Coinler

Nano (NANO) Nedir?

Nano, 2015 yılında piyasaya sürüldü ve aslında RaiBlocks olarak biliniyordu. Colin LaMahieu tarafından kuruldu, ancak birkaç yıl sonra ekip yeniden markalaşmaya karar verdi. Çünkü insanlar ilk isimle rezonans yapmakta zorlandılar. Ve platformun yeni bir isimle yeniden markalandırılmasının takıma çok faydalı olduğu kanıtlandı. Platform başlatıldığından beri, ekibin sadece bir vizyonu vardı – kripto para biriminin eşler arası işlemlerini daha hızlı, verimli ve ölçeklenebilir hale getirmek.

2018 yılında RaiBlocks adı resmen Nano olarak yeniden adlandırıldı. Platformun geliştiricilerine göre bu, yeni bir yolculuğun başlangıcı oldu. Nano bir kripto para ve bir blockchain projesidir. Basit bir ifadeyle, bu kripto para birimi fiat para birimlerinin yerini almayı ve kripto para birimlerini ana piyasaya sokmayı hedefliyor.

Bu blockchain platformu, Proof-of-Work ve Proof-of-Stake algoritmalarının bir birleşimini kullanmayı öngörüyor ve bu karışım, yetki verilen Proof of Proke olarak kabul ediliyor. Benzersiz bir blok kafes yapısından yararlanan bu platform, diğer ödeme para birimlerine göre aşağıdaki avantajları sunduğunu iddia ediyor –

  • Sıfır işlem ücreti
  • Sonsuz ölçeklenebilirlik
  • Gerçek zamanlı işlem

Bu yaklaşım Nano’yu eşler arası işlemleri ve mikro ödemeleri kolaylaştırmak için etkili bir çözüm haline getirir. Bu kripto paranın gelişmekte olan ekibi onu küresel bir para birimi haline getirmeyi amaçlıyor.

Blok kafes teknolojisi, Nano blockchain projesinin temel bileşenidir. Bu teknoloji, platformun işlemleri herhangi bir ücret ödemeden ve sonsuz ölçeklenebilirlikle işlemesini sağlar. Ölçeklenebilirlik, kripto para biriminin çoğunun ele almaya çalıştığı bir konudur.

Yüksek Bitcoin ücretleri, yavaş işlem süreleriyle birlikte, Bitcoin’in birçok çevrimiçi platformdan ödeme seçeneği olarak kaldırılmasının ana nedenleridir. Hız ve ücretlerle ilgili zorluklar, kripto para biriminin büyük ölçüde benimsenmesini engelleyen şeydir.

Blok kafes teknolojisi sayesinde Nano, bu önemli sorunlara etkin bir şekilde cevap verdi. Platformdaki her hesabın ayrı bir blok zinciri vardır ve bir hesap zinciri yalnızca sahibi tarafından güncellenebilir. Bu, her bir hesabın ayrı ayrı güncellenebileceğini ve gerçek zamanlı olarak işlemlerin daha hızlı ve daha kolay hale getirilebileceği anlamına gelir.

İşlemlerin diğer kripto para birimlerinde doğrulanması için, tüm madencilerin aynı şeyi doğrulaması gerekiyor. Ancak, Nano, gönderme ve alma işlemini içeren doğrulama için yalnızca iki işleme ihtiyaç duyar.

 

NANO Nereden Satın Alınır?

Nano kripto parasını satın almanın ilk yolu güvenilir bir borsa bulmaktır. Tanınmış bir borsa platformu bulmak ve onunla ilişkilendirmek, orada en iyi döviz kurunu almanızı sağlayacaktır. En iyi borsa platformlarını bulmak söz konusu olduğunda, aşağıdaki önde gelen seçeneklerden bazıları şunlardır –

En İyi NANO Cüzdanları Nelerdir?

 Nano Wallet (Web and Mobile)  Bu cüzdan Nano Cüzdan Şirketi tarafından piyasaya sürüldü ve Windows, Mac ve Linux işletim sistemleriyle uyumlu. Nano Cüzdan Şirketi ve Nano vakfı iki farklı kuruluştur. Bu cüzdanın kullanımı kolaydır. Şirket ayrıca, hareket halindeyken cüzdanı kullanmayı kolaylaştıran Android ve iOS ile uyumlu bir mobil sürüm de piyasaya sürdü. Mobil cüzdanın kurulumu ücretsizdir ve birçok kullanıcı dostu özellik ile birlikte gelir.

Natrium Wallet, Bu cüzdan madeni paralarınızı saklamak için kullanabileceğiniz başka bir popüler cüzdandır. Hem Android hem de iOS kullanıcıları için bir mobil cüzdan ve Appdito tarafından geliştirilmiştir. Kullanımı kolay ve son derece güvenli bir cüzdandır. Ayrıca, kişisel QR kodunuzu paylaşarak kolayca ödeme alabilirsiniz. Temiz ve iyi yapılandırılmış bir arayüze sahip açık kaynaklı bir cüzdandır.

Ledger Hardware Wallet, Tesadüfen, Ledger donanımının adı da Nano’dur. Bununla birlikte, Nano paralarını Nano S ve Nano X’te depolayabilirsiniz. Kripto para birimlerini depolamak için güvenli yaklaşımı ile bilinir ve çift düğmeli kimlik doğrulama ve 2 faktörlü kimlik doğrulama sistemi gibi özellikler içerir. Nano ile birlikte, çok yönlülüğüne ek olarak 1000’den fazla kripto para birimini de destekliyor. Amacınız sadece Nano’yu depolamaksa, Ledger Nano S yeterli olacaktır; ancak, cüzdanınızdan gelişmiş özellikler arıyorsanız, Nano X’i tercih edebilirsiniz. Daha iyi depolama ve Bluetooth bağlantısı ile birlikte gelir.

Canoe Wallet, Bu cüzdan hem mobil hem de masaüstü cihazlarla uyumludur. Madeni paralar üzerinde tam kontrol sağlayan açık kaynaklı ve çapraz platformlu Nano cüzdandır. Nano paraların fiyatına göre, yatırımınızı ileriye götürebilirsiniz. Ayrıca, cüzdan anında ve sıfır ücret işlemlerinizi de sunar.

Exodus Wallet, Exodus cüzdanı, piyasada bulunan güvenilir üçüncü taraf cüzdanlarından biridir. İndirmek ücretsizdir ve birden fazla para birimini saklamanızı sağlar. Aslında, bu cüzdan 100’den fazla jetonu güvenli bir şekilde saklamanızı sağlar. Ayrıca Mac, iOS, Android ve Windows cihazlarını da destekler. M-cüzdan basit ama ilgi çekici bir arayüze sahiptir. Birden fazla para birimi arasında rahatça geçiş yapmanızı ve genel portföyünüzü izlemenizi sağlar. Ek olarak, Exodus cüzdanı, çeşitli para birimlerini tek bir konumdan saklamanızı ve değiştirmenizi sağlayan entegre bir takas özelliği ile birlikte gelir. Ayrıca, kullanıcıların genel deneyimini daha da iyi hale getiren olağanüstü müşteri desteğine sahiptir.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.