CoinlerKripto Borsalarından HaberlerMakaleler

SICAK CÜZDAN VE SOĞUK CÜZDAN NEDİR?

SICAK CÜZDAN VE SOĞUK CÜZDAN ARASINDAKİ FARKLAR 

Sıcak Cüzdan

Sıcak cüzdanlar ya da diğer bir ismiyle çevrimiçi cüzdan, internete bağlı olan kripto para cüzdanlarını ifade eder. Sıcak cüzdanlar, kripto varlıkları transfer etmek, alım-satım yapmak ve kripto paraları çevrimiçi bir ortamda saklamak için kullanılır.

Sıcak cüzdanlar, işlemleri kolaylaştırmaya yardımcı özel anahtarlar kullanır. Bu tür kripto para cüzdanları çevrimiçi yapıları ile internete bağlı olduklarından, birçok kolaylık sağlar. İnternet erişimi olan her yerden anında sıcak cüzdana erişim mümkündür.

Sıcak cüzdanlar işlem yapmak için kullanışlıdır, fakat bazı güvenlik riskleri barındırır. Özel anahtarınız, açık anahtarınızla birlikte çevrimiçi bir şekilde saklanır ve genellikle bu anahtara kullanıcının belirlediği bir şifre ile erişmek mümkündür.

Şifre korumalı tüm hizmetler gibi burada da hacklenebilir ya da güvenliği aşan saldırılara uğrayabilirsiniz. Riskleri azaltmak için iki faktörlü doğrulama (2FA) yöntemlerini de kullanmanız gereklidir.

Soğuk Cüzdan (ledger) Nedir?

Soğuk Cüzdan

Soğuk cüzdan sayesinde özel anahtarınızı özel bir donanımda çevrimdışı bir şekilde tutarsınız. Bu seçenek,  tokenlarınızı tutmanız için en güvenli yoldur. Soğuk cüzdan, kripto para işlemleri yapan pek çok kimsenin duyduğu bir kavramdır.

Soğuk cüzdanlar, Bitcoin ya da Ethereum gibi değerli kripto paralarınızı korumak için kullanabileceğiniz çevrimdışı cüzdanlardır.

Kripto para birimlerinin internet üzerinden gelecek risklere karşı güvende olması için çevrimdışı olarak saklanabilmesine yardımcı olur.

Soğuk cüzdanlar genelde çok büyük kripto para yatırımları olanlar için güvenliliği nedeniyle bir tercih sebebidir. Ancak tabiki de kripto paralarınız ile alım satım yapmak ya da ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir sıcak cüzdan ya da bir kripto platformu kullanmak zorundasınız.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.