Analiz

RIPPLE XRP’YE KARŞI ?

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Bildiğimiz üzere XRP coin eski adıyla Ripple birçok ünlü firmayla anlaşması olan reel sektörde işbirliği içinde olup gerçek bir değer üreten merkeziyetli bir coin. SEC kurumunun ABD kriptoparalar regülasyonu ile Ripple şirketine siz nasıl bizden izinsiz halka arz yaptınız ? gibi sorularına maruz kalmamak için Coinin adını XRP olarak güncelledi.2018 Ocak ayında ATH fiyatı olan yaklaşık 4$ yi gören bu coin şimdilerde 0.26$ larda seyrediyor peki neden ? Hemen açıklayalım. Ripple Şirketinin satışlar… :

Ripple şirketi 2Ç 2019 sonuçlarına göre :
XRP kurucusu olan ripple şirketi 01.03.2019-01.06.2019 tarihleri arasından yaklaşık 700 milyon adet XRP satış yapmış. Raporda şöyle bir haber var : ” Ripple, 3. çeyrekte XRP satışlarına daha ölçülü bir yaklaşım getirmeyi planlıyor.” 

xrp ripple savaşı

Ripple bu satışların yaklaşık %58’inin programlı satış (yani pazar fiyatını en az etkileyecek şekilde) yapıldığını raporunda yazmış . O an için fiyat etkilenmiyor olabilir fakat sonuçta artan bir arz ve şişen bir piyasa değeri var değil mi sayın Ripple yetkilileri ? 
Genel olarak Ripple’ın bu yaptığı satışlar dolaşımdaki XRP sayısını arttırıp Satış kademelerinde baskı oluşturuyor. Ripple şirketinin yaptığı yatırımlarda XRP rehin verip yapması da Şirketlerin likidite ihtiyaçlarında XRP leri satıp BTC almasına sebep olmaktadır. Kısacası sayısız büyük şirketle iş ilişkisi olan böyle bir coinin  fiyatının düşmesinin sebebi Ripple şirketinin XRP değerini korumaya yönelik bir adımının bulunmamasından kaynaklıdır. Ripple against XRP gibi saçma bir durum var karşımızda ve 3Ç raporlarını bekliyoruz ki yaptıkları açıklamalara göre satışları azaltacaklarından bahsediyorlar göreceğiz. Eğer 3Ç sonuçlarında dedikleri gibi majör bir azalma görürsek bu XRP fiyat baskısını biraz rahatlatabilir. Diğer türlü her sene yaklaşık 2.5-3 milyar yeni XRP arzıyla Total supply ulaşması için 15 sene daha beklememiz gerekebilir…

Rasyonel bir kişisel görüştür ve Yatırım tavsiyesi değildir .

2Ç Ripple Finansalları kaynak : https://www.ripple.com/insights/q2-2019-xrp-markets-report/

XRP 6 YILLIK FİYAT GRAFİĞİ
https://www.youtube.com/watch?v=y5wRJn3h3mE
Etiketler

Kripto Velvelme

Merhaba arkadaşlar ben Kripto Velvelme kendimi bildim bileli yaptığım en iyi şey bu . Burada sizinle Kripto Paralar Hakkında bilgilerimi paylaşacağım. Türkiye'nin en büyük potansiyele sahip Kripto ailesi bitcoinairdrop.net' e hoşgeldiniz

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
diam vulputate, leo. Donec elit. libero. accumsan neque. dapibus dictum felis
Kapalı
Kapalı