Coinler

Polkastarter Nedir, POLS Coin Nedir?

Polkastarter, projelerin Polkadot’a dayalı merkezi olmayan, izinsiz ve birlikte çalışabilir bir ortamda sermaye artırmasına olanak tanıyan zincirler arası jeton havuzları ve açık artırmalar için oluşturulmuş bir protokoldür. Polkastarter özellikle 2020 Kasım itibariyle sesini oldukça net duyuran projelerin başında gelmektedir. Kendi platformu üzerinden projeleri listeleyen polkastarter in kendi coini ise pols dur. Bu giriş yazısı ardına detaylara geçelim.

İçerik

Polkastarter

Polkastarter, Polkadot platformunda merkezi olmayan farklı tokenlerin satışının yapıldığı bir platformdur. Başka bir ifadeyle farklı blockchain ağlarında piyasaya sürülen tokenlar ile token havuzlarının alım satımının yapıldığı bir protokoldür. Piyasaya yeni giren projelerin merkeziyetsiz ve farklı ağlarla işbirliği içerisinde fonlama alabilmesi için hayata geçirilen projenin ta kendisidir.

Şimdiye kadar polkastarter de listelenen projeler şunlardır:

EXEEDME
XDEF FİNANCE
MAHA DAO
KAMBRİA
ROYALE FİNANCE
FİRE

POLKASTARTER

Gerçek anlamda birlikte çalışabilir DeFi için bir sonraki adım olarak Polkastarter kendisini ön plana çıkarmaya hazırlanıyor. Zincirler arası jeton havuzları ve açık artırmalar için oluşturulmuş polkastarter, projelerin Polkadot’a dayalı merkezi olmayan ve birlikte çalışabilir bir ortamda sermaye toplamasına olanak tanır.

Polkastarter ile merkezi olmayan projeler, sermayeyi ucuz ve hızlı bir şekilde artırabilecek ve değiştirebilecek. Polkastarter sayesinde kullanıcılar, güvenli ve uyumlu bir ortama katılabilecek ve mevcut ERC20 standardının çok ötesine geçen varlıkları kullanabilecek.

Avantajlardan yararlanmak için, çeşitli ağlar arasında sorunsuz birlikte çalışabilirlik, başarının anahtarıdır. Polkastarter’ın katil özelliği, Ethereum Ağı’na ve likidite için diğer blok zincirlerine bağlı kalarak daha hızlı ve daha ucuz işlemler için daha yüksek verim sağlayabilen Polkadot ekosistemi tarafından desteklenen çapraz zincir takas yapma imkanıdır.

Diğer özellikler arasında izinsiz listelemeler, akıllı sözleşmeyle jeton takasları, şifreli özel havuzlar, beyaz liste ve yüksek fiyat düşüşü uyarıları bulunur.

Havuzlar, sabit oranlı takaslar, dinamik oran takasları, Hollanda müzayedeleri ve hatta kapalı teklif açık artırmaları dahil olmak üzere çeşitli türlerde takaslara sahip olacaktır.

“Sabit Swap Havuzu” aracılığıyla projeler token’larını listeleyebilir ve token başına sabit bir satın alma oranı olan bir havuz oluşturabilir.

Polkastarter’ın kullanım durumları nelerdir?

Startup’lar ve projeler, Polkastarter ‘ın birlikte çalışabilir ve merkezi olmayan altyapısına fon sağlayabilir.

Bu teknolojinin kaynak yaratma dışında başka uygulamaları da olabilir, örneğin;

 • Şifre korumalı kapalı OTC anlaşmaları
 • Beyaz listedeki adreslerle indirimli satışlar
 • Token havuzları Hollanda ve kapalı teklif müzayedelerini içerecek
 • Kitle fonlaması

POLS Coin Projelerine Nasıl Katılım Sağlanır?

Polkastarter kripto para birimi projelerinin, jetonlar için sabit bir satın alma oranına dayalı bir takas havuzu oluşturarak para toplamasına olanak tanır. Bu sözde “Sabit Takas Havuzları”, token satışı yatırımcıları için ICO’lar, IEO’lar ve IDO’lar (İlk DEX Teklifleri) gibi geleneksel kaynak yaratma modellerine göre birçok avantaja sahiptir. Sabit Takas Havuzları, ilk tedarik satın alınana kadar satış boyunca token fiyatını koruyacaktır.

Polkastarter ile merkezi olmayan projeler, sermayeyi ucuz ve hızlı bir şekilde artırabilecek ve değiştirebilecek. Kullanıcılar, güvenli ve uyumlu bir ortama katılabilecek ve mevcut ERC20 standardının çok ötesine geçen varlıkları kullanabilecek.

Polkastarter IDO’larına katılım sağlamak için atılması gereken adımlar oldukça basit:

 • Polkastarter sitesine girin ve kullandığınız cüzdanı bağlayın.
 • Daha sonra ana sayfada görülen token satışlarından hala alıma açık olanları seçip, “Join Pool” ifadesine tıklayın
 • Şartları okuyup size uygunsa kabul ettikten sonra, havuzdaki minimum ve maksimum yatırım miktarlarını inceleyin.
 • Ne kadar ETH göndermek istediğiniz belirleyip, Join Pool seçeneğine yeniden tıklayın.
 • İşlemi cüzdanınızdan onaylayın ve havuz tamamen dolunca tokenlerinizi cüzdanınızdan kontrol edin.

POLS Coin Nedir?

Ağın kendi kripto para birimi olan POLS, yapılacak olan token satışlarına katılım şansını arttırıyor.

Polkastarter platformu tabanlı yapılacak olan yeni token satışlarına yani IDO’lara katılabilmek için şimdiye kadar genellikle 1000 pols şartı koşuldu. Buna ek olarak her bir token satışı için ilgili projelerin farklı şartları da olabiliyor. Açık arttırma usulü yapılan satışlarda ise maksimum alınabilecek miktarlar önceden belirleniyor.

POLS token sahipleri, ürün özelliklerine, token yardımcı programına, açık artırma türlerine oy verebilir ve hatta hangi projelerin Polkastarter tarafından öne çıkarılacağına karar verebilir. İşlem ücretleri POLS cinsinden ödenecektir.

 • Toplam arz: 100M POLS
 • İlk sirkülasyon beslemesi: 17.875M POLS
 • Tohum satış fiyatı: 0,0125 ABD doları
 • Özel satış fiyatı: 0,025 ABD doları
 • Uniswap liste fiyatı: 0,05 USD
 • Toplam tutar: 875,000 USD
 • Satılan toplam POLS: 42,5 milyon (toplam arzın% 42,5’i)

Yazı esnasında
Dolaşan Arz 47,390,023 POLS Coin
Toplam Arz 100,000,000 POLS Coin

Polkastarter Değeri (POLS) $0.65
POLS piyasa değeri : 31 milyon dolar

POLS Coin Nasıl Alınır?

Polkastarter in coini olan POLS Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla Uniswap, Poloniex ve Gate.io kripto para borsalarından alınabilmekte. Ancak projenin yakın vadede önde gelen kripto para borsaları tarafından da listelenmesi bekleniyor.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir Yorum

 1. İyi günler ben Türk vatandaşıyım Polkadotlarımı btc de tutuyorum ama ben kendi cüzdanımda tutmak istiyorum hangi cüzdanı tavsiye edersiniz

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.