Star Atlas (STAR) Nedir? Nasıl Çalışır?

star-atlas-atlas-nedir-nasil-ve-nereden-alinir

İçerik

Star Atlas Nedir?

Star Atlas, Solana ekosistemi üzerine kurulan bir uzay keşfi temalı oyna-kazan Rol-Play(RP) oyunu ve Metaverse evrenidir. Oyun 2620 yılında geçer. Blockchain tabanlı projede NFT alıp oyun içinde bu NFT’leri kullanabilirsiniz. Proje, CEO’su Michael Wagner, Pablo Quiroga ve Deb Lucas tarafından kuruldu. Ayrıca, oyun saniyede 50.000 işlem (tps) hızı ve nispeten düşük ağ maliyetleri kullanır.

Star Atlas Nasıl Çalışır?

Oyun, Unreal Engine 5’in gelişmiş oyun tasarım motorlarından biri olan “Nanite” sistemini kullanır. Oyuncular, silah, gemi, arazi ve madencilik ekipmanı gibi oyun içi öğeleri satın almak için kullanabilecekleri ATLAS coinleri ile metaverse evrenini keşfederken gösterdikleri başarılardan dolayı ödüllendirilir. NFT’ler Bu oyunda oldukça önemlidir. Oyuncuların kendi stratejilerini, oyunu oynayış biçimlerini ve maceralarını NFT’ler ile belirler.

Star Atlas Metaverse

Star Atlas Oynanış

Star Atlas Metaverse evreni, oyuncuların uzaydaki imparatorluklarını genişletmek için arazi satın alarak, madencilik yaparak ve antik eserleri arayarak galaksiyi keşfetmelerini sağlayan bir oyundur. Oyuncular, diğer oyuncularla çatışabilir, kayıp gemileri, silahları ve mürettebatları arayabilir ve NFT ödülleriyle ticaret yapabilirler. Ayrıca, oyuncular arazi sahibi olarak çalışabilir, takım kurabilir ve arazi alıp satabilir.

Oyuncular, varlıkları NFT‘ler olarak oluşturulur ve Atlas pazarında ticaret için kullanılabilir. Star Atlas, yenilikçi bir Arazi Değer Vergisi (LVT) kullanarak mülklerin ters çevrilmesini önlerken, kullanıcıları arazilerinden yararlanmaya teşvik eder. Oyuncular operasyonlarını genişletmek için madencilik ekipmanı, arazi ve daha büyük gemiler satın alabilirler.

Bu uzak gelecekte, üç büyük grup ortaya çıkmıştır ve toplamda 3 büyük bölge vardır.

  • İnsanoğlu tarafından yönetilen MUD Bölgesi.
  • Uzaylı ırklar tarafından yönetilen ONI bölgesi konsorsiyumu.
  • Son olarak Androidler tarafından kontrol edilen Ustur sektörüdür.

Star Atlas Tokenomik

Atlas Token Tokenomik

  • Toplam arzın %24’ü özel satışlara 
  • Toplam arzın %2’si Herkese açık satışlara (IEO, İDO) ayrılmıştır.
  • Toplam arzın %4 Likidite/AMM’ye ayrılmıştır.
  • Toplam arzın %5’i takıma ayrılmıştır.
  • Toplam arzın %65’i Ödüllere ve emisyonlara ayrılmıştır

Takım

Michael Wagner (Baş Yönetici)

Star Atlas

Danny Floydv (Ürün Ofisi Şefi)

Atlas Team

Jacob Floyd(Teklonoji Ofisi Şefi)

Atlas Team

Pablo Quiroga (Gelir Ofisi Şefi)

Star Atlas

Star Atlas (POLIS) Polis Tokeni Nedir?

POLIS tokeni, Star Atlas projesinin yönetim tokeni olarak kullanılmaktadır. Bu yüzden, POLIS token sahipleri Star Atlas geliştirme ekibinin karar verme sürecine katılarak projenin gelişimine etki edebileceklerdir.

POLIS token dağıtımı ise iki aşamada oldu. Token arzının %20’si, Galaktik Varlık Arzı’nın ilk aşamasında satılmıştır. Geri kalan POLIS tokenleri ise stake edenlere ödül olarak dağıtılmaya devam ediyor.

Piyasa İstatislikleri

CoinmarketCap verilerine göre projenin toplam arzı 36,000,000,000 adet ATLAS’dır. Piyasa değeri projenin yazıldığı tarihte 32,234,639 dolardır. Dolaşımdaki Atlas Tokeni ise toplam arzın %27’si olan 9,803,356,511 adet Atlas Tokendir.

ATLAS’I Nasıl alabilirim

Star Atlas oyununun tokeni olan ATLAS, Gate io, Bitget ve MEXC gibi borsalarda listeli durumdadır. Borsaların üstüne tıklayarak indirimli kayıt linklerimizden kayıt olup ömür boyu alım-satım işlemlerinde komisyon indirimlerine sahip olabilirsiniz.

Konu hakkındaki düşüncelerini bizlere yorum olarak sunabilirsiniz. Ayrıca bu tür anlık haberler için bizleri Telegram, Youtube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.