Airdroplar

KRİPTO SOSYAL ORTAM

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Her geçen gün kullanıcı kitlesi artan kripto paraları birçoğumuz az ya da çok takip ediyoruz. Kimimiz trade amaçlı, kimimiz ücretsiz dağıtılan kripto paralar vesilesi ile ya da tamamen farklı amaç için bu sektörün içindeyiz. Uzun bir süre de burada olacakmışız gibi görünüyor.

Düşündünüz mü hiç şöyle bir uzaktan kendimize baktığımızda özel hayatımızın bir çok zamanını harcıyoruz bu sektörde vakit geçirirken? Sürekli yatırımlarımızı kontrol ederken ya da herhangi bir gelişme oldu mu diye bakarken zaman nasıl da geçivermiş.
Bir yandan da bu ortamda kurulan birçok arkadaşlık da bu sektörde geçen zamanın zevkli olmasını sağlıyor. Yani bir bakıma kripto paralar ile ilgilenenler kendi aralarında yeni bir sosyal ortam oluşturmuş oluyor. Bu sosyal ortamda yerli ve yabancı birçok kişiyle tanışıyor, çeşitli projelere dahil oluyoruz. O projelerde de yeni yeni kişilerle tanışma imkanımız oluyor.
Kripto para sosyal ortamının en büyük katkılarından biri ise sürekli yeni bir şeyler keşfedebiliyor oluşumuz. Her gün hayatımızda belki de ilk defa gördüğümüz ve merak ettiğimiz, kurcalamaya çalıştığımız birçok nesne, bilgi ya da olayla karşılaşıyoruz. Birçoğumuz eminim bu nesneleri ve bilgileri envanterimize koymak istiyoruzdur. Belki dışardan bakıldığında sadece zaman öldürmek gibi görünen bu sosyal ortam bir nevi kişisel gelişimimize de etki ediyor olabilir.
Ama gerçek hayatımızın da bir kez yaşandığını unutmamalıyız. Bazen kripto sosyal dünyasında öylesine vakit geçiyoruz ki sanki gerçek dünyadan kopmuşçasına olabiliyoruz. Bu yüzden arada tamamen olmasa da şöyle bir uzak kalabilmeyi başarabilmemiz gerekiyor. Mesela gezmeye bir yerlere gittiğimizde, gerçek dünyadan arkadaşlarımızla buluştuğumuzda (tabi hepsi kriptocu değilse) ya da ailemize vakit ayırmamız gerekiyorsa bir şekilde telefonu kenara bırakıp onlarla vakit geçirmeyi ihmal etmeyelim. Hayat sadece kripto paralardan ibaret değil ve vakit ayırmamız gereken kişileri ihmal etmemiz kripto dünyasında kaçıracağımız herhangi bir haberden değerli bir kayıp olacağını unutmayalım.

İlk yazımda söylemek istediklerim bu kadardı. Bundan sonraki yazılarımda proje/coin incelemeleri, bazı tecrübelerimden edindiğim konuları aktaracağım yazılar olacaktır. Yine ara ara bu tür makaleler de olacaktır.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu