Kripto İle Nasıl Para Kazanılır?

Kripto

Kripto ile nasıl para kazanılır? Evet, çeşitli stratejilerle kripto para biriminden para kazanmak mümkün. Bunlar arasında, uzun vadeli büyüme potansiyeli için kripto varlıklarına yatırım yapmak, kısa vadeli fiyat dalgalanmalarından yararlanmak için ticaret yapmak, ödüller için koinleri stake etmek ve ödünç vermek, içerik oluşturmayı ödüllendiren kripto sosyal medya platformlarına katılmak, özel donanımlarla yeni coinler için madencilik yapmak ve kripto paralar almak yer alıyor.

Ücretsiz token ve koinler kazanmak için airdropların avantajlarından yararlanmak da bu işin en önemli kısmına giriyor. Bununla birlikte, kripto para birimi yatırımlarının riskler içerdiğini unutmamak önemlidir ve dahil olmadan önce kripto piyasası ve ilgili kavramlar hakkında iyi bir anlayışa sahip olmak önemlidir.

İçerik

Kripto Para İle Para Kazanabilir Misiniz?

Kripto varlıkların doğası gereği oynaklığı göz önüne alındığında, çoğu yüksek derecede risk içerirken diğerleri alan bilgisi veya uzmanlığı gerektirir.

Kripto para ticareti, kripto ile nasıl para kazanılır sorusunun yanıtlarından biridir. Kripto para birimi alım satımlarının günlük ortalama hacmi döviz piyasasının sadece %1’i olmasına rağmen, kripto piyasasında çok fazla oynaklık mevcuttur. Yani kısa vadeli işlem yapma potansiyeli vardır.

Kripto pazarı şu anda nispeten küçük olsa da büyük bir büyüme potansiyeline sahiptir. Daha iyi bilinen kripto paralara baktığımızda :

Aynı şekilde Binance , Coinbase ve Robinhood gibi çok sayıda kripto satın alma platformu da mevcut ; yani konu kriptoyla para kazanmak olduğunda birçok seçeneğiniz var.

Temelde, kripto para birimleriyle meşru para kazanmanın, bilinen ticaret yöntemi dışında pek çok yöntemi vardır.

Kripto

Kriptoyla Para Kazanmanın 6 Stratejisi

Kripto ile nasıl para kazanılır sorusuna daha detaylı baktığımızda stratejiler üç mekanizmaya dayanır:

  • Öncelikle kripto borsa piyasasına yatırım yapabilir veya ticaret yapabilirsiniz. Bunu, borsada altına yatırım yapmak gibi, herhangi bir kriptoya sahip olmadan da yapabilirsiniz.
  • İkinci olarak , halihazırda sahip olduğunuz coini, sisteme veya diğer kullanıcılara stake etmek ve ödünç vermek için kullanabilirsiniz.
  • Üçüncüsü , sistemde yapılan işler için madencilik yaparak veya madeni para ödülleri alarak blockchain sistemine katılabilirsiniz.

Bu üç mekanizmaya dayanarak, kripto para birimiyle para kazanmanın altı stratejisini bu şekilde sıralaya biliriz:

  • Yatırım
  • Ticaret
  • Staking ve Borç Verme
  • Kripto Sosyal Medya
  • Madencilik
  • Airdroplar 

1. Yatırım yapmak

Yatırım, kripto varlıklarını bir süre satın alma ve elde tutma şeklindeki uzun vadeli stratejidir. Kripto varlıkları genellikle al ve tut stratejisine çok uygundur . Kısa vadede son derece değişkendirler ancak uzun vadede muazzam bir büyüme potansiyeline sahiptirler.

Yatırım stratejisi, uzun vadede piyasada olacak daha istikrarlı varlıkları belirlemenizi gerektirir. Bitcoin ve Ethereum gibi varlıkların uzun vadede fiyat artışı gösterdiği biliniyor ve bu konuda güvenli bir yatırım olarak değerlendirilebilir.

2. Ticaret

Yatırım, satın al ve tut stratejisine dayalı uzun vadeli bir çaba olsa da, ticaret kısa vadeli fırsatlardan yararlanmak anlamına gelir.

Kripto piyasası değişkendir. Bu, varlıkların fiyatlarının kısa vadede önemli ölçüde artıp azalabileceği anlamına gelir.

Başarılı bir yatırımcı olmak için uygun analitik ve teknik becerilere sahip olmanız gerekir. Fiyat artışları ve düşüşleri hakkında doğru tahminler yapabilmek için, listelenen varlıkların performansına ilişkin piyasa grafiklerini analiz etmeniz gerekecektir.

Ticaret yaparken, bir varlığın fiyatının artacağını mı yoksa düşeceğini mi beklediğinize bağlı olarak uzun veya kısa pozisyon alabilirsiniz. Bu, kripto piyasasının yükseliş veya düşüş eğiliminde olmasından bağımsız olarak kar elde edebileceğiniz anlamına gelir.

Kripto ticareti hakkında daha fazla bilgi edinmek için günlük kripto ticareti kılavuzumuza bakın .

3. Staking ve Borç Verme

Staking, kripto işlemlerini doğrulamanın bir yoludur. Staking yapıyorsanız, madeni paralarınız vardır ancak onları harcamazsınız. Bunun yerine, paraları bir kripto para birimi cüzdanına kilitlersiniz .

Proof of Stake ağı daha sonra işlemleri doğrulamak için paralarınızı kullanır. Bunu yaptığınız için ödüller alırsınız. Temelde ağa para ödünç veriyorsunuz. Bu, ağın güvenliğini korumasına ve işlemleri doğrulamasına olanak tanır. Aldığınız ödül, bir bankanın size kredi bakiyesi için ödeyeceği faize benzer.

Proof of Stake algoritması, stake etmeyi taahhüt ettiğiniz coinlerin sayısına göre işlem doğrulayıcılarını seçer. Bu, kripto madenciliğinden çok daha fazla enerji tasarrufu sağlar ve pahalı donanıma sahip olmanızı gerektirmez.

Ayrıca diğer yatırımcılara para ödünç vermeyi ve bu krediden faiz elde etmeyi de seçebilirsiniz. Birçok platform kripto kredilerini kolaylaştırıyor .

Kripto ödünç verme hakkında daha fazla bilgi edinmek için kripto ödünç verme kılavuzumuza göz atın .

4. Kripto Sosyal Medya

Birden fazla blockchain tabanlı sosyal medya platformu, içerik oluşturduğunuz ve düzenlediğiniz için sizi ödüllendirecektir. Genellikle platformun yerel parasıyla ödüllendirilirsiniz.

5. Madencilik

Kripto para madenciliği, orijinal öncüler gibi kripto para birimiyle nasıl para kazanılacağıdır . Madencilik hala İş Kanıtı mekanizmasının önemli bir bileşenidir. Bir kripto para biriminin değerinin üretildiği yerdir.

Bir kripto para madenciliği yaparsanız yeni paralarla ödüllendirilirsiniz. Madencilik yapmak için teknik uzmanlığa ve özel donanıma ön yatırım yapmanız gerekir.

Madenciliğin bir alt kümesi olarak bir ana düğümü çalıştırmak. Uzmanlık ve önemli miktarda ön ve sürekli yatırım gerektirir.

6. Airdroplar

Farkındalık yaratmak için airdroplar dağıtılıyor. Bir borsa, bir proje için geniş bir kullanıcı tabanı oluşturmak amacıyla airdrop yapabilir. Bir airdrobun parçası olmak size daha sonra bir şeyler satın almak, yatırım yapmak veya ticaret yapmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir jeton kazandırabilir.

Bir blockchain, yeni paralar yaratan bir protokoldeki değişiklikler veya yükseltmeler nedeniyle çatallanır. Orijinal zincirde para tutarsanız, genellikle yeni ağda ücretsiz tokenlar alırsınız. Bu, doğru zamanda doğru yerde olduğunuz için ücretsiz jeton alacağınız anlamına gelir.