Bitcoin Haberleri

Tron CEO’su, Warren Buffett ile yemek yedi

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Tron’un kurucusu ve CEO’su Justin Sun ile ünlü milyarder Warren Buffett sonunda bir araya gelebildi. 2019 yılında gerçekleşecek olan fakat ertelenen buluşmanın 23 Ocak’ta yapıldığı açıklandı.

Sun geçen yıl , 4,57 milyon dolar harcadığı Warren Buffett ile öğle yemeği etkinliğini bir türlü gerçekleştiremedi ve bu konuda piyasadaki spekülasyonlar inanılmaz bir hızla arttı. Yemek etkinliğini iptal eden Sun, bazılarına göre Çin hükümetinin koyduğu direkt bir engel nedeniyle bunu yapamadı. Sun ise o tarihlerde böbrek rahatsızlığı yaşadığını ve taş düşürdüğünü açıklamıştı.

Sun, yemeğin ilerleyen bir tarihte gerçekleşeceğini açıklasa da, kimse buna inanmak istemedi. Bundan birkaç dakika önce paylaşılan bir tweet içerisinde ise Sun’ın sonunda Buffett yemeğini yediği görülüyor.

Sun yayınladığı gönderide  Warren Buffett’a ilk Bitcoin’ini hediye ettiğini ve bunun Samsung Galaxy Fold akıllı telefonunda depolandığını belirtti. Açık bir Samsung reklamı olan gönderi, Bitcoin’in tanınması açısından ise oldukça büyük bir öneme sahip.

Tron’un kurucusu ve CEO’su Justin Sun ile ünlü milyarder Warren Buffett’ın geçen ay bir akşam yemeğinde bir araya geldiği açıklandı.

Açıklamaya göre, Sun ile Buffett, 23 Ocak günü yerel saat ile akşam 6’da Nebraska eyaletinin Omaha şehrinde yer alan Happy Hollow Club’ta buluştu. Sun’un yanında dört de misafiri vardı. Bu misafirler, Litecoin Vakfı’nın kurucusu Charlie Lee, Huobi’nin CFO’su Chris Lee, Binance Charity’nin başkanı Helen Hai ve eToro’nun CEO’su Yoni Assia’dan oluşuyordu.

Tron Vakfı’ndan bir yetkili, yemekte genel olarak kripto para ve Blockchain’in yanı sıra iş ve hayatın konuşulduğunu söyledi. Yetkili, Buffett’ın Blockchain teknolojisinin ödemenin geleceği üzerinde yıkıcı bir etki yaratacağına inandığını söylediğini aktardı.

Buffett ve Sun ile onun misafirleri arasında gerçekleşen yemek, Glide isimli organizasyonun bir bağış kampanyası kapsamında yapılıyor. Buffett, Glide’ın yemek kampanyasına 20 yıldır katılıyor. Kampanya kapsamında bugüne kadar 33 milyon dolar bağış toplandı ve rekor yemek ücreti ise Justun Sun’dan geldi. Bundan önceki rekor 2016 yılındaydı ve 3.46 milyon dolar ödenmişti.

Etiketler

Mert Özsarp

Kripto para uzmanı ve yatırımcı. Airdrop avcısı, blokchain uzmanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı