CoinlerKripto Borsalarından HaberlerKripto Para AnalizKripto Para HaberleriMakaleler

MINA PROTOCOL NEDIR?

Mina gerçek dünya ile kripto arasında gizliliğini koruyan bir ağ geçidi ve hepimizin hak ettiği güvenli, demokratik bir gelecek için alt yapı inşa ediyor.

Mina Protocolün Farkı Nedir?

Diğer protokoller o kadar ağırdır ki, aracıların nodeleri çalıştırması ve aynı eski güç dinamiklerini yeniden yaratması gerekir.Ancak Mina hafiftir, bu nedenle herkes eşler arası bağlantı kurabilir ve zinciri hızlı bir şekilde senkronize edip doğrulayabilir.Tutarlı büyüklükte bir kriptografik kanıt üzerine inşa edilen blockchain, ölçeklenirken bile erişilebilir kalacaktır.

Mina ile, zinciri senkronize eden herkes aynı zamanda işlemleri tam bir düğüm gibi doğruluyor.
Mina’nın tasarımı, herhangi bir katılımcının hisse kanıtı fikir birliğine katılabileceği, güçlü sansür direncine erişebileceği ve blok zincirini güvence altına alabileceği anlamına geliyor.

Mina Protocol ile Diğer Coin Nodelerinin Farkı Nedir?

Diğer blokchainlerin çoğunda node büyüklüğü gigabyte bazında ölçülür ve sürekli artar iken Minada node büyüklüğü 22kbdir ve sabitdir. Bu boyut ise ağ hızı ve verimlilik açısından çok güzel rakamlar.

Mina Protocol Avantaj-Dezavantajları

Mina protocol düşük node boyutuna ulaşmak için verileri tutmaz yani gizlilik tabanlıdır bu ise amerikan pazarında sorun çıkartabilir.

Mina protocol enflasyonistdir yani arzı sınırsızdır bu yüzden çok uzun dönemli yatırımlar sorun oluşturabilir. Ancak bu durum balinaları bu coinden uzak tutacaktır vede 6 yıl boyunca sınırlı arzda olacağı için bir süre önümüzü görebileceğiz.

Mina protocol geçmişi

Mina protocol daha önceleri ICO platformlarında 10 cent gibi bir rakamdan ön satışa sunulmasına rağmen proje uygulamaya geçememiş.

Kişisel görüş : Coinlist ICOsu ile beraber artık projenin hayata geçeceğini ve bazı borsalarda listeleneceğini düşünüyorum.

Mına Coin Nasıl Alınır?

Mina Coin Coinlist ICOsundan alınabilir.

Mina Coin Alınır Mı?

Yatırım tavsiyesi olmamak ile beraber ben Mina Coinin projesini beğendim ve yatırım yapmayı düşünüyorum.

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.