Kripto Para Haberleri

Visa’dan Dijital Para Birimi Başvurusu

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Visa’nın digital paralara ilgisi sürekli medyanın takibinde ve dilinde. E tabi Visa denilince de bir durmak düşünmek heyecanlanmak gerekiyor.

Visa’dan digital paralara başvuru haberini duymak gerçekten hepimiz için çok sevindirici. Çünkü kriptonun yaygınlığı ve popülaritesi daha da artacak. Gelelim haberimize. Dünyadaki ekonomik aktivitelerin gerçekleşmesine aracılık eden en önemli aracılar/kurumlar hızla blockchain dünyasına giriş yaparken; ödemeler ve elektronik bankacılık devi Visa, dijital para geliştirmek üzere patent başvurusunda bulundu. Bu oldukça sağlam ve iyi bir haber. Adeta kripto kullanıcılarının ileriki yıllarda milyarlara ulaşacağının şimdiden habercisi.. Daha güzel olanı ne biliyor musunuz; kripto paralar hayatımızın merkezinde bizimle beraber ve daha önemlisi önemli ve kalıcı projelerin aynı zamanda bize kar sağlayacağının habercisi..

Visa bu patent başvurusuyla dikkatleri üzerine çekerken; süreç içerisinde Ethereum altyapısını kullanılacağı düşünülüyor.

Visa patenti almak için blockchain tabanlı dijital para birimi oluşturmak üzere ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine başvuruda bulundu. 14 Mayıs tarihinde yayımlanan patent başvurusuna göre (benzer başvuru Kasım 2018’de de yapılmıştı), geliştiriciler Simon J. Hurry ve Alexander Pierre, San Francisco’daki Visa Uluslararası Hizmet Birliği üzerinde blockchain’e kaydedilen ve bir merkez tarafından kontrol edilen dijital para birimini açıkladı.

Projede Ethereum ağının kullanılması ihtimal dahilinde. Başvuruda iki kritik ifade yer alıyor.

Bunlardan ilkinde “dijital cüzdanın ortak anahtarı ile ilişkilendirilmiş tutardan dijital para birimi oluşturulması” sözleri kullanılmış.

İkinci kayıtta ise “fiat para birimi sisteminde fiziksel paranın dolaşımdan kaldırılması” ifadesi bulunuyor.

Güzel haberlerle geleceği kuşatmak ve bu geleceği hep beraber kripto ile inşa etmeye DEVAM dileğiyle….

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı