Synapse (SYN) Nedir?

Synapse (SYN) Nedir?

Synapse (SYN) Nedir? Eski adıyla Nerve Finance olarak bilinen Synapse (SYN) nasıl çalışır, partnerleri kimlerdir gibi yatırım yapmadan önce araştıran yatırımcıların merak ettiği soruların tüm sorularına karşılık bulabilecekleri bir makale hazırlamaya çalıştık.

Keyifli okumalar dileriz.

İçerik

Synapse (SYN) Nedir?

Synapse, Nerve Finance’in yeni marka ismidir.  İlk başta stablecoin ticareti için Otomatik Piyasa Yapıcı dediğimiz (AMM) olarak piyasaya sürülen bir projeydi. Önceden bu proje, BNB Chain ekosisteminin ilk stablecoin swap AMM’si olarak faaliyet gösteriyordu. Fakat daha sonra Synapse olarak yeniden markalaşıp vizyonunu değiştirdi.

Şuan da proje zincirler arası token ticaretini kolaylaştıran, DeFi odaklı bir ekosistem olarak hizmet ediyor. Ekosistem, zincirler arası güvenli iletişimi sağlayan evrensel bir birlikte çalışabilirlik protokolüdür.

Bugün Blok zinciri hakkında konuştuğumuzda, güvenli bir platformdan bahsetmek istiyoruz. Özellikle söz konusu zincirler arası iletişim olduğunda. Neticede dolandırıcılıktan korunmak son derece önemli bir konudur. Bunu zihninde yer etmiş olan Synapse, kullanıcılarına ağlarında güvenli ve tatmin edici bir kullanıcı dneyimi sunmayı hedefliyor.Blok zincirlerini birbirine güvenli bir şekilde bağlıyor.

Bununla birlikte varlık aktarımını, akıllı sözleşme kullanımını ve takası destekleyen zincirler arası bir iletişim sağlıyor.

Synapse (SYN) Nasıl Çalışır?

Synapse takas ve köprü oluşturma işlemleri sırasında işllemleri fiyatlandırmak ve varlıkların yeniden dengelenmesini sağlamak için kararlı takas algoritmasını kullanır.

10.000 $ BUSD’yi USDT’ye çevirmeye çalıştığınızı varsayalım. Binance Smart Chain’deki (BSC) en büyük AMM olan PancakeSwap’i kullanırsanız, 14,32 ABD Doları zararına tekabül eden 9.985,68 ABD Doları alırsınız. Bunun yerine Synapse kullanmış olursanız 9.992,09 $ almış olursunuz.Bu sebeple, stablecoinler veya yüksek değerli sabitlenmiş varlıklarla takas etmemiz gerektiğinde Synapse’i seçmemizde fayda var.

Synapse’nin takas algoritması, sabitlenmiş varlıklar için özel olarak tasarlanmıştır. Bu sayede PancakeSwap gibi optimize edilmemiş AMM’den daha verimli olduğunu söyleyebiliriz.

Synapse (SYN) Partnerleri Kimlerdir?


Yatırımcı bilgileri Synapse tarafından halka bildirilmemiştir. Synapse, sadece Nerve’nin yeni markası. Yani Nerve’nin yatırımcılarını baz almış olacağız.
Nerve Finance hazinesi, günümüzde bazı iflas etmiş şirketlerinde içerisinde yer aldığı firmalar tarafından fonlanmıştır. Three Arrows Capital, CMS Holdings ve Alameda Research liderliğinde Immutable Capital ve Primitif Ventures’ın katılımıyla bir tur tamamlamıştı.

Hazine 2 milyon dolar değerinde coin sattı ve satılan tüm yatırımcı coinleri 3 aylık bir periyotta dağıtılmaya devam etti.Synapse (SYN) Yol Haritası Nasıldır?Protokolün belirli bir yol haritası bulunmamaktadır. Fakat projenin genel olarak amacı, Synapse’s Bridge’in piyasadaki en iyi Bridge olmasına yardımcı olmak için birçok zinciri entegre etmek ve birçok varlığı desteklemek yönündedir.

Synapse (SYN) Tahsisi Nasıldır?

Synapse

Şu anda, emisyonlar haftalık olarak 630.000 SYN olarak dağıtılmaktadır:

  •  Avalanche’daki nUSD havuzu: 111.475 SYN (%18).
  •  BSC’de nUSD havuzu: 111.475 SYN (%18)
  •  Polygon’da nUSD havuzu: 95.550 SYN (%15)
  •  Arbitrum’daki nETH havuzu: 140.000 SYN (%22)
  •  SYN/ETH Ethereum’da Sushi LP: 171.500 SYN (%27)

Synapse (SYN) Nasıl Satın Alınabilir?

Synapse (SYN), Dünyanın en büyük borsalarından birisi olan Binance’de listeli durumdadır. Satın almak ve ömür boyu %20 komisyon indiriminden faydalanmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamı gelsin istiyorsanız Telegram, Youtube ve Twitter  kanallarımızdan takip edebilirsiniz.