Kripto Para Haberleri

Siacoin SC Nedir?

Siacoin (SC) merkezi olmayan bir depolama platformu ve proof of work algoritmasını kullanan bir kripto para birimidir.

Siacoin Nedir?

Siacoin (SC), proof-of-work algoritmasını kullanan bir kripto para birimidir. Siacoin, merkezi olmayan ağında kullanıcılar tarafından depolanmak üzere seçilen dosyaların şifrelenmesini ve dağıtımını sunan, bulut depolama için açık kaynaklı düşük maliyetli bir platformudur. Sia blok zincirinin kullanıcılarına sunulan bulut depolama piyasasının, tamamen özel ve birçok alternatiften daha uygun fiyatlı olması amaçlanıyor.

Siacoin’in arkasındaki platform olan Sia, merkeziyetsiz bir bulut depolama platformudur. Sia, diğer bulut depolama sağlayıcılarından daha sağlam ve daha uygun fiyatlı bir veri depolama pazarı oluşturmak için Blockchain teknolojisinden yararlanıyor.

Sia, yedekli dosya segmentlerini dünya genelindeki node’lar üzerinde dağıtıp depoluyor, tek bir hata noktasını ortadan kaldırıyor ve böylece geleneksel bulut depolama sağlayıcılarına rakip olan çalışma süresi sağlıyor. Ayrıca Sia’nın yazılımı, önde gelen yazılım mühendislerinin katkılarıyla ve Sia API üzerinde yenilikçi uygulamalar oluşturan gelişen bir geliştiriciler topluluğunun katkılarıyla tamamen açık kaynaklı olarak sunuluyor.

Sia platformu, kullanıcıların özgürlüklerini desteklemek ve korumak için oluşturuldu. Fiyat veya performanstan ödün vermeden, blok zinciri teknolojisi üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan depolamayı ana akıma getirmeyi hedefliyorlar.

SC Coin Analizi

Sia 1.25 milyon dolarlık toplam finansman sağladı. Önemli yatırımcılar arasında Procyon Ventures, Raptor Group, Fenbushi Capital ve Xiaolai Li gibi melek yatırımcılar var.

Sia’nın uzun vadeli hedefi, Dropbox, Google Drive ve OneDrive gibi bulut depolama platformlarıyla rekabet etmektir. Blockchain alanında, Sia’nın doğrudan rakipleri Storj ve MaidSafe’dir, ancak Sia, şifreleme ve yerelleşme alanlarında daha iyi olduğu iddia etmektedir.

Ve söylemeye gerek yok, Siacoin’in geleceği şu anda umut verici görünen Sia bulut depolama alanındaki başarısı ile ilgilidir.
Son günlerde kripto para birimlerinde yaşanan artışların Siacoin’e de güçlü şekilde yaşanıyor.

Bununla birlikte günümüzde bulut depolama oldukça önemli yere sahip ve Sia’nın bunu merkezsiz hale getirmek istemesi de platformun gelecek vaat eden projeler arasında yer almasını sağlıyor.

Siacoin nasıl çalışır?

Siacoin nedir, ne değildir öğrenebilmek için nasıl çalıştığını bilmek gerekir.

Siacoin, Sia platformunu kullanmak için geliştirilen bir kripto paradır.

Herkes PC’sinde Sia’nın merkezi olmayan ağına ekstra alan kiralayabilir ve Siacoin olarak ödeme alabilir. Benzer şekilde, Sia depolama alanını kullanmak isteyen herhangi bir kullanıcı Siacoin ile ödeme yapmak durumundadır.

Siacoin, Sia ağı için özel amaçlı bir para birimi olup, Sia ağı üzerindeki dosya depolama sözleşmelerini yürütür. Bir host, üzerinde anlaşmaya varılan bir süre ve üzerinde anlaşmaya varılan bir alanda dosyaları saklamak zorundadır. Daha sonra, anlaşmanın bitiminden sonra, ödeme Siacoin’deki host’a gönderilir.

Siacoin Ekibi

Sia’nın arkasındaki şirket Nebulous dir. Nebulous ABD merkezlidir. Coinbase e girebilecek kripto paralar arasındadır ve coinbase de listelenme haberi coinler açısından oldukça olumlu bir haberdir.

  • David Vorick (CEO): CEO Sia Core’un lider geliştiricisidir. Rensselaer Politeknik Enstitüsünden Bilgisayar Bilimleri alanında lisans derecesini almıştır.
  • Luke Champine (Kurucu Ortak): Luke David ile birlikte Rensselaer Politeknik Enstitüsünde öğrenim gördü. Sia üzerinde tam zamanlı çalışmak için üniversiteden ayrıldı. Sia’nın temel geliştiricilerindendir.
  • Zach Herbert (Operasyon Şefi): Proje ve ürün yönetiminde uzmanlaşmıştır. Harvard Business School’da MBA eğitimini tamamladı ve Boston Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra mekanik mühendisliği okudu. Ocak 2017’de Sia ekibi ile çalışmaya başladı.

Siacoin’in Kripto da yeri

Siacoin Nasıl Alınır?

Piyasa hacmi bakımından en büyük kripto para borsası olan Binance aracılığı ile hızlı ve güvenilir bir şekilde Siacoin satın alabilirsiniz. Binance kullanıcıları SC/BNB, SC/BTC ve SC/ETH işlem çiftlerinde borsada işlem yapabiliyor.

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.