Coinler

TrueFi (TRU) nedir?

TrueFi’nin mantığını anlamak için öncelikle Defi ekosistemini anlamamız gerekir. Gelin hep birlikte birbirinden güzel avantajları olan Defi’nin özetle ayrıntılarına bakalım.

DeFi Nedir?

DeFi, merkeziyetsiz (decentralized) ve finans (finance) kelimelerinden oluşan merkeziyetsiz finans işlemlerine verilen genel addır. DeFi hiçbir merkez veya otoriteye bağlı olmayan finansal yapılara verilen addır.Bitcoin ve Ethereum gibi belli bir merkezi olmayan ve karar verici otoritelerin olmadığı sistemler DeFi için ideal örneklerdir. Fakat finansal araçlar sadece para gönderme ve alma ile sınırlı olmadığı için DeFi denildiğinde daha gelişmiş finansal işlevleri akla getirmek doğru olacaktır. Bunlara arasında kredi alma, kredi verme, merkeziyetsiz borsa, sigorta, alışveriş, pazaryeri ve benzerlerini sayabiliriz. Bu tür daha gelişmiş özelliklere imkan sağlayanlar için borsamızda tokenları bulunan Compound (COMP), Kyber Network (KNC), 0x (ZRX), Bancor (BNT), Synthetix Network Token (SNX), Maker (MKR), Uniswap (UNI) ve Aave (LEND) sayılabilir.

DeFi yapılarında bir şekilde kullanıcılarına güven verici unsurlar olmalıdır. Her ne kadar merkeziyetsiz bir yapı ilgi çekici gelse de bu durum kötü amaçlar için de kullanılabilir. Bitcoin DeFi yapısı bozulmaz ve değiştirilemez bir matematik formülü ile sağlama alınmıştır.

TrueFi (TRU) Coin Nedir?

TrueFi (TRU), teminatsız kredilendirme için Merkezi Olmayan Finans (DeFi) protokolü olan TrueFi’nin ERC-20 yerel yardımcı belirtecidir .

Teminatsız Borç Verme ekosistemi TrueFi ile tanışın;

TrustToken, TRU belirteci tarafından desteklenen teminatsız borç verme protokolü TrueFi’yi hayata geçirdi.

TrueFi, 21 Kasım’da piyasaya sürüldüğünde, denetlenen borçluların TUSD cinsinden krediler talep etmelerine, TRU Stakers kredilerin kredibilitesini değerlendirmelerine ve TUSD borç verenlerin, TRU’yu beslerken istikrarlı paraları üzerinden cazip APY kazanmalarına izin verecek. TrueFi, kontrolü topluluğun ellerine bırakarak ilerici ademi merkeziyetçilik yolunu aktif olarak takip ediyor.

DeFi’nin şu andaki başarısının çoğu teminatlı borç verme üzerine inşa edilmiş olsa da, teminatsız borç verme haklı olarak son noktasındakiler tarafından DeFi için bir sonraki adım olarak görülüyor… TrueFi bu ekosistem adına biçilmiş kaftan bir projedir.

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.