Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Trump Ohal ilan etti peki bu durumun Bitcoin’ e etkisi nasıl olacak?

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Trump Ohal ilan etti, bu durumun bitcoin’ e etkisi nasıl olacak? 

Borsa hisselerinde yaşanan çöküş ve Bitcoin’de yüzde beş düşüş yaşanmasıyla Trump’ un konuşması ile piyasalarda hangi pozisyonu alacağını bekliyoruz.

Olağanüstü ilan ile virüse mücadele yapılması şeklinde farklı fonlar açılabilir.  

Ohal sonrası Bitcoin yukarı yönde mi aşağı yönde mi hareket edecek? Sorusunun cevabını bekliyoruz.

Özgür Demirtaş’tan açıklama;

“ABD borsaları bugün de %9 yukarıda kapattı. Bir gün %10 çöküş, bir gün %9 fırlama. Bunlar inanılmaz günler. 25 Trilyon Dolarlık borsanın günlük %10 luk dalgalanması inanılmaz. Bu tip günlerde hiçbir hareket yapmamanızı, Daima uzun vadeli yatırımcı olmanızı öneririm.”

İnvesting ;

Borsa İstanbul Pay Piyasası ve VİOP’ta gün içindeki hareket aralığını belirleyen fiyat marjları düşürüldü; hisse senedi fiyatlarındaki ani dalgalanmalarda çalışan devre kesici uygulamasına ilişkin de düzenlemelere gidildi. BIST’te açığa satış yasağı da devam ediyor.

Merkez bankaları faiz indirimine başladı.

FED ülke ekonomisi için korona virüs salgınından etkisinden korumak için 50 baz indirip yüzde 1 ile yüzde 1,25 aralığına indirdi.

Mrs akt ; Bana göre piyasalar yükselişe geçebilir, bu durum Tether artmasını ve Bitcoinin yükselmesini sağlaması açısından iyi yönde ilerlemesini sağlayacak.

2. Fed’ler ve New York Eyaleti, para biriminin kontrol birimi federal ofisi (OCC) veya NY Finansal Hizmetler Departmanı (DFS) olan bitcoin düzenlemesinde hangisinin yönetileceği konusunda mızmızlanıyor.

2011 yılında kurulan DFS, tartışmasız şimdi Amerika’daki en agresif bitcoin lisanslama ajansıdır.  17 Ocak Basın Bülteni “DFS Sorumlusu [Maria T.] Vullo, ‘Fintech’ Şirketleri İçin Önerilen Özel Amaçlı Ulusal Banka Şartı Karşısında OCC’ye Yorum Mektubu Gönderdi.  Mektup, OCC’nin bitcoin kurumlarını da içeren fintech: s’yi düzenlemeye başlama önerisine şiddetle karşı çıktı.  Vullo, “OCC, teknolojik ilerlemeleri zaten fintech faaliyetlerini düzenleyen devlet yasalarını gasp etmek için bir bahane olarak kullanmamalıdır” dedi.

Dodd-Frank’ın bir parçası olan Durbin Değişikliği de yürürlükten kaldırılacaktı.  Değişiklik, kredi kartlarının swipe ücretleri için satıcılardan ne tür ücret talep edebileceğini sınırlıyor.  Bu nedenle, işletmeler için kredi kartı ödemeleri alma maliyeti neredeyse kesinlikle artacak ve bu da kart kullanıcıları için mal ve hizmet maliyetini artıracaktır.  İşletmeler nakit veya nakit benzeri varlıklar için iskonto verme uygulamasına dönecek veya artıracaktır.  Müşteriler kripto para birimlerini benimsemeye teşvik edilecektir.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu