Bitcoin Haberleri

Tc Merkez Bankası Kripto Para Hamlesi

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Bitcoin ile tanıdığımız blokchain teknolojisi ve kripto paralar, bir çok kişi kabul etmesede hayatımıza büyük bir kolaylık olarak yerleşecektir. TC merkez bankası 2020 türkiye dijital yılı olacağını açıkladı. Merkez Bankası hem blok zinciri hem de kripto para ile ilgili uygulamalar yapılacağı bildirildi.

2020 yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı, geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurulmuştu. Programın içinde Merkez Bankası ile ilgili yeni bir önerge de yer aldığı belirtilmişti.  

Kripto Paralar Hayatımıza Nasıl Yerleşcek

Kripto paralar ve bitcoin nedir neden hayatımıza yerleşip kolaylık sağlayacaklar. Bilgi internette güzeldir yani internette aradığınız her şeye kolaylıkla ulaşıyorsunuz ve güvenilir kaynaklar tespit edebiliyorsunuz. Paranın varlığınında dijtalleştiğini düşünün, yani fiat para birimleri dolar tl vb paraların üzerindeki seri nolarının internette büyük bir şifreli para birimi olduğunu düşünün. Daha kolay hızlı ve anında ödeme.

Örneğin bir mağazadasınız, magazadan yaptığınız alışverişi mağazadan çıkarken otomatik ödeme yapılması veya cafede orda burda kasada beklemeyin. İnternetten alışveriş yapıyormuş gibi gerçek hayattada alışverişinizi yapın ve çıkın. Kripto paralar sadece bitcoin gibi ödeme sistemi olarak tasarlanmıyor. Bir ekosistem kurmayı amaçlıyor Örneğin; TFB anket görev ve çekiliş ekosistemi kurmaya çalışıyorlar.

Bu yüzden dijitalleşen dünyada Türkiye de dijital ekosistem, akıllı kontratlar ve blokzincir teknoloji üzerine yatırımlar artmalı ve daha çok ilgi alaka yatırım ve destek olmalıdır. Türkiye internet teknolojisini geç ama kolay kavradı bu teknolojiyi hızlı ve kolay kavrar isek teknoloji ve mali alanda diğer ülkelerden daha hızlı gelişir ve hızlarına yetişebiliriz.

Binance Kayıt binance kayıt

Talha Infal

Blokchain gönüllüsü, kripto para uzmanı ve Girişimci. Yazar, araştırmacı analist.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu