Bitcoin Haberleri

1 Bitcoin 265 Varilden Fazla Brent Petrol Satın Alabiliyor

Bitcoin (BTC) fiyatı yatay seyirde gibi gözükse de, alım gücünde önemli bir artış söz konusu. Satın alım gücü o kadar yükseldi ki, 1 BTC ile 265 varilden fazla Brent Petrol satın alınabiliyor.Haber yayına hazırlanırken Brent Petrol sözleşmelerinin değeri, 25,90 $ dolar civarındaydı. Bitcoin ise 6900 $ civarında seyrediyor.

Aşırı oynaklık. Ani değer kaybı. Sözde tasarruf aracı. Ekonomik tedbir. Altına bir alternatif. , Bitcoin ve petrolün bir çok ortak noktası var. Her iki pazar da covid-19 ekonomik krizi ile sarsıldı.ancak bitcoin stabilleşirken, Petrol düşmeye devam ediyor. Peki Dijital altın, sıvı muadilinin yapmadığı neye sahip ?

Bitcoin ve Petrol: Çok Fazla Ortak Noktası Olan Emtialar

Bitcoin’in en sık karşılaştırıldığı emtia altındır, ancak aynı zamanda petrol ile bir takım benzerlikler taşımaktadır. dijital / fiziksel dualitenin yanı sıra, bitcoin ve yağın örtüşmesinin bir kaç sebebi vardır. Petrol, piyasaları hareket ettirmek için satın alma gücüne sahip balinalar tarafından istiflenmeye eğilimlidir.Her iki varlık da 2020’de, tasarruf aracı niteliklerini koruduklarını varsaydıkları uzun istikrar dönemlerinden sonra sert bir şekilde vuruldu.

Bununla birlikte, geçen hafta, petrol aşağı yönlü yörüngesini korurken, BTC yeniden toparlandı.

Bitcoin Sınırlı Petrol Bol

Bitcoin azdır petrol ise bol miktarda. Her iki kaynak da eninde sonunda tükenecektir, ancak bitcoin yeniden kullanılabilir, yani açık piyasada satın alınabilir ve satılabilir, böylece isteyen herkesin bunu elde edebilmesini sağlar. Petrolün sadece bir kısmı geri dönüştürülebilir devam eden talebi karşılamak için sürekli yeni petrol çıkarılır.Fiyar savaşı devam ederse Suudi Arabistan ve Rusya’da elinde bulundurduğu bol petrol ile fiyatları istedikleri kadar düşürülebilirler. Öte yandan Bitcoin kesinlikle bu kadar uzun süre manipüle edilemez.

Bölgesel vs Sınırsız

Petrol çıkarımı kilit küresel bölgelerle yakından bağlantılıdır; Orta Doğu, Rusya, Kuzey Denizi, Kuzey ve Güney Amerika. Buna karşılık Bitcoin sınırsızdır.Çıkarılması belirli popüler noktalara bağlıyken (Çin, İran, Kuzey Amerika, İskandinavya) bitcoin herhangi bir yere çıkarılabilir. Bu nedenle, jeopolitik çatışmalara, kartellere ve fiyat savaşlarına karşı daha az hassastır.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu