Kripto Para Haberleri

SWIFT’ten Ripple Açıklaması Geldi

Para Transferi denince neredeyse tek isim olarak geçen SWIFT, Ripplenin para transferi teknolojisini test etmeye başladı. Aslında Swift gelecekteki en büyük rakibinin neler yapabileceğinide inceleme fırsatı buldu.

Hızlı ve Güvenli transfer konularında çokça çalışması bulunan Ripple, gelecekte SWIFT’in rakibi olarak gösteriliyordu. Swift ekibi bu teknolojiyi inceledi ve yaptığı açıklama ile çokça dikkat çekti.

Ripple Teknolojisi Yeterli Değil!!

Piyasa büyüklüğü olarak Şuan en büyük 3.Para birimi olan XRPnin Sahibi olan Ripple şirketi geçen aylarda bir çok şirketle ortaklıklar kurmaya başladı. Ripple ile Swift ilişkiside bu dönemde oluşmuş olabilir.

Arap Times Online Tarafından yapılan haberde SWIFT ekibi kısa süre önce Ripple’ın teknolojisini denedi ve bu denemelerden olumlu sonuçlar elde ettiler. Bu teknoloji sayesinde hızlı ve ucuz transferler yapılabileceğini kendileride test etmiş oldu. Bu olumlu izlenimlere rağmen XRPnin hala ham olduğu ve küresel ölçekte işlem yapmaya hazır olmadığı yorumunda bulundular.

Gelecekte Ripple ve SWIFT Savaşı

Dünyada hala en çok kulanılmakta olan ödeme platformu olan SWIFT bir çok ülkede kullanılmaktadır. Ana odakları para tranferi olan Kripto Şirketi Ripple ise bu durumda potansiyel rakip olarak karşılarında duruyor.

Zaman zaman Ripple tarafından küçük hamleler yapılarak piyasaya girme konusunda isteklerini gösteriyorlar. Bu hamlelerden sonuncusu bir kaç ay önce SWIFT tarafından çok domine edilmeyen bölgelere girerek kendine alan açmaya başlamıştı. SWIFT bu hamleye hızlı bir cevap vererek yerel ödeme sistemlerine kendi GPI hizmetini entegre ederek rakibini aslında küçümsemediğini çokta ciddiye almış olduğunuda göstermiş oldu.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.