Coinler
Trend

Tellor (TRB)

Tellor nedir?

Oracle ve DeFi projeleri 2020 de çok konuşulacak gibi duruyor.

Tellor, yüksek değer taşıyan zincir dışı (off-chain) verileri akıllı sözleşmelere getirmek için oluşturulmuş merkeziyetsiz bir Oracle hizmeti sunuyor.

Tellor bir DeFi projesidir. DeFi Decentralized Finance’in kısaltmasıdır ve “Merkeziyetsiz Finans” anlamına geliyor.

DeFi dapps için Ethereum tabanlı merkezi olmayan ve güvenli bir kehanettir. Tellor, DeFi dapp’lerinin akıllı sözleşmeler için yüksek değerli veriler alabileceği kolay ve uygulanabilir bir çözümdür.

Veri feed’leri istikrarlı ve güvenilirdir, çünkü istenen DeFi verileri için resmi değer göndermek üzere Proof-of-Work ile rekabet eden kazık madenciler kullanırlar.

TRB’ler her başarılı veri noktası ile çıkarılır, ancak% 10’u bir kısmı şirket tarafından ekosistem gelişimi için alınır. Bu geliştirici payı, ekibin çabalarını finanse etmek için kurucu ekibin hazinesine gider.

Tellor, bunun “ kârlı madencilik ve güvenli bir ağ için uygun bir jeton fiyatını korumak için” gerekli olduğunu ve bunun sonucunda madenciler ve Tellor’un kurucu ekibi arasındaki teşvikleri ayarladığını söylüyor.

Tellor DeFi sektör lideri MakerDAO ve Binance Labs’tan yatırım aldı.

Maker, Binance Labs ve ConSensys gibi önemli kuruluşlardan yatırım aldı. İlerde Binance DEX yada Binance borsasında listelenme ihtimali aldığı bu yatırımlarla düşünülebilir.

Tellor Toplam Arz ve Fiyatı

Yazımızı hazırlarken Tellor IDEX borsasında 4,37 $ işlem görüyor.

Toplam arz 1.204.394 TRB, dolaşımdaki arz ise 1.115.479 TRB. Toplam arz olarak yakın olan Maker Coin 308 $ işlem görüyor. Bu da gösteriyor ki şuan piyasa değeri $4.873.155 USD olan Tellor birkaç iyi borsa da listelenirse fiyat olarak çok daha yukarılarda olacaktır.

Takım

Tellor TRB ekibi

Brenda Boya CEO ve kurucu ortak. ABD Hükümeti’nde bir Ethereum geliştiricisi ve eski bir ekonomist. Ondan önce Daxia’nın baş geliştiricisi ve başkan yardımcısıydı.

CTO, Nicholas Fett’dir . Ethereum’da zincir dışı veri erişimi ve doğrulama için aktif olarak bir sistem tasarlıyor ve geliştiriyor. Ondan önce Daxia’nın kurucusu ve CEO’suydu.

Michael Zemrose kurucu ortaktır. Kendisini stratejik girişimleri geliştirme, iletişim kurma, yürütme ve sürdürme konusunda uzman olarak tanımlıyor. Ondan önce Daxia’nın Baş Strateji Görevlisiydi.

Tellor Whitepaper için TIKLAYINIZ

Tellor (TRB) Coin Nerden Alınır ?

TRB şuanda binance den satın alabilirsiniz. Buraya tıklayarak kayıt olduktan sonra satın alabilirsiniz. Yatırım tavsiyesi değildir fiyatın ne olacağı belli olmaz. Her zaman üzmeyecek yatırımlar yapılması gerekiyor.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.