EğitimKripto Para Analiz

MACD NEDİR MACD NASIL KULLANILIR?

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Bu yazımızda MACD NEDİR?, MACD NASIL KULLANILIR? bunları inceleyeceğiz.

MACD NEDİR?

MACD ortalamalar tekniğine dayanan bir indikatördür.Momentum analizi yapmak trendlerde takip eden girişleri bulmak ve momentum kaybına kadar trendlerde kalmak için kullanılır.

MACD NASIL KULLANILIR?

MACD indikatörümüz biz traderlara 3 farklı yorumlama şansı tanımlar doğru yorumlar mutlak gelirlerin yolunu açacaktır.

1-KESİŞMELER

İki MACD gösterge çizgisinin birbirinden uzağa gittiğini gördüğünüzde, bu momentumun arttığını ve mevcut trendimizin güçlendiği anlamını taşımaktadır.MACD NEDİR? sorusunun cevabı paylaşacağım görsellerde de anlayacağınız şekilde gösterge çizgilerimizin birbirini kestiği noktalar anlık fiyatlamanın aşağı veya yukarı doğru olup olmayacağını bize gösterir

gösterge çizgilerinin kesiştiği noktalarda fiyatın aşağı ve yukarı gidişini grafik üzerinde görebilirsiniz.

MACD NEDİR? MACD NASIL KULLANILIR?

2-MACD‘NİN 0 ÇİZGİSİNİ KIRMASI

MACD gösterge çizgilerimizin ikisi de 0 çizgisini kırması durumunda momentum değişimi yaşanmıştır ve potansiyel olarak yeni bir trendin başlangıcını gösterir.

MACD

MACD indikatörümüzde en çok şikayet edilen konu;fiyatı anlık göstermesi ve ne zaman düşüp ne zaman yükseleceğini bilemememiz.

ancak güvenli al ve güvenli sat bölgeleri macd indikatörümüzde belli oluyor. peki MACD NASIL KULLANILIR? bu anlamda uyumsuzluklar devreye girer.

PÜF NOKTA:Macd çizgileri 0’ın üzerinde olduğu ve fiyat 12 ve 26 ema’nın üzerinde olduğu sürece, trend hala devam etmektedir.

MACD NEDİR NASIL KULLANILIR?

1-POZİTİF UYUMSUZLUK

MACD

grafiğimizde ve macd indikatörümüzde dip noktaları trend çizgisi ile birleştirdiğimizde şekilde gözüktüğü üzere macd mizde yükseliş var ancak fiyatımızda bir düşüş var bunu POZİTİF UYUMSUZLUK olarak adlandırıyoruz.POZİTİF UYUMSUZLUK durumunda grafiğin yukarı yönlü gideceği öngörülebilir

MACD NEDİR? MACD NASIL KULLANILIR?

2-NEGATİF UYUMSUZLUK

MACD

Üstteki şekilde görüktüğü üzere tepe noktalarında birleştirilen trend çizgisi grafiğimiz de yukarı eğimli iken MACD indikatörümüzde aşağı eğimlidir bu durum NEGATİF UYUMSUZLUK olarak tanımlanır. NEGATİF UYUMSUZLUK durumunda grafiğimizin aşağı yönlü gideceği öngörülebilir.

MACD
MACD
Coin Mühendisi (@coinmuhendisim) | Twitter

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu