Coinler

MONERO (XMR): BİNANCE RAPORU

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Özel, güvenli ve izlenemeyen bir kripto para birimi. Odak noktası gizlilik, güvenlik ve izlenebilirlik olgusunu iptal etmektir. Özel ve sansüre dayanıklı işlemlere dayanır ve “dünyanın her yerine hızlı ve ucuz ödemeler” sağlamayı amaçlar .

iki yılda bir yapılan ağ yükseltmeleri yoluyla ASIC direncine odaklanır : BİR ANLAMDA bu sabit çatallanma Monero’nun PoW karma algoritmasını ( CryptoNote) yükseltmeye yöneliktir .

Monero (Monero Araştırma Lab adında) bir araştırma laboratuvarı ile birlikte topluluk geliştiriciler tarafından desteklenen, 30’dan fazla aktif çekirdek geliştiricisi ile TOPLUM ODAKLI OLMAYA ÇALIŞAN BİR KRİPTO PARA BİRİMİDİR.

  • Monero, odak noktası gizlilik, güvenlik ve takip edilemezlik üzerine çalışan bir İş Kanıtı (PoW) kripto para birimidir . İlk bloğu 2014 yılında çıkarıldı.
  • Odak noktası , halka imzalı kriptografi ve gizli adresler gibi diğer özellikler kullanılarak özel ve sansüre dayanıklı işlemlere dayanmaktadır 
  • BAZI TEMEL ÖZELLİKLERİ
  • Anonim işlemler: Bitcoin veya Litecoin’den farklı olarak, işlemler işlem taraflarıyla anonimdir ve tutarlar tüm ağ paydaşları için gizlidir. Anonimlik RingCT işlemlerine ve gizli adreslerin kullanımına dayanır .
  • Dinamik blok boyutu: blok boyutu kapağı, geçmiş blok boyutlarının bir fonksiyonudur ve bu da daha büyük blok boyutu ile sonuçlanır ve ağ etkinliği gerçekleştiğinde daha fazla işlem içerir. Tersine, ağ etkinliği yavaşladığında, blok boyutu kapağı azalacaktır.
  • ASIC direnci: düzenli ağ güncellemeleri sayesinde Monero, madencilik düzeyinde daha fazla ademi merkeziyet sağlamak için GPU / CPU madencilik havuzlarına güveniyor.

Bitcoin ve Litecoin ile benzer şekilde Monero blok ödülleri azalıyor.

Bununla birlikte, 2022’den sonra madencilik blok ödülleri, sürekli azalan enflasyon oranını koruyarak blok başına 0.6 XMR olarak belirlenecektir . KISACA;

Binance Komisyon düşürme makalemizi okumalısınız. Tüm komisyon oranları detaylı olarak verildi ve nasıl komisyon düşürülür açıklandı.

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu