarafından uzun zamandır geliştirilen bir algoritma ve Tendermint Cosmos algoritması üzerinde 2014’ten bu yana çalışıyor.

Coin Arzı ve Sürdürülebilirlik

Şimdilik, Atom coin ana ağ açılıncaya kadar işlem görmeyecek. Bununla birlikte, kamu ve özel fon toplama turları sona ermiş durumda, ancak token arzına henüz karar verilmiş değil. Token dağıtımı Fon Toplayıcılar için % 75, Interchain Vakfı için % 10, All in Bits şirketi için % 10 ve çekirdek yatırımcıları için % 5 şeklinde

Cosmos (ATOM) Nereden Alınır?

ATOM token’leri Binance kripto para borsasından alabilmek mümkün.

Cosmos’un ana topluluk odağı, geliştiricilerin SDK’sını kullanmaları için araçlar oluşturmaktı. Ekip, çeşitli Hub’ları Asya’da, özellikle Çin ve Kore topluluklarında yerel destek sağlamaya teşvik etti. Esas olarak Kaliforniya, Berkeley’de bulunan Tendermint ekibi, Bay Area blockchain topluluğunda da aktif. İsviçre merkezli Interchain Vakfı ayrıca IBC standartlarını benimsemek / uyum sağlamak için diğer zincirlerle işbirliğine benzersiz erişim sağlar. Birlikte, uyumlu hedef (ekip, temel ve Hub’lar arasında) blockchain birlikte çalışabilirliğini artırmak ve daha uyumlu bir blockchain ekosisteminde daha fazla dApp’lerin çalışmasını sağlamaktır.

COSMOS ( $ATOM) Coin İstatistikleri =

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.