NXM Coin Nedir?

NXM Coin Nedir?

NXM Coin Nedir? Sorusuna yanıt bulmak için öncelikle kurucuları olan Nexus Mutual platformu hakkında bilgi verelim;

“Nexus Mutual, Birleşik Krallık’ta garantiyle sınırlı bir şirket olarak kurulmuştur ve isteğe bağlı bir karşılıklı yapı altında faaliyet gösterecektir. İsteğe bağlı bir karşılıklı yapı, tüm sigorta tazminatlarının Kurulun takdirine bağlı olarak ödenmesi anlamına gelir

İçerik

Nexus Mutual

Nexus Mutual, akıllı sözleşmeler ve blok zinciri teknolojisi kullanılarak oluşturulmuş bir eşler arası risk paylaşımıdır. Sigorta şirketi ile poliçe sahibi arasındaki geleneksel sigorta sözleşmeleri yerine, üyelerini bilgisayar korsanlarına karşı koruyan ve taleplerini ortak oylamaya dayalı olarak ödeyen, üyeliğe dayalı isteğe bağlı bir müşteridir. Sunulan ilk kapsama planına, akıllı sözleşmelerdeki yazılım hataları gibi teknik risklere karşı isteğe bağlı kapsam sağlayan akıllı sözleşme kapsamı adı verilir.

Nexus Mutual, isteğe bağlı bir karşılıklı olarak çalışır; burada üyeler, güvenliğine inandıklarını göstermek için bir sözleşmeye karşı bahis oynayabilir veya bir hack olması durumunda kendilerini korumak için akıllı sözleşme kapsamı satın alabilir. Karşılıklı bir sermaye havuzuyla desteklenir. Herhangi bir üye, bir arıza durumunda ETH veya DAI olarak teminat satın alabilir.

Bir talep tetiklendiğinde, NXM (Nexus Mutual üyeleri tarafından tutulan jeton) sahipleri, talebin ödenip ödenmeyeceği konusunda oy verebilir. Ödemeler sözleşmeye bağlı olarak garanti edilmese de, üyeler, sadece kendi üyelerinin taleplerini desteklemek için değil, aynı zamanda üyeliğini hem sürdürmek hem de gelecekte de büyütmek için karşılıklı olanın güvenilir itibarını desteklemek için adil davranmaya teşvik edilir.

Zincir Bağlantı

Bir oracle, onu yerel blok zinciri dışındaki (zincir dışı) veri ve sistemlere almak ve / veya bağlamak için akıllı bir sözleşme tarafından kullanılan dijital bir aracıdır. Chainlink, şu anda hem oracle hem de veri kaynağı düzeyinde ademi merkeziyet sağlayan merkezi olmayan bir oracle ağıdır. Birden çok bağımsız Chainlink düğümü kullanarak, kullanıcı bir oracle’ın tek bir hata noktası olmasına karşı koruma sağlayabilir. Benzer şekilde, piyasa fiyatlarını tedarik etmek için birden fazla veri kaynağı kullanarak, kullanıcı tek bir veri kaynağının tek bir doğruluk kaynağı olmasına karşı koruma sağlayabilir.

Chainlink’in Fiyat Referans Veri Sözleşmeleri, Ethereum ana ağında yaşayan ve her biri belirli bir piyasa fiyatını ( ETH / USD , ETH / DAI , ETH / BTC , vb.) Güvenceye almaktan sorumlu merkezi olmayan oracle ağlarının bir koleksiyonudur . Her bir Fiyat Referans Sözleşmesi, birçoğu birden fazla blok zinciri ağında milyonlarca dolar değer sağlayan POS düğümlerini çalıştırma konusunda kapsamlı deneyime sahip olan önde gelen blok zinciri DevOps ve güvenlik ekipleri tarafından yönetilen çok sayıda bağımsız, güvenliği gözden geçirilmiş ve Sybil dirençli düğümlerle desteklenmektedir.

Her düğüm, oldukça saygın yedi farklı veri toplayıcı AP’den oluşan bir havuzdan piyasa verilerini sağlar. Bireysel yanıtları daha sonra tek bir veri noktasında bir araya toplanır ve zamana göre (günlük), sapma (fiyatta her% 0,5’lik değişiklik) veya her ikisinin özelleştirilmiş bir kombinasyonu (en az ayda bir kez) gibi belirli aralıklarla zincir üzerinde güncellenir. gün +% 1 fiyat sapmaları). Bu referans sözleşmeleri, Dapps’a pazar çapında fiyat keşfi sağlar ve merkezi olmayan oracle hesaplama yoluyla yedekli olarak güvence altına alınır.

Nexus Mutual’ın Geleceği?

Nexus Mutual’ı güvenli ve güvenilir bir şekilde çalıştırmak için kritik bileşenlerden biri, tüm üyeleri tarafından kolayca doğrulanabilir, blok zincirindeki minimum sermaye gereksinimini (MCR) korumaktır. Asgari sermaye, belirli bir akıllı sözleşme sistemine ne kadar kapak yazılabileceğini etkilediği ve aynı zamanda itfaların kısıtlandığı seviyeyi etkilediği için karşılıklı için önemli bir değerdir. Esasen, karşılıklı faaliyet göstermesi gereken fonların seviyesidir.

Ethereum tabanlı bir kripto para projesi olan NXM Coin, aslında sigortaya olan ihtiyacı ortak likidite havuzları ile tamamen ortadan kaldırmayı hedeflemekte. Ethereum tabanlı proje herkesin riski ortak bir şekilde paylaşmasını sağlayarak riski eşit dağıtıyor ve olası kötü amaçlı kişilerin yarattığı açığa karşı böyle önlem alıyor.

NXM Coin almak ve bunun aracılığıyla DeFi sigortasına sahip olmak kesinlikle söz konusu açığı kapatabilir. DeFi sektörü bu şekilde ilerledikçe NXM Coin’in önünün açık olduğu ve devamlı olarak yeni yatırımcılar bulabileceği öngörülüyor.

İleriye dönük olarak çok güzel projeleri olan platformun geleceği çok parlak gibi görünüyor…

NXM Coin Hakkında

Sadece üyeler ağa katılabiliyor ve NXM yani platformun kendi kripto para birimini satın alıp bunu ellerinde tutarak risk paylaşımı yapıyor. Zaten projenin adındaki mutual yani “ortaklık” ifadesi de tam olarak buradan gelmekte. Ağa yönelik olası bir saldırıda yatırımcıların ellerindeki NXM Coin eşit şekilde gidiyor ve bu sayede ağın güvencesi sağlanmış oluyor.

Nexus Mutual piyasaya giriş yaptığı Mayıs 2019 tarihinden iki ay sonra ilk ürünü olan Smart Contract Cover yani akıllı kontrat sigortasını yayınladı. Bu da yatırımcıların olası finansal kayıplara ve akıllı kontratlardaki hatalara karşı güvenceye alınmasını sağlıyor. Geçtiğimiz tarihlerde Eminence DeFi projesindeki akıllı kontrat hatasından dolayı 15 milyon dolarlık zarar yaşanmıştı ve NXM Coin bunun önüne geçmekte.

Kullanıcılar bunu sadece NXM Token için değil, başka kripto para birimleri için de kullanabilmekte ve ilgili akıllı kontratın sadece Etherscan üzerinde doğrulanmış olması gerekiyor. Olası bir saldırıya veya akıllı kontrat hatasına karşı sigorta ödemesi NXM ile ödeniyor. Ancak sigorta için yapılan kullanıcı ödemeleri ETH, DAI veya NXM ile yapılabilmekte.

NXM Coin Nedereden alınır?

Peki NXM Coin satın almak için ne yapmak gerekiyor?

NXM Coin Binance üzerinden alınıp satılabilmekte;

• USDT ile NXM al

• BNB ile NXM al

• BTC ile NXM al