Bitcoin Haberleri

Twitter’a Bitcoin emojisi eklendi.

Twitter CEO’su Jack Dorsey pazar günü yaptığı açıklamada, Twitter kullanıcılarının Bitcoin sembolünü bir emoji olarak kullanabileceğini ve bu emojinin tweet atarken”#bitcoin” veya “#btc”den sonra otomatik olarak görüneceğini duyurdu.Twitter’a Bitcoin için emoji eklendi. Bitcoin destekçileri, Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından da duyurulan gelişmeyi coşkuyla karşıladı.

Emojinin kullanılabilmesi için tek yapılması gereken “Bitcoin” hashtag’i oluşturmak

Bitcoin destekçileri, Twitter’ın bu hamlesini coşkuyla karşıladı. Topluluk, Bitcoin’i dünya gündemine taşımak için kampanya başlattı ve Bitcoin, 35,000’i aşkın tweet ile trend listesine girdi.

Dorsey’in bir Bitcoin destekçisi olduğu biliniyor. CEO, geçtiğimiz sene her hafta belirli miktarda düzenli olarak Bitcoin aldığını açıklamıştı. Aynı zamanda lider kripto paranın teknolojisini geliştirmek üzere çeşitli destekler sağlıyor.

Twitter’ın bu emojiler için markalardan 1 milyon doların üzerinde ücret talep ettiği söyleniyor. Bitcoin için ise ücretsiz yapıldı.

Unicode, 2017’den beri Bitcoin sembolünü para birimi işaretlerinden biri olarak destekliyor. Ancak şu anda emoji sürümü yok, yani sembol yalnızca siyah beyaz bir glif olarak görünüyor.

Kampanya kapsamında yeni emojiler yaratılabiliyor

Geçmişte popüler markalı hashtag’ler, 2018’in sonlarında satın alınan #PokemonLetsGo ve 2015’teki bir pazarlama kampanyası sırasında Coca-Cola olmuştu. Bu tarz emojiler geçici ve yalnızca kampanya sonuna kadar kullanılabiliyor.

Dorsey, kripto para biriminin coşkulu bir savunucusu. Ödeme platformu Square, 2014’ten beri Bitcoin ticaretini destekliyor ve geçen ay yeni bir fiat-kripto ödeme ağ geçidinin patentini almıştı

Geçtiğimiz mart ayında Dorsey, Bitcoin gelişimine yardımcı olmaya adanmış küçük bir ekip olan Square Crypto’yu da kurdu.

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.