Coinler

THORChain (RUNE) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Thorchain (RUNE) Coin Nedir?

THORChain, merkezi olmayan izinsiz ağında çok çeşitli hizmetler sunar. Kullanıcılar için sürekli likidite havuzları sağlamanın yanı sıra Bitcoin ve Ethereum gibi varlıkların takas edilmesini sağlar . Platform bir çapraz zincir kullanır ve diğer merkezi olmayan borsaların aksine herhangi bir blok zincirinde / herhangi bir varlıkla kullanılabilir. 

Geliştirme belgeleri, THORChain’in temel kavramını özetliyor: “THORChain, bir likidite piyasasındaki tüm blok zinciri varlıklarını, çapraz zincir köprüler ve ekonomik olarak teşvik edilmiş doğrulayıcılar tarafından güvence altına alınan sürekli likidite havuzları aracılığıyla bağlamak için tasarlanmış bir likidite protokolüdür.” 

THORChain’in fikir birliği Proof-of-Stake’tir ve Tendermint üzerine inşa edilmiştir; ağ doğrulayıcıları $ RUNE yerel tokenlerini bağlamak (kilitlemek) için gereklidir. Doğrulayıcılar, hisselerini keserek kötü davranış için cezalandırılır ve bu da bu tür eylemleri caydırır. Ağın verileri Midguard API hizmeti kullanılarak hesaplanır ve denetlenir ve aynı zamanda ağa güç sağlayan ThornNode tarafından güvence altına alınır ve bağlanır. Düğümler kasalar oluşturur ve sitedeki işlemleri doğrular.

THORChain (RUNE) Tokeni kim kullanır?

Thorchain Kullanıcıları

Bunlar ana katılımcılar ve genellikle havuzlar arasındaki çapraz zincir hizmetlerini bir slip ücreti ödeyerek kullanıyorlar. Harici hizmetlerdeki gaz ücretleri ve hızlı uygulama için ücret ödenir. Bununla birlikte, takas, gözetim altında değildir ve farklı zincirlerde kısıtlanmamıştır. 

Likidite sağlayıcıları

Bunlar, daha sonra ayrı bir kasada RUNE ile bağlanan çeşitli havuzlara likidite ekleyen ikincil katılımcılardır. Sürekli likidite havuzunu kullanmak, ağın oracle’lara ihtiyacı olmadığı veya bir fiyat beslemesine sahip olmadığı anlamına gelir. Likidite ödülleri, havuzlardan elde edilen ücretlerle kazanılır ve kullanıcılar para çekildiğinde ödenir. THORChain web sitesinin açıkladığı gibi, “likidite, takaslardan ücret alan ve üretken olmayan varlıklarını gözetimsiz bir şekilde üretken varlıklara dönüştüren stake’ler tarafından sağlanır. Piyasa fiyatları, doğru piyasa fiyatlarını yeniden sağlamak için tüccarlar tarafından tahkime uğrayabilecek havuzlardaki varlıkların oranıyla korunur. “

RUNE Token

Sistemin ve onu çalıştıran düğümlerin diğer bir ayrılmaz parçası, THORChain’in yerel belirteci olan RUNE’dur. Binance Chain aracılığıyla temin edilebilen token bir BEP2 belirtecidir. RUNE belirteci tüm likidite havuzlarında kullanılır ve düğümler tarafından bağlanır. Tüm RUNE jetonları, varlık değerine 1: 1 oranındadır ve bu, havuzların bağlanmasına izin verir. RUNE ayrıca sürekli likidite teşvikleri sağlayan Sistem Gelirinin 1 / 3’ü eşdeğeri ile havuzlar için ödüldür. 

Zincir likiditesi sağlamanın yanı sıra, RUNE ayrıca THORChain güvenliğinin önemli bir parçasıdır. Bunun nedeni, düğümler Sistem Gelirinin 2 / 3’ünü kazandıkça, onlara tasfiye için daha büyük bir fayda sunarak kötü niyetli kişilere karşı koruma sağlamasıdır. Böylece sistemde RUNE kullanan tüm işlemler, tutarı% 67 ila% 33 oranında iki katına çıkarır. Diğer üçüncüsü likidite sağlayıcıları içindir. Sadece bu değil, aynı zamanda kötü niyetli faaliyet tespit edildiğinde güvenlik düğümleri de kapanır. 

RUNE, toplam 500 milyon token arzına sahiptir. 100 milyonu halka 3 aşamada satılacak olan 150 milyonu halihazırda ekip, topluluk ve operasyonel rezervlere tahsis edildi ve kalan 220 milyonu emisyon rezervi için kurtarıldı. 

RUNE Ekibi

THORChain’in arkasındaki ekip kasıtlı olarak sözde anonimdir. Web sitelerine göre LinkedIn’de listelenen 10 çalışan ve ICOBench’te 6 ek danışmanla listelenen 12 ekip üyesi var. 

THORChain (RUNE) Coin Nasıl Alınır?

Dünyanın en güvenilir kripto para borsası olan Binance aracılığı ile RUNE/BTC,RUNE/USDT,RUNE/BUSD,RUNE/BNB,paritelerinde işlem yaparak gönül rahatlığıyla RUNE coin alınabilir.Binance Kayıt

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.