Eğitim

Kriptopara Gönderme

Kriptopara arenasında kriptopara gönderme konusu oldukça önemli bir konu. Günler geçtikçe yeni kullanıcılar onbinlerce insan kriptoparalarla tanışıyor. Akıllarda çok fazla sorular oluşuyor. Acaba başka bir hesaba kriptopara gönderme işlemi var mı; kriptopara gönderme varsa nasıl yapılır?….

Bu yazımızda kriptopara gönderme nedir, kriptopara gönderme işlemi nasıl yapılır sorularının yanısıra; kriptopara gönderme güvenli midir konusuna yer vereceğiz. Yazımızda Paribu ve Binance borsasını örnek olarak kullanacağız.

Kriptopara gönderme örnek olarak şöyle ifade edilebilir; Nasılki A kişisi B kişisine farklı bankaları kullansa da para transferi yapabilir veya kişinin kendisi; kendi adına kayıtlı bankalar üzerinden para transferi gerçekleştirebilir. Aynen bu mantıkta Kişiler kendilerine/başkalarına ait farklı kripto borsalarına kriptopara gönderme yani yatırma işleminde bulunabilir. Kriptopara gönderme işlemi blockchain ağında kayıtlı olup oldukça hızlı ve güvenlidir.

Kriptopara Gönderme

Borsalar arası kriptopara gönderme işleminde en çok kullanılan coinler arasında xrp xlm trx doge dgb ltc var. Bunların çekim tutarları fee leri çok düşük. Örnek olarak ben XRP kullanıyorum. Siz dilediğinizi kullanabilirsiniz. !! Borsaların kimisi 0.1; kimisi 0.25 xrp kesiyor; ederi 10 kuruş ila 30 kuruş arasında değişiyor ki oldukça makul ve uygun. (YİNE DİKKAT EDİN FEE KESİNTİLERİNE !! Xrp ve trx ‘in beni en fazla 10 dk beklettiğini bilirim. Yani kriptopara gönderme transferlerinde çok hızlılar.

Gelelim borsalar arası kriptopara gönderme işlemine; başka bir mantıkta kripto para çekimine.. Bu yazımızda Paribu borsası üzerinden Binance’a kriptopara gönderme işlemini ele alalım. Xrp üzerinden gidelim.

XRP çekme işlemi Paribu’daki XRP hesabınızdan başka bir yere XRP transferi anlamına gelir. Bunun için öncelikle paribu hesabına giriş yapıp ÇEKİM İŞLEMLERİ kısmından XRP seçerek işleme devam etmeliyiz.

****************************************************************


Ben Binance mobil uygulamasını kullanıyorum derseniz Binance XRP depozit adresine ulaşmak için şu yolu hızlı ve pratik şekilde kullanın.
****************************************************************

Binance XRP depozit adres ve TAG KODUNU kopyaladıktan sonra PARİBU XRP ÇEKİM SAYFASINA YAPIŞTIRIN.

Çekim işleminize ait adres, miktar ve tag bilgilerinin doğruluğunu kontrol edip Ripple XRP Çek butonuna bastıktan sonra, 2 aşamalı doğrulama devreye alınacaktır.

Google 2FA kullanıyorsanız, 2FA mobil uygulamanızda üretilen tek kullanımlık onay şifresini ilgili alana girip, e-posta adresinize gönderilen onay bağlantı tıklayarak işleminizi başlatabilirsiniz.

2 aşamalı doğrulama için SMS yöntemini kullanıyorsanız XRP Çek butonuna tıkladıktan sonra cep telefonunuza bir güvenlik mesajı iletilecektir. Bu mesaj çekim işlem bilgilerini doğrulamanız amacıyla gönderilmiştir. Çekim işleminize ait adresmiktar ve destination tag bilgilerini kontrol edip doğruluğundan emin olduktan sonra SMS içeriğinde belirtilen çekim onay kodunu girerek çekim talebinizin başlatılmasını sağlayabilirsiniz.

BOL KAZANÇLAR
Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.