Coinler

Storj Coin İncelemesi

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Storj, sansürlenemeyen, izlenemeyen ve kesinti yaşamayan bir bulut depolama platformu olmayı hedeflemektedir. Bu makale size Storj coin hakkında ayrıntılı bir inceleme yapılacaktır. Storj Coin Nedir? Nasıl satın alınır? Nasıl madenciliği yapılır? Bu yazıda bu konuları detaylı inceliyor olacağız.

Storj Coin Nedir?


“Depolama” olarak türkeçeye çevirilebilecek Storj, merkezi olmayan bir ortamda dosya depolama projesidir. Storj (ingilizce depolama anlamına gelen storage kelimesinden türetilmiştir), sansürlenemeyen, izlenemeyen ve kesinti yaşamayan bir bulut depolama platformu olmayı hedeflemektedir. Dosyalarınızı korumak için blok zincir teknolojisi ve şifreleme kullanan ilk yerelleştirilmiş, uçtan uca şifrelenmiş bulut depolama alanıdır. Storj Coini Binance Borsasından satın alabilirsiniz.

Storj un CEO su, Ben Golub, Storj’un birincil kullanımının kullanılmayan sabit disklerin disk alanını ve bant genişliğini aşan kapasitesini verimli bir şekilde kullandığını söylüyor. Veri depolama uluslararası bir problem haline geliyor, çünkü insanlar artık dosya paylaşımı için merkezi sisteme güvenmiyor. İnsanlar Google ve Amazon gibi devlere giderek diğer bulut depolama çözümlerini arıyor. Storj, tüm kullanıcılar için dosya paylaşımını daha güvenli ve daha hızlı hale getirmeyi amaçlıyor.

Storj, blockchainde depolamayı ele alan ilk projelerden biri. Eşler arası bir ağda dosyaları güvenli bir şekilde güvenli bir şekilde saklamak için dosya paylaşımı ve istemci tarafı veri şifrelemesi kullanır.

Storj, işletmelerin ve tüketicilerin çoğuna DaaD (Hizmet Olarak Veri) sağlayan açık kaynaklı bir projedir. API’ları ve diğer araçları kullanarak müşterilerin açık kaynaklı ağ ile etkileşime girmesine de yardımcı olur. 2017’deki Storj token satışı sırasında şirket 30 milyon dolarlık Storj ICO sattı.

Mart 2017’de şirket, Storj ağını Ethereum blok zincirine geçirdiklerini duyurdu.

Nasıl Storj Mine?

Storj için bir madencilik teçhizatı kurmak oldukça kolaydır, bu da platformu yatırım yapmak için daha cazip hale getirir.

Başlangıçta, madencilik süreci için güçlü bir GPU bulmanız gerekir – 6 ila 8 TB depolama alanına sahip GPU’lar. Dahili sabit disklerin maliyeti çok yüksek olsa da, daha az güç tüketirken harici HDD daha fazla güç tüketecek, ancak daha düşük maliyetlidir.

Storj, kullanıcıların veriyi güvenli ve merkezi olmayan bir şekilde depolamasına, söz konusu verileri ağın katılımcılarına şifreleyip parçalamasına ve dağıtmasına olanak tanıyan bir platformdur. Veriler, Storj ağında yerel para birimi olan Storj’de karşılığında ekstra depolama alanını vermek isteyen kullanıcılar tarafından saklanır. STORJ, Bitcoin blok zincirinde yayınlanan bir kripto paradır.

Bu sistem, geleneksel depolama çözümlerine kıyasla düşük maliyetler ve sıfır sunucu kesintileri gibi birçok avantaj sağlar.

Storj madenciliğini başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Adım – Bir Cüzdan Oluşturun

Yapmanız gereken ilk ve en önemli şey, tüm taze basılmış Storj madeni paralarınızı saklamak için bir cüzdan oluşturmaktır. Dikkate almanız gereken bol miktarda cüzdan var. Storj için bir cüzdan bulun ve üzerinde bir hesap oluşturun.

Adım 2 – Storj’u İndirin ve Yükleyin

Şimdi, işletim sisteminize uygun Storj’u indirme zamanı. Herhangi bir tutarsızlığı önlemek için en son sürümü indirdiğinizden emin olun. Dosyayı indirdikten sonra, sisteminizde gerekli konuma yükleyin.

Adım 3 – Yıldız Madenciliği

Storj sisteminize yüklendikten ve tüm şartlar ve koşulları kabul ettikten sonra Storj işletim sisteminizde açılır. Madeni paralarınızı yönetebileceğiniz Storj kontrol panelini göreceksiniz. Gezinmesi kolay arayüz, zahmetsizce madencilik yapmanıza izin verecektir. Storj tüm dosyaları şifreli tutacak ve ideal Storj cüzdanını seçmenize izin verecektir.

Nereden Storj Alınır?

Blockchain pazarı sürekli gelişiyor ve Bitcoin ile sınırlı değil. Piyasadaki mevcut sorunlara çözüm sağlamak için sürekli yeni kripto projeleri ortaya çıkıyor. Storj, kripto peyzajındaki depolama yeteneklerini geliştirmeye odaklanan yenilikçi bir blockchain projesidir. Storj, veri depolamak için daha güvenli bir yer sağlayarak merkezi olmayan bir bulut depolama ağına olan ihtiyacı karşılar. Storj ile yararlanabileceğiniz birçok avantaj var. Madeni parayı kullanmak için, paranızı korumak için güvenli bir cüzdan bulmak önemlidir. Storj almak için Binance Borsasını kullanabilirsiniz.

Binance Kayıt binance kayıt

Mert Özsarp

Kripto para uzmanı ve Endüstri Mühendisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu