Coinler

Ravencoin (RVN) Nedir?

Ravencoin (RVN) Coin Nedir?

Ravencoin’in bu günlerde bu kadar popüler olmasının ana nedeni, varlıkların blok zincir yoluyla eşler arası aktarımını kolaylaştırmasıdır. Varlıkları aktarmak için özel olarak tasarlanmıştır. Ravencoin ile diğer kripto para birimlerini karşılaştırdığınızda, varlık aktarma özelliği onlar için ikincil bir özelliktir. Ravencoin blockchain, kullanıcıların Ravencoin’de ödenen işlem ücretleri ile varlık sahipliğinin herkese aktarılabileceği bir RVN destekli dijital varlık oluşturmasına izin verir. Sonuç olarak, RVN defteri o varlığın yeni sahibi ile revize edilir.

Özünde, Ravencoin blok zinciri varlık transferi ve varlık yaratma işlemidir. Oluşturma ve aktarma işlemini başlatmak için bir belirteç adı oluşturmanız ve belirli sayıda RVN’yi silmeniz gerekir. Bunu yaptıktan sonra, bir sonraki adım belirteçlerin sayısını, ondalık basamakların sayısını ve gelecekte daha fazla belirteç verilip verilemeyeceğini veya verilmesinin gerekip gerekmediğini belirlemektir. Sahipliği kanıtlamak için bir belirteç kullanılmasını gerektiriyorsa benzersiz bir belirteç oluşturulur.

Bu belirteçlerin çoğaltılamayacağını anlamalısınız. Dahası, benzersiz bir jetonu, bir araç veya mülk sahibi olmak, bir sanat eseri veya altın çubuklar gibi öğeleri aktarmak için kullanabilirsiniz – seçim sizin.

Ravencoin rvn
Ravencoin rvn nedir

Ravencoin, Bitcoin kodunun gelişmiş sert çatalıdır. Bu nedenle, RVN protokolünün temel mimarisi Bitcoin BTC’ye benzer. Bununla birlikte, Bitcoin’in ölçeklenebilirlik sorununu ele almak için mimaride değişiklikler ve değişiklikler yapılabilir. Bu, sonuçta Ravencoin blok zamanlarının Bitcoin’in onda biri olduğu anlamına gelir. Ravencoin’in toplam madeni para arzı, BTC’den bin kat daha büyük.

ASIC madenciliğinin merkezileştirilmesi, Ravencoin’in ele aldığı kripto para birimlerinin çoğunun temel zorluklarından biridir. RVN blok zincirinin geliştiricileri, bunu başarmak için, blok zincirini ASIC madenciliğine dirençli hale getirmek için tasarlanmış x16r olarak bilinen bir algoritma uyguladılar.

Algoritma, önceki bloğun karmasına bağlı olarak 16 karma algoritmasının sırasını değiştirecek şekilde çalışır.

Ravencoin, Bitcoin madenciliği ile aynı şekilde çıkarıldı ve bir ICO’ya sahip değildi. 2018 yılında toplam 21 milyar token kaynağı ile piyasaya sürüldü. RVN tokenlerini satın almak ve saklamak için RVN cüzdanları Android, iOS, web ve masaüstü bilgisayarlarda kullanılabilir.

 

Ravencoin (RVN) Nereden Satın Alınır?

Herhangi bir kripto para biriminde olduğu gibi, Ravencoin’i çok çeşitli kripto para birimi borsalarından satın alabilirsiniz. Ravencoin’i başka bir kripto para birimi veya fiat para birimi aracılığıyla satın alabilirsiniz. Tercih ettiğiniz kripto borsasına bağlı olacaktır. Bazıları yalnızca başka bir kripto para birimi kullanarak işlemi tercih eder, bazıları sadece fiat para birimini tercih eder ve bazıları hem fiat para birimini hem de dijital para birimini kolaylaştırır.

Ravencoin RVN aşağıdaki borsalarda mevcuttur:

En İyi Ravencoin (RVN) Cüzdanı Hangisidir?

  • Ravencoin Wallet: Masaüstü, Mobil ve Web
  • Trust Wallet: Mobil
  • Nano Ledger S ve X: Donanım
Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.