Coinler

TRON (TRX) Nedir?

TRON TRX Coin

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

TRON, yüksek standartlarda tutulan ve interneti merkezi olmayan bir duruma getirmeyi amaçlayan blockchain tabanlı bir projedir. Bu açık kaynaklı kripto para birimi projesi, 4. çeyrekte Singapur merkezli Tron Foundation adlı kar amacı gütmeyen bir kuruluş tarafından kuruldu. Bu iddialı proje, şu anda CEO olarak hizmet veren Justin Sun tarafından kuruldu ve yönetiliyor ve aynı zamanda ünlü teknoloji stalwarts’ı içeren özel bir şirket geliştirme ekibine sahiptir.

TRON’un ağı 2017 yılında Ethereum blok zincirinde geçici olarak yayınlandı, daha sonra kendi blok zincirlerine taşındılar ve TRON’un açık kaynak protokolünü 2018’de yayınladılar. TRON Protokolü, dünyada en yaygın olarak kullanılan blockchain tabanlı işletim sistemlerinden biridir. Yüksek güvenilirlik, yüksek ölçeklenebilirlik ve düşük maliyetle halka açık blockchain desteği sunar.

Geliştiricilerin temel amacı, dijital içeriğin kolay ve düşük maliyetli bir şekilde paylaşılmasını sağlayan dağıtılmış bir depolama teknolojisine sahip ücretsiz, küresel bir dijital içerik eğlence sistemi oluşturmaktır.

TRON Kripto Parasının Artıları ve Eksileri

Artıları

TRON, eşler arası işlemler, uzlaşma mekanizmaları, akıllı sözleşme protokolü, kumar ve oyun için para alışverişini destekleme ve blockchain uygulamalarında esneklik gibi birçok özelliğe sahiptir.

TRON’un sunduğu teknik çözümler, ekosistemindeki oyun para birimlerini desteklemenin yanı sıra, ağında önemli bir eğlence içeriği tutma özelliğine sahip çok sayıda çalışan uygulamayı desteklediğinden ölçeklenebilirliğini geniş ölçüde genişletebilir. Bunların hepsi gelecekte büyük bir kullanıcı tabanı getirebilir.

TRON’un blok zinciri, günlük kullanım için makul bir dereceye kadar Bitcoin ve Ethereum yeteneğini aşan saniyede 2000’den fazla işlemi işleyebildiğinden yüksek bir verime sahiptir.

TRON, Yin Mingshan (endüstri devi Lifan’ın CEO’su), Tang Binseng (“Clash of Kings” oyununun yaratıcısı) ve diğerleri gibi tanınmış Asyalı iş adamları tarafından büyük ölçüde aktifleştirildi ve desteklendi. Bu, projenin beklentilerine ciddi bir inancın işareti olabilir.

Eksileri

Birçok kişi TRON ekibini aşırı hırslı olduğu için eleştirdi. Örneğin, 10 yıllık planlı yol haritaları bazı şüpheler çıkarıyor, tüm hedeflerine ulaşmak için nasıl yol almaları gerektiği yeterince açık değildir.

TRON TRX fiyatı, TRX TRON haberlerinden, skandalla ilgili TRX olaylarından veya söylentilerinden etkilenebilir. Bu, TRON’un Pekin’deki ofisine gelen bazı kişilerin TRON’un Wave Field Super adlı hileli plana dahil olduğunu iddia ettiklerinde oldu. Wave Field Superwas projesinin TRON markası tarafından kapsandığını iddia ediyorlar, daha sonra TRON’un resmi temsilcilerinin bu söylentileri uzun zamandır çürütmedikleri için pervasız olduklarını açıklıyorlar. Ancak daha sonra Justin Sun, TRON’un bu aldatmaca projesi ile ilgisi olmadığını ve polisin suçluları yakalamasına yardımcı olmaya hazır olduğunu açıkladı.

TRON’un Kurucusu

Justin Sun, 1990 yılında Çin’in Qinghai Eyaletinde doğdu. Peking Üniversitesi’nden tarihte bir sanat lisans derecesine ve Pennsylvania Üniversitesi’nden Doğu Asya çalışmalarında yüksek lisans derecesine sahiptir. Akademik kariyerini Hupan Üniversitesi’nde üç yıllık bir eğitimden sonra başarılı bir şekilde tamamladı. Müdür Jack Ma, “Merkezi Olmayan İnternetin Doğuşu” tezini verdikten sonra Justin Sun’a diploma verdi.

Sun, gelişmiş pazarlama taktikleri nedeniyle blockchain alanında ün kazandı. Mart 2019’da, Twitter’da kazananlar arasında Tesla’yı vermek için bir yarışma duyurdu. Ayrıca, kripto para birimi ve merkezi olmayan uygulamaların geleceğini geliştirmek için milyarder ve Bitcoin eleştirmeni Warren Buffet ile bir yardım öğle yemeği toplantısı düzenledi. Geniş tecrübesi ile TRON’un küresel topluluğuna güçlü bir temel oluşturarak TRON’un küresel işini genişletmeye odaklanmaktadır.

TRON Nasıl Mine Edilir?

TRON projesi için ilham temel olarak risk sermayesi kapitalizminin dezavantajlarından geldi. Bu nedenle, iyi niyetli adaylara hem finans hem de teknoloji tarafından kapsanan kripto para madenciliği sağlamak üzere tasarlanmıştır. Uygulanabilir araçlarla donatılmış platform, ortaya çıkan fikirleri gerçeğe dönüştürmek için bir geliştiriciler, madenciler ve yatırımcılar ekibine sahiptir.

Positron teknolojisi TRX paralarının madenciliği için kullanılır. Madencilik geçişlerini her zamankinden daha pürüzsüz ve daha etkili hale getirmek için Darksend ve Masternodes’u etkinleştirmek için kod tabanına giriyor.

TRON TRX Nereden Satın Alınır?

İşte TRON satın alabileceğiniz bazı borsalar;

  • Binance
  • Huobi
  • Kucoin
  • Bittrex
  • Bitfinex
  • Poloniex

En İyi TRON TRX Cüzdanı Hangisidir?

TRON Wallet, TRX için kurulumu kolay ve kullanıcı dostu olan eşler arası, güvenli bir kripto cüzdanıdır. Burada her şey 24 sembollü bir şifre ile şifrelenir. Chrome, iOS ve Android gibi çeşitli işletim sistemleri için kullanılabilir.

Trust Wallet, çeşitli desteklenen kripto para birimleri ile inanılmaz derecede kullanıcı dostudur. Basit bir arayüze ve kolay kurulum işlemine sahiptir. Web, iOS ve Android için de kullanılabilir.

Kripto paralarınızın güvenli bir şekilde çevrimdışı depolanmasını sağlayan Ledger Nano S gibi soğuk bir cüzdan kullanabilirsiniz.

Tron TRX Coin Nedir? SUN coin | SUN Farming | SUN Coin Üretimi | JustSwap

$ SUN, ayrıntıların yetersiz olduğu bir DeFi (merkezi olmayan finans) akıllı sözleşmesi olan SUN Finance’i güçlendirecek . Görünüşe göre $ SUN, başka bir getiri tarımı jetonu – akıllı sözleşmesinde kriptoyu stake etmenin ödülleri olarak verilen yönetişim jetonları yalnızca bu sefer TRON blok zincirinde.

Yönetişim jetonları, kriptodaki yeni ve sıcak bir şeydir ve 2020’deki muazzam DeFi patlamasından büyük ölçüde sorumludur – yatırımcıların çoğu son iki ayda 9 milyar dolardan fazla para aktardığı bir sektör. Haziran ayının sonlarından itibaren, birkaç gözetim dışı finansal platform, sadık mevduat sahiplerini, ağı yükseltmek veya ikincil piyasalarda satış yapmak için teklifleri oylamak için kullanabilecekleri yönetişim jetonları ile ödüllendirmeye başladı.

$ SUN, kendisinden önce gelen likidite madenciliği madeni paraları gibi işlev görecek: Çeşitli TRON tokenleri için likidite sağlayın ve ikincil pazarlarda satılabilen veya ağ yönetişim önerilerini oylamak için kullanılabilen $ SUN alacaksınız. Birçok DeFi meme madeni para da popülaritesini artırdı ve Sun açıkça içeri girmek istiyor. $ YAM, $ TENDIES, $ SUSHI ve diğerleri piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra binlerce puan arttı. Örneğin, $ SUSHI son 24 saatte% 74 arttı. Bir şey daha: DeFi tokenlerinin büyük çoğunluğu Ethereum’da yaşıyor ve $ SUN muhtemelen Sun’ın DeFi kalabalığının bir kısmını doğrudan bir rakip olan kendi platformuna yönlendirme çabası. DeFi topluluğu, Ethereum’a sıkı sıkıya bağlıdır. Tüm büyük DeFi projelerini listeleyen bir ölçüm sitesi olan DeFi Pulse’da listelenen 38 projeden 37’si Ethereum’a ve tek aykırı Bitcoin’e dayanıyor. Tam olarak ne biri $ SUN ile yapabileceğiniz hala belirsiz olmasına rağmen, neyi Güneş etti açıkça bu olmasıdır “samimi bir çaba bir topluluk kendi kendisini idare etmek izin vermek.” Risk kapitalistlerinden yatırım yok, özel satışlar, ön madenler ve takım için rezerv yok. Bunun yerine $ SUN, “açık kaynaklı akıllı sözleşmeleri aracılığıyla tamamen topluluk tarafından işletiliyor”, diye tweet attı Sun.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu