BinanceKripto Borsalarından HaberlerMakaleler

Binance OCO Emri Nedir? Nasıl Kullanılır ? Resimli Anlatım !

OCO Emir Nedir?

Bir coini aldığınızda stop koymak isterken bir taraftanda belirlediğiniz hedefe satış koymak istiyorsunuz. OCO emirleri gelene kadar bu mümkün değildi . Yazımın devamında ayrıntılarıyla OCO emirlerini ele alacağım…

OCO şu an için binance’in yeni arayüzünde mevcut.. Mobil ve eski web sürümlerine henüz entegre edilmedi bulamazsanız şaşırmayın.

Yeni Binance emri OCO(türkçesi ikili emir diyebiliriz) . Order Cancels Order olarak bilinen ve “Diğerini İptal Et” olarak tanımlayabileceğimiz bir işlem türüdür. OCO emirler sayesinde , aynı anda hem limite hem de stopa emir koyabiliyoruz , hangisi önce gerçekleşirse diğer emirimiz iptal oluyor. İşlem emirlerinden bir tanesi devreye girince diğeri iptal olur. Eğer fiyatın ne yönde gideceğini tahmin edemiyorsak bu emiri kullanabiliriz. Özellikle elinizde hedef alım veya satım yeri olan stopu da belli olan bir sinyal varsa artık rahatça hedeflerinizi platforma girip rahatlıkla uyuyabilirsiniz.Bu özellik size aynı anda iki limit teklifi koyma seçeneği verir, bu da kar sağlamak ve potansiyel kayıpları minimuma indirmek için kullanışlı olabilir.tekliflerden biri kısmen ya da tamamen doldurulduğu anda, diğeri otomatik olarak iptal edilir. Tekliflerden birini iptal etmenin diğerini de iptal edeceği unutulmamalıdır.

OCO teklifleri nasıl kullanılır?

 Binance  hesabınıza giriş yaptıktan sonra, eğer hesabınız yok ise bu linkten kayıt olabilirsiniz https://www.binance.com/tr/markets?ref=35208357  temel borsa arayüzüne gidin ve aşağıda gösterilen alım satım alanını bulun. Açılır menünün gözükmesi için “Stop-limit teklifi”ne tıklayın ve “OCO”yu seçin.

2 Farklı OCO var Alım ve Satım :

Alım Yaparken=

Daha iyi anlamanız için resimlerle destekleyeceğim.

Örneğimizde $XLM almak istiyoruz. Anlık fiyatı 0.06865 Usd olsun. Yaptığınız analize göre 0.07 Usd’de direnç veya sağlam bir satış var . Bu direnci kırarsa fiyatın yükselmesi halinde bu sefer fiyatın çok yükseleceğini düşünüyorsunuz . Ama içinizden btc bir yamuk yapar ve bunu düşükten de alabilirim diye düşünüyorsunuz mesela 0.06 usd den .1 nolu emir alanı LIMIT: Buraya düşerse ucuzdan alayım diye 0.06 Usd yazdık. 2 nolu emir alanı STOP LIMIT ise iki kısımdan oluşuyor. Stop kısmına: 0.07 Usd( direnç rakamını yazıyoruz). Bu durumda iki fırsatı da kaçırmamak için OCO emrine giriyoruz. Unutmayın, hangisi gerçekleşirse diğer emir iptal olacak.

Bu şekilde mal buraya gelirse ilk emrimiz iptal olur! Bu noktadan sonra fiyat yükselmeye devam ederse Limit kısmına yazdığımız 0.08 Usd’den 6250 adet XLM emrimiz gerçekleşir. Sonuç olarak ya 0.06 Usd’den yada 0.07 Usd’den alım yapmış oluruz.

Satım Yaparken =

Daha iyi anlamanız için resimlerle destekleyeceğim.($LTC = 72.8 USD)

OCO Satış Emri Örnek = örneğimize göre LTC ler 80 $’a satışa konulmuş durumda(fotoğrafta rakamlar yazılı ) . LTC 80 $’a ulaştığı zaman satış yaparak kar edeceğim. Eğer LTC 69.9 $’a gelirse stop emrim triggerlanıcak ve 69.86 $’a kadar satış emri girilecek. Zararı keseceğim stop loss . LTC ilk olarak 80 $ gelmesi durumunda, 69.9 $’a koymuş olduğum stop emri iptal olacak. Stop ile Limit arasındaki farkı açarsanız satış işleminin gerçekleşme olasılığını arttırabilirsiniz. Çok hızlı düşüşlere önlem olması için stop ile limit arasındaki farkı biraz açık tutun.

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.