Swipe Swap

Kripto para sektörüne duyulan ilginin artmasıyla birlikte, altcoinler hakkında da merak edilenler çoğalıyor. Bu altcoinler arasında yer alan Swipe Coin de ilgi odaklarından biri olmuş durumda acaba yeni chz mi? . Bu yazımız içerisinde Swipe Coin hakkında merak edilen tüm sorulara detaylı cevaplar vermeye çalıştım…

İçerik

Swipe Coin (SXP) Nedir?

Swipe Coin, Joselito Lizarondo tarafından kurulan Swipe şirketinin kripto para birimidir. Kullanıcıların çoklu cüzdan ve Visa banka kartı desteklerinden yararlanmasını sağlayan Swipe, Ethereum blok zincirinden faydalanıyor.

Swipe Coin (SXP) Nereden Alınır?

Swipe Coin, ticaret hacmi bakımından dünyanın lider kripto para borsası olan Binance üzerinden alınabilir. Bunun yanı sıra Kucoin, gibi diğer büyük borsalar üzerinden de alınabilmesi mümkündür.

Swipe Coin (SXP) Nasıl Alınır?

Swipe Coin’in Binance üzerinden alınabildiğini söylemiştik. Türkçe dil desteği bulunması ve işlem hızının fazla olması nedeniyle öncelikli tercih olarak önerebileceğimiz Binance üzerinden SXP almak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Binance hesabınıza giriş yapın.
  • Web sitesinin ana sayfasında bulunan ‘Kripto Para Al’ seçeneğinin üstüne gelin ve alta açılan menüden ‘Banka Transferi’ kısmına tıklayın.
  • Karşınıza çıkan form içerisine, ilgili bölümlere almak istediğiniz miktarı girin ve coin türünden SXP’yi seçin.
  • Bilgilerinizin doğruluğundan emin olduktan sonra en altta bulunan ‘Al’ butonuna tıklayın ve işleminizi tamamlayın.

Swipe Coin (SXP) Ne İşe Yarar?

Swipe Coin, Swipe kullanıcılarının cüzdan uygulaması içerisinde işlem yapabilmelerini, hediye kartları alabilmelerini ve varlıklar ile işlem yapabilmelerini sağlıyor. Özellikle Swipe Coin’in kullanıcılarına en büyük yararı, işlem ücretlerinin oldukça düşük olması olarak görülüyor.

swap nedir ?

Swap, son zamanların en çok duyulan terimlerinden birisidir. Birçok kişi tarafından, günümüzde bu terim merak konusu haline geldi. “Swap” kısaca; finans dünyasında çok kullanılan ve de iki tarafın finansal araçlarını takas ettikleri bir sözleşmedir. Dolayısıyla, swap işlemleri de; bu sözleşmeden doğar.

Swap ne demek sorusuna cevap olarak; “Swap” kelimesi, TDK’ya göre; “değiştirmek” veya “takas etmek” anlamlarına gelir. Swap kelimesi de çoğunlukla, finansal açıdan; değiştirmek ve takas etmek anlamlarında kullanılır. Finans dünyasında, iki tarafın finansal araçlarını takas ettikleri bir sözleşme olarak nitelendirilebilir.

Swap, nakit akışını değiştirmek için yapılacak tüm finansal anlaşmalar olarak da açıklanabilir. Çünkü iki tarafın arasında sabit veya değişken faiz oranlı ödemeler söz konusudur. Bu ödemeler, belirli bir süre boyunca; döviz swap işlemlerince değiştirilir ve de taraflar arasında sözleşme ile işlemler gerçekleştirilir.

Swaplar; döviz kurlarına, faiz oranlarına, hisse senedi endekslerine ve emtia fiyatlarına göre işlem görebilmektedir. Çoğu opsiyonlardan ve vadeli işlem sözleşmelerinden farklı olarak swap, borsada işlem gören bir enstrüman değildir. Bunun yerine swap, tezgah üstü piyasalarda işlem görmekte olan bir sözleşmedir. Döviz swapı veya faiz swapı işlemleri, piyasada en yaygın karşılaşılan swap türleridir.

Swap İşlemi Nedir?

Piyasalardaki swap işlemleri, farklı faiz türlerine sahip olan borçların birbirleriyle değişimi olarak tanımlanabilir. Swap; genelde faiz oranlarına, hisse senedi endekslerine veya döviz kurlarına bağlı olarak işlem görür. Swap işlemleri, kısa zaman içerisinde; en çok kullanımda olan finans işlemlerinden birisi haline gelmiştir.

Swap oranları, bir kişinin; kısa vadeli piyasalar karşısında talep ettiği sabit oranlardır. Swap oranları, piyasada birbirinden farklı swap türlerine uygulanmaktadır. Bir para takası, başka bir para biriminde olanlar için; bir nevi faiz ödemelerinin takasıdır.

İşlem yapılacak paritede, farklı iki para biriminin faiz oranları arasında hesaplanan fark; swap oranını belirlemektedir. Bir swap oranı işlemindeki takasın sabit oranlı kısmının nakit akışı, işlem yapıldığında belirlenebilir. Değişken oranlı kısmının nakit akışı ise, sıfırlama tarihlerinde periyodik olarak belirlenmektedir.

Forex piyasalarında yapılan işlemler, genellikle iki gün valörlü olduğu için; farklı bir sistem söz konusudur. Bu sistemde; genellikle Çarşamba günleri, ilgili swaplar, x3 olarak yansıtmaktadır. Böylece, hafta sonuna denk gelecek işlemlerin swapı, hafta içi günlerde uygulanmış olmaktadır.

Swap İşlemleri Neden Çok Kullanılmakta ve Yaygın Olarak Tercih Edilmektedir?

İnsanların swap işlemlerini tercih etmelerinin altında yatan birçok neden vardır. Bu temel nedenleri, belli başlı maddeler halinde sıralayabiliriz:

  • Bir yatırımcının hedefleri ya da geri ödeme senaryolarında yaşanan değişiklikler, swap işlemlerinin tercih edilmesinde etkili olur.
  • Finans tercihi olarak; mevcut veya alternatif nakit akışlarına geçişte, yatırımsal maddi fayda artmış ise; swap kullanılabilir.
  • Piyasadaki değişken faizli kredi geri ödemelerine ilişkin, riskten korunma yahut olası riskleri azaltma ihtiyacı; swap işlemlerinin tercih edilmesini sağlayabilir.
  • Swap, yapılacak karşılıklı sözleşmelerin tasarlanmasında ve de yapılandırılmasında büyük esneklikler sunmaktadır. Bu esneklikler, her biri belli bir amaca hizmet eden pek çok takas varyasyonunu üretmektedir.
  • İçinde bulunduğumuz çağda, teknolojik bir finans aracı olan swaplar; bu yönüyle de çok tercih edilmektedir. Swap kullanımı, her geçen gün daha da artmaktadır

swipe swap nedir ?

binance ethereum üzerinde takas yapabilirsiniz 1 e 1 varlıkları takas edebiliyorsunuz bunu yapmak için bınance hesabınızın olması gerekıyor

swipe mantığı nedir excange merkesi olarak ve merkezi olmayan olarak ikiye ayrılıyor yanı verıler merkeziyetsiz diyebiliriz eth binance smart chaın ağında birbirlerine veri aktarımı yapılabiliyor btc turk binance borsaları arasında komisyon kesebiliyor buradakı komisyonlar borsalara gidiyor yeni sistemde borsalar siz oluyorsunuz yanı bir nevi para sayma makinesine dönüşüyorsunuz

swipe swap kullanım?

cüzdanımızı oluşturduk ilk başladığımızda main eth ağında görünecek cüzdanınız burda bizim bınance ağına bağlanmamız gerekiyor binance smart chain ağına geçiyoruz yukardaki adresiniz bsc 20 ağı olmak zorunda sipe.org dan swipe adresi alıyoruz metamask ile bağlandıktan sonra cüzdanımız bağlı oluyor piyasadan sxp ya da bnb alacaksınız istediğiniz miktarda sxp ile bnb ya da bnb ile sxp alabiliyorsunuz buraya yatırdığınız swap işlemi gerçekleşmiş oluyor hang poolda işlem açmak istiyorsanız orda işlem açıyorsunuz mesela sxp değeri yükseldi diyelim sxp poolundakı sxp busd pool sürekli sabit kalıyor ve orda yakımlar gerçekleştiriliyor ve burdan yüksek miktarda kazanç elde edebiliyorsunuz uzun vade de .