BinanceCoinlerEğitimMakaleler

TraderWagon ile Kazanmak İçin Kopyalama İşlemleri Nasıl Yapılır ?

TraderWagon öncelikle benzer düşünen tüccarlar ve yatırımcılardan oluşan bir topluluk içermektedir. TraderWagon (TW), deneyimli ve acemi tüccarlar arasındaki boşluğu dolduran bir platformdur.

İçerik

TraderWagon da Kopya Ticareti nasıl çalışır?

Bir portföyü kopyalarken, sistem lider tacirler tarafından yapılan işlemleri kopya tacirlere otomatik olarak kopyalar.

Ancak lider tacirler, pozisyon açmak için piyasa, limit, stop-limit ve stop piyasa emirlerini kullanabildikleri için, bu farklı emir türleri, kopya tüccarlar için farklı kopyalama kurallarına yol açacaktır. Şimdi bu unsurları sırasıyla açıklayalım :

TraderWagon da Pozisyon açmak:

Piyasa emri ve Piyasayı Durdur emri:

Bir lider tacir pozisyonu açmak için bir piyasa veya stop-market emri kullandığında, sistem kopya tüccarlar için pozisyonu açmak üzere bir Acil Veya İptal (IOC) emri oluşturacaktır.

Limit emri & Stop-Limit emri:

Bir lider tüccar bir pozisyon açmak için bir limit veya stop-limit emri kullandığında, sistem yalnızca lider tüccar tarafında limit veya stop-limit emri tamamen doldurulduğunda kopya tüccarlar için IOC emri oluşturur.

Pozisyon Büyüklüğü Sabit Oranlı Kopyalama Modu İçin Nasıl Hesaplanır?

TraderWagon da kopya tüccarın pozisyon büyüklüğü, lider tüccarın pozisyon büyüklüğü ile orantılı olarak açılır. Bununla birlikte, kayma ve açık kayıp, kopya tüccarların pozisyonunu etkileyebilir ve bu da kopya tüccarlar için açılan pozisyon büyüklüğünde farklılığa yol açabilir.

Örneğin:

Bir lider tüccarın 1.000 USDT bakiyesi vardır ve başlangıç ​​marjı 500 USDT veya bakiyesinin %50’si ile bir pozisyon açar. Bir kopya tüccarının kopya miktarı 500 USDT ise, sistem ona pozisyon açmak için 250 USDT lik bir varlık kullandıracaktır. Ancak şunu unutmayın kayma ve açık kayıp gibi faktörler nedeniyle açılan nihai pozisyon boyutunun hala 250 USDT’nin altında olabilir.

TraderWagon ile Kopyalama Esnasında Bilinmesi Gereken Önemli Noktalar :

  • Kopya tacir için hesaplanan açık tutar, minimum işlem tutarı/minimum itibari değerden küçükse, sistem kopya tacir için minimum tutarda pozisyon açacaktır.
  • Kopya tüccar için hesaplanan açık tutar, kaldıraç seviyesi için maksimum pozisyondan büyükse, sistem kopya tüccar için maksimum miktarda pozisyon açacaktır.

TraderWagon da Teminat, Konum Modu ve Kaldıraç Nedir ?

Teminat 

Lider tüccarlar, bir pozisyon açmak için tek yönlü modu veya hedge modunu seçebilir ve sistem, aynı pozisyon modunu kullanan kopya tüccarlar için pozisyonu açar.

Konum Modu

  • Sabit Oran Kopyalama Modu: Lider tacirler, izole marj veya çapraz marj modu aracılığıyla bir pozisyon açabilir ve sistem, aynı marj modunu kullanan kopya tacirler için pozisyonu kopyalar.
  • Sabit Miktar Kopyalama Modu: Tüm pozisyonlar, izole marjin modu ile açılacaktır.

Kaldıraç

Kopya tüccarları, kopyalamaya başlamadan önce düşük kaldıraçlı kopyalama modunu seçebilirler. Kopyalama devam ederken kaldıracın ayarlanamayacağını unutmayın.

TraderWagon da Zıt bir pozisyon açmak:

Tek yönlü modda, önde gelen tacirler karşıt bir pozisyon açmak için bir emir oluşturabilir.

  • Hem lider tüccar hem de kopya tüccar aynı pozisyona sahipse: Lider tüccarlar mevcut pozisyonu kapatmak ve karşıt bir pozisyon açmak için bir emir oluşturduğunda, sistem sadece kopya tüccar için pozisyonu kapatır ancak zıt pozisyon açılmaz.
  • Öncü tacirin açık bir uzun pozisyonu varsa ancak kopya tacir aynı pozisyona sahip değilse: Öncü tacir karşıt bir pozisyon açmak için bir satış emri oluşturduğunda, sistem kopya tacirler için bir kısa pozisyon açar.

Pozisyon Kapatma:

Piyasa emri ve Piyasayı Durdur emri:

Lider tacir bir pozisyonu kapatmak için bir piyasa emri veya stop-market emri kullandığında, sistem kopya tacirin pozisyonunu bir piyasa emriyle kapatacaktır.

Lider tüccarın 1 BTC’lik bir pozisyonu varsa ve 0,2 BTC’yi veya pozisyon boyutunun %20’sini kısmen kapatırsa, sistem kopya tüccarın pozisyonunun %20’sini kapatacaktır.

Limit emri & Stop-Limit emri:

Lider tüccar bir pozisyonu kapatmak için bir limit veya stop-limit emri kullandığında, limit veya stop-limit emri tamamen doldurulana kadar sistem kopya tüccarlar için pozisyonu kapatmayacaktır.

TraderWagon da hangi faktörler kopyanın başarısız olmasına neden olur ?

  • Sipariş boyutu, minimum sipariş boyutundan küçüktür.
  • Lider tacir, pozisyonu açmak için bir limit veya stop-limit emri kullandığında ancak emir tam olarak doldurulmadığında.
  • Piyasa kayması belirtilen limiti aştığında(Kayma kuralı için detaylı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz).
  • Bir öncü tacir zıt bir pozisyon açtığında ( detaylı bilgi için makalemizin ”TraderWagon da Zıt Bir Pozisyon Açmak” başlıklı kesiti okuyabilirsiniz).

TraderWagon hakkında detaylı bilgi ve TraderWagon kullanım içerikleri için kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

⚡️TraderWagon Web Kullanımı
⚡️Sıfırdan TraderWagon Kullanımı
⚡️TraderWagon Mobil Kullanımı Videosu

TraderWagon Kayıt Linki

​Bu tarz kazanç ihtimali olabilecek fırsatlardan anında haberdar olmak için bizleri Youtube,  Telegram, ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Trader Wagon kullanımı ve detayları için sizler, Coinmuhendisi Youtube kanalımızı ziyaret ederek paylaştığımız TraderWagon içeriklerimizi izleyebilirsiniz.

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.