Coinler

Polkadot

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

PolkaDot, birlikte çalışabilirliği, ölçeklenebilirliği ve blockchain’in genel olarak benimsenmesini amaçlayan, Parity liderliğindeki merkezi olmayan bir girişimdir. Herhangi bir merkezi otoriteden bağımsız, kimlik ve verilerimizin kendi kontrolümüzde olduğu bir sistem tasarlanmaya çalışılıyor.

Polkadot özel ve konsorsiyum zincirlerini, halka açık ve izin gerektirmeyen ağları, oraclelları ve henüz yaratılmamış olan gelecekteki teknolojileri bağlamak için inşa edilmiştir. Polkadot, bağımsız blokajların Polkadot röle zinciri üzerinden bilgi ve işlemlerin güvenilir bir şekilde alışverişinde bulunabileceği bir sistemi kolaylaştırıyor.

Polkadot, dağıtık uygulama, hizmetler ve kurumlar ağı oluşturmayı her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

Başka bir ifadeyle Polkadot, blockchain ağlarının sorunsuz bir şekilde birlikte çalışmasını sağlayan parçalanmış bir protokoldür.

Tamamen merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan WEB3 VAKFI tarafından, ölçeklenebilirliği kolaylaştırmak ve blok zincirleri arasında birlikte çalışabilirliği sağlamak amacıyla PolkaDot ağını kurmak için PARİTY TEKNOLOJİYİ görevlendirdi . PolkaDot, protokol özelliklerini Creative Commons altında ve kodu FLOSS altında lisanslamıştır. 

POLKADOT, Blockchain endüstrisinin en önde gelen üreticileri tarafından kuruldu.

PolkaDot, fikir birliği mekanizmasını devlet geçiş mekanizmasından ayırarak mevcut blok zincirlerinde sunulan ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmeyi hedefliyor. Bu, konsensüsün senkronize olma gereksinimini bırakarak, konsensüs süresini azaltarak işlem kapasitesini artıracaktır.

Polkadot ağına katılan takımlardan bazıları: CHAİNLİNK, ACALA, OCEAN PROTOCOL, DOCK, CHAİNX gibi önde gelen isimler polkadot ağında işbirliği yapmaktadır.

Polkadot% 100 açık kaynaklıdır. Herkes kod tabanına  katkıda bulunabilir, bir düğüm çalıştırabilir
veya Polkadot üzerinde hizmetler oluşturabilir şekilde tasarlanmış olup; blockchain’in birlikte çalışabilirlik probleminin yanı sıra yönetişim problemini, çatallama problemini ve bir dizi yaygın olarak belirtilen sorunu çözmeyi hedefliyor. Polkadot, bu sorunları sihirli bir şekilde çözmeyi isteyen diğer tüm blok zincirleriyle kolayca toplanabilir yapıdadır.

Polkadot, her türlü varlığın zincirleme ağında yer alan blok zincirlerinden herhangi birine aktarılmasını sağlayacaktır. Birden fazla blok zincirindeki işlemleri güvence altına almak için paylaşılan bir dizi doğrulayıcı kullanılacağı için yüksek ölçeklenebilirlik vaat ediyor. Polkadot’a katılan yeni blok zincirleri, hareket halindeyken bu güvenlik modelinden faydalanabilir. 

Birlikte çalışabilirlik projelerinin çoğu, varlıkların zincirler arasında değiştirilmesine olanak sağlamaya odaklanırken, Polkadot daha da ileri gidiyor. Ayrıca verilerin aynı şekilde değiştirilmesini sağlar ve zincirler arası hesaplamayı destekler. Polkadot için kullanım örnekleri arasında akıllı sözleşme zincirleri, veri iyileştirme ağları, oracle zincirleri, IoT, dosya depolama ve kimlik sayılabilir. Temel olarak, şu anda blok zincirlerde yapabileceğiniz her şey, Polkadot’un blockchain ağında yapabileceğiniz her şeyi ve varlıkları zincirler arasında sorunsuz bir şekilde taşıyabilmenizi sağlar.

Bu Yazı yukarda yer verilen Polkadot coine ilişkin yazarın kendi dünyasında Polkadot coini anladığı ölçüde tanıtma uğraşı ve cevap verme çabasıdır. RİSKTEN- KAR/ZARARDAN YAZARLAR SORUMLU TUTULMAZ/sorumluluk kabul edilmez. Herkes kendi iradesinden, daha detaylı araştırma yapmaktan sorumludur. Al- sat- tut-başvur-kaydol tavsiyesi içermez.

”’Detay araştırmak isteyen iradesiyle daha fazla bilgi edinebilir. Yazıda Eksiklik-Yanlışlık olabilir; Lütfen varsa bildirin.. Sadece buraya bağlı kalmayabilirsiniz.” Bol kazançlar

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu